Skocz do zawartości
Ash

Set CPU - jakie ustawienia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ash

Jakie ustawienia najlepiej zapodać naszemu Tabkowi ? ROM JQ1

Chodzi mi optymalne ustawienia tak żeby nie żarł baterii jak szalony a dobrze pracował :) Widzę że max można tam 1000 ustawić ?

Jak rozumiem im mniejsza wartość tym mniejszy pobór baterii, czyli w nocy jak nie używam można na jak najniższe nastawić a tak ogólnie górna wartość 1000 czy ile ?

Ciekawi mnie też jak wygląda sprawa w przypadku Voltage control ?

Edytowane przez Ash

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

W SetCPU możesz sobie ustawić profile na różne okoliczności :) Jest max 1000MHz bo na tyle pozwala stock kernel w tym romie. Obniżanie napięcia w VC może powodować niestabilną pracę i z tym już baw się pomału i ostrożnie. Trzeba to zrobić pod swój GT, natomiast nie spodziewaj się dużych oszczędności na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    misiar

Spóźniłem się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ash

Czyli najlepiej zostawic w spokoju ?

Swypniete z Galaxy Tab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Czyli najlepiej VoltageConttol na razie zostaw, bo on tylko działa dobrze np z takim kernelem jaki jest w HuzaRze.

Natomiast profile w SetCpu sobie możesz ustawić, ale za dużo na tym nie skorzystasz. Natomiast przy HuzaRze w Set Cpu możesz sobie podnieść taktowanie do 1400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Ash siedzę na andku naprawdę długo i wierz mi podkręcanie procków niewiele zmienia, co najwyżej skraca osiągi baterii.

Je!eli mogę Ci dać radę zainteresuj się budową romu, tu jest klucz do sprawności i szybkości systemu. Na początek zacznij eksperymentowanie z apekami systemowymi, później z bibliotekami. W niedługim czasie porawisz sobie HusaRa nawet pod siebie, ktory jest naprwdę dobrym romem, ale robiony przez kucharzy pod siebie.Pamiętaj przeładowany system powoduje drenaż baterii i obciążenie procesora, oczywiście nie chodzi tu o to by minimalizować system, ale by mieć nad nim i programami które uruchamia pewną kontrolę.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ash

Tzn ja powiem tak, mnie nie zależy w zasadzie na jakiś nie wiadomo jakich osiągach taba, na JQ1 chodzi ładnie i płynnie. Choć pewnie niebawem się przesiąde jednak na Huzara. Temat podkręcania procka o tyle mnie zainteresował, że w Quadrancie pomimo Husarii na pokładzie było ok 1000 i sądziłam że może coś tu trzeba poustawiać żeby działało. Ale jednak nie... bo to kwestia partycji ponoć. Chyba się ona źle zrobiła. Może przy następnym stawianiu Huzara będzie poprawnie.

I to w zasadzie tyle w tej kwestii. A co do samego ROMu to chciałabym się tym bliżej na pewno zainteresować ale chyba na początek od strony stylistycznej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak 1k punktów na HuzaRze mamy bez ext4, pomagałem jednemu koledze na naszym irc wykonać ext4 i uzyskał 2,2k :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi