Skocz do zawartości
sephot

Xiaomi Mi4i 32GB za około 980zł

Rekomendowane odpowiedzi

sephot
    Mi4i to wydajny telefon przekraczający w AnTuTu 40000 punktów, Pomimo tego że urządzenie nie posiada chipu Snapdragon 800 (przypomnę że zastosowano w nim procesora Snapdragon 615), mimo tego urządzenie kusi swoją ponad przeciętną specyfikacją w przyzwoitej cenie.

xiaomi-mi-4i-release-date.jpg

Xiaomi Mi4i 16GB ROM jest już od jakiegoś czasu w sprzedaży natomiast od niedawna można również zakupić w przedsprzedaży model Mi4i 32GB ROM, dzięki porządnemu aparatowi ( która jest ponoć znacznie lepsza od tej w Mi4), świetnej optymalizacji rozmiarów telefonu (Mi4i jest cieńszy od Mi4) oraz naprawdę porządnej baterii 3120mAh ( dla porównania w Mi4 jest 3080mAh), może on zdobyć spore grono fanów.

xiaomi-mi4i-india.jpg

Wersję 16 GB można kupić za około $230, natomiast wersja 32 GB dostępna jest za około 285$, dzięki kuponowi MI4I32GB można zakupić wersję 32 GB w przedsprzedaży w sklepie Gearbest za 265,89 $(973,91 PLN).

Główne parametry:

Display: 5.0 inch, 1920x1080 Pixel

CPU: Qualcomm Snapdragon 615 64bit Octa Core 1.7GHz 

GPU: Adreno405

System: Android 5.0 

RAM / ROM: 2GB RAM / 32GB ROM 

Camera: 5.0MP with 80 degree wide-angle, 5 element lens, f/1.8 aperture front cmaera + 13.0MP 5 element lens, f/2.0 aperture back camera

Sensor: Light sensor, G-sensor, Proximity sensor, Hall Sensor

Feature: Gyroscope, Electronic Compass

Bluetooth: 4.1

GPS: Yes

SIM Card: Dual SIM dual standby, Dual Micro SIM

Network: 

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2600MHz

Battery Capacity: 3120mAh (Built-in Battery)

Product size: 13.81 x 6.96 x 0.78 cm

Jiayu G3S > Jiayu G4 > Xiaomi S1 > ZTE V5 RED BULL> Elephone p6000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Bateria jest duża, ale przez żenującą optymalizację wyciśnięcie 3h na ekranie to najczęściej marzenie sciętej głowy. Przez noc sam system potrafi zeżreć 20% baterii. MIUI 6 jest strasznie ciężką i źle zoptymalizowaną nakładką.  40 tys. punktów w Antutu? Może na stanowisku pomiarowym. Pierwsze egzemplarze wyciągały 37 tys. ale tylko przez chwilę - telefony się mocno przegrzewały więc Xiaomi je wykastrowało. Teraz jest wyraźnie poniżej 35 tysięcy czyli tyle co wszytkie inne urządzenia z tym procesorem, albo i mniej.

A specyfikacja nie jest taka świetna - za tą cenę w kraju można kupić np. Xperię M4, blisko będzie też Idol 3. A tu mówimy o imporcie bez podatków (po ich naliczeniu cena szybko rośnie) czy gwarancji. Z Chin w tej cenie można kupić sprzęty lepiej radzące sobie z rozdzielczością FullHD, nie przegrzewające się i szybsze. Dlaczego o tym piszę? SD615 wystarcza do przewijania pulpitów w 1080p, ale do bardziej wymagających zadań brakuje już mocy obliczeniowych. Do tego tak zestresowany procesor wydziela dużo ciepła, Xiaomi częściowo temu zaradziło solidnym throttlingiem który wyraźnie ogranicza wydajność (ale wciąż grzeje się mocno). Szybkość? Marna, ciężka nakładka mocno spowalnia otwieranie aplikacji, które jest wolniejsze niż w znacznie tańszym Lenovo K3 Note czy ZTE Blade S6, który ma prawie te same bebechy:

Innymi słowy ładny design, dobre cyferki, ale słaby telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sephot

Mi4i nie ma jeszcze wgranego nowego MIUI v7 które bazuje na Lollipop, prawdopodobnie bazuje na MUIU 6 4.x.x czyli KitKat, a więc to wideo nie jest dobrym przykładem na szybkość pracy.

Za SONY Xperia M4 1215,99 zł, smartfon Alcatel OneTouch Idol 3 ( ale to w ogóle inna wielkość ekranu 5,5" ) 1266,91zł. XIAOMI MI4I (wersja 16GB) z gwarancją w Polsce 1 249,00 zł, tylko po co w Polsce kupić ? Kupując w Chinach, wersja 32 GB już za około 265,89 $(973,91 PLN) .O ile zachowa się odrobinę rozsądku i poprosi o oznaczenie paczki jako "gift", "produkt niskiej wartości" i nie zamówimy przesyłki DHL, tylko zwykłą pocztą, to zatrzymanie w odprawie nie stanie się na jakieś 95%, wiem co mówię, mam pewną wiedzę w tym temacie ;). Nawet z obecnymi problemami z przegrzewaniem i problemami z rozdzielczością FullHD (chociaż nie wiem czy tu akurat MIUI v7 nie jest odpowiedzią na problem), opłaca się kupić go za takie pieniążki.

Co do  AnTuTu i 40000 punktów mogę sie ż tobą zgodzić pewnie to "chŁyt martetingowy", ale tu również może troche zmienić wgranie MIUI v7 ;).

Aha jeszcze odnośnie gwarancji miałem sporo telefonów z Chin i jak już zdarzały się jakieś problemy to zawsze gwarancja była realizowana bez problemów, jedynym minusem jest okres jaki trzeba poczekać ze względu na odległość ale i w Polsce zdarza się czekać dłużej przez opieszałość naszych sprzedawców i serwisów gwarancyjnych... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Akurat KitKat też umie działać szybko i stabilnie, pod tym względem Lollipop nie wprowadził znaczących poprawek (czasami wręcz przeciwnie).

To jest wciąż ~1000zł za telefon bez gwarancji, od marki której produkty nie słyną z niezawodności (a samo Mi4i ma masę niedoróbek, międzynarodowe forum pęka od narzekań). Dużo zależy od konkretnego sprzedawcy, a ci niekoniecznie są chętni do współpracy. Od telefonu za 1000zł można oczekiwać więcej niż mulenia i grzania. Jak tylko Meizu M2 Note wejdzie do Polski to pozamiata w tym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aleksandra

Premiera urządzenia już się odbyła, dostępne jest w sprzedaży. Można dyskutować o nim w tym dziale. W związku z tym wątek zamykam.

Pozdrawiam ;)

Aleksandra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x