Skocz do zawartości
Lami

[LG G3] Kupiona bateria na allegro - podróba czy chiński odpowiednik?

Rekomendowane odpowiedzi

Lami

Hej.

Tydzień temu kupiłem na allegro akumulator do mojego G3, bo stary już nie wytrzymywał godziny na samym transferze danych. Wybrałem aukcję, w której sprzedający zarzekał się o oryginalności swojej baterii, wszędzie były wzmianki, że jest to oryginalny akumulator do LG G3, już 67 osób kupiło przedmiot i choć zdjęcia były niewyraźne - kupiłem. Teraz pozostaje mi pytanie, czy ta bateria to najzwyczajniejsza chińska podróba czy może to normalna bateria, ale przystosowana do rynku chińskiego? Nie montowałem jej jeszcze w mojej G3, bo chciałbym w najgorszym wypadku upominać się o zwrot pieniędzy.

11920370_411675965692316_1961943401_n.jp

11896893_411675992358980_1920240891_n.jp

11948215_411676015692311_1658225653_n.jp

Edytowane przez ArEk335
    Zdjęcia umieszczamy w SPOILER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Wg informacji na chińskich stronkach *#*#4636#*#* -> informacje o baterii -> temperatura.

Oryginał ma to wskazanie, podróba nie.

Moim zdaniem wygląda na oryginał, tylko na rynek chiński właśnie. Świadczy o tym numer PN z końcówką 705. Koreańskie mają końcówkę 701 i napisy w ludzkim języku a nie w krzakach.

A swoją drogą te LG to niezła tandeta skoro po roku bateria pada. Nie Ty pierwszy baterię zmieniasz. Sony czy Samsung ma o niebo lepszą chemię w bateriach, po 2 latach w żadnym z urządzeń nie zauważyłem najmniejszego nawet spadku pojemności. Kilka z moich starych urządzeń mam nadal, zero zmian. A w G3 takie truchło. No cóż, LG to skrót od "Lubię G..." :)

Edytowane przez vvti
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Mi ona na podróbę wygląda :D 
    Nie lepiej było kupić w serwisie ? Tam podobno sprzedają nowe baterie.

[Dodano: 23.08.2015 - 19:31]

Nawet ten woreczek inaczej wygląda. W innej kolejności te ikonki w innym kolorze i nie ma wcale plomby. 

20150823_192431.jpg?psid=1

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

a podrzuć z ciekawości aukcje to sobie porównam jakie sprzedawca wstawił zdjęcia towaru a co wysyła :censored:  

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lami

@@vvti W pewnym sensie to moja wina, bo jestem przyzwyczajony do starych akumulatorów, gdzie [prawdopodobnie, a przynajmniej tak mnie uczono] należało całkowicie rozładować i naładować akumulator do pełna za każdym razem. A jak wiemy, nowe baterie litowo-jonowe wolą był doładowywane i tracą pojemność z każdym cyklem :D

A z drugiej strony wiemy też, że temperatura ma poważny wpływ na żywotność baterii, a mój kochany G3 potrafi się porządnie nagrzać od samego szukania zasięgu jakiejkolwiek sieci w nocy.

@@DoNaTeLo

A skorzystam z okazji, że napisałeś i tego, że jestem nowy. W spojlerze dałeś zdjęcie, którego nie mogę otworzyć. Klikam i lołding, lołding łol de tajm. Co zrobić?

@@dziamot

Proszę bardzo: http://allegro.pl/show_item.php?item=5455387054

W takim wypadku akumulator odsyłam i spróbuję szczęścia na allegro albo jutro jak będę w Katowicach to spróbuję znaleźć serwis LG.

Ogółem wszystkim dziękuję za pomoc, piwa postawione~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hazok

W katowicach na ligockiej kolo przystanku obok lidla masz serwis lg

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy w Kielcach jest serwis LG ? Też szukam oryginalnej baterii, a co powiecie o tych wielkich bateriach nieoryginalnych albo o chińskich zamiennikach ? Są jakieś warte rozważenia ? PS Koleś z linku do allegro który był podany wyżej już sprzedaje te baterie po 46 zł :D miałem kupować ale coś czułem ze podróba. Mnie w  plusie powiedzieli 100 zł za baterię

Edytowane przez pietras2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox15

Te chinskie zamienniki bedą działać ale po roku lub po kilku miesiącach i tak bedzie do wywalenia bo zmniejszy sie ich pojemność i z czasem zaczynaja sie dłużej ładować

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poki co jeśli chodzi o działanie nie widzę wielkiej różnicy między moją oryginalną a chińską podróbką bo moja padła trochę po ponad pół roku :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi