Skocz do zawartości
qwertyuiopasdfghjklzxcvb

OTG dla HTC Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam telefon HTC Sensation od jakiegoś czasu, i chciałbym go troszkę zmodyfikować. Głównie chodzi mi o to, by telefon zaczął obsługiwać OTG, ale z chęcią zrobiłbym też inne rzeczy, by ten telefon usprawnić. Co Panowie i Panie polecają? Root? ROM? Cokolwiek? Jestem w tym temacie początkujący, raz zrootowałem tableta i tyle, więc z chęcią poczytam trochę wskazówek. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@qwertyuiopasdfghjklzxcvb, Możesz zrootować telefon i użyć programu USB OTG Helper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, a możesz mi - początkującemu powiedzieć, czy warto wgrać romy, np. CyanogenMod? I przy okazji będę musiał wgrywać S-OFF?

Edytowane przez qwertyuiopasdfghjklzxcvb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@qwertyuiopasdfghjklzxcvb, Oczywiście że warto. CyanogenMod jest bardzo szybki i działa bardzo płynnie również na słabszych sprzętach. Dzięki niemu masz możliwość instalacji najnowszych romów np. Kitkata 4.4.2, Lollipopa 5.0. Cyanogenmod jest oparty na tych romach. Producent (w tym przypadku HTC) z reguły (chyba że posiadasz Nexusa :) ) nie wypuszcza nowego oprogramowania/ aktualizacji na starsze telefony. Wtedy z pomocą przychodzi Cyanogenmod. Możesz korzystac z nowszych wersji oprogramowania i z wprowadzenia wielu użytecznych funkcji ktorych brakuje w satockowym/oficjalnym oprogramowaniu HTC. Np. w Cyanogenmodzie 11/12 jest dodana już obsługa USB OTG :)

Poczytaj:

http://forum.android.com.pl/topic/202070-romandroid-44450-cyanogenmod-1112-by-ivanich-stabilny/

Tutaj masz zresztą forum dla Twojego modelu telefonu:

http://forum.android.com.pl/forum/253-htc-sensation-xe/

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi