Skocz do zawartości
markos777

microUSB -> HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego najtańszy kable kosztuje ponad 60zł, trochę wygórowana cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może dla uściślenia, jedyny kabel do HTC Sensation który pozwoli wyświetlić obraz na TV to kabel HDMI z adapterem MHL, taki jak ten :

HTC AC-M490 - Kabel MHL Sensation/Evo 3D

Samsungi SGSII i Note używają też adaptera MHL, może są identyczne z tym dla HTC, może też da się je znaleźć w niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MHD
    HTC AC M490 MHL HDMI Adapter (2124955752) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to chyba najtaniej, ale na innej aukcji podają że M490 pasuje do SGN i SGS II może w drugą stronę też pasują, a ten od Samsunga jest 25 zł tańszy. Co do dedykowanych ponoć są z nimi problemy, chyba lepiej dopłacić i miec oryginalny z gwarancja poprawnego działania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kazdy kabel oznaczony jako MHL bedzie pasowal gdyz to jest standart

takie parametry znalazlem wideo HD z do 1080p/60 , dźwięku cyfrowego do 192 kHz

do 7.1 kanałów dźwięku przestrzennego z urządzenia przenośnego

Podczas pracy w trybie MHL urządzenie otrzyma 5 volts/500 mA

warto porownac kable kilku firm przy tych samych parametrach brazu jak wyglada jakosc obrazu nna ekranie telewizora

ja osobiscie mam kabel samsunga (media markt - 89 zl )

Edytowane przez Andrea10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetna wiadomość, możesz napisać jak z wydajnością gdy działa się na ekranie Full HD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś też do mnie przyjdzie paczka z kabelkiem MHL tak swoją drogą jeszcze nigdy (mam tv42") nie miałem okazji zobaczyć filmu HD na TV, bo a to laptop nie miał wyjścia HMDI a to to a to tamto a to nie miałem filmu, także dziś wieczór zobaczę jak to się wszystko prezentuje i opiszę na forum.

---------- Post dołączono o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Zgodnie z obietnicą wczoraj doszła do mnie przesyłka z kablem HTC AC-M490 wraz z oryginalnym (sygnowanym znaczkiem HTC) kablem HDMI.

Kabel oryginalny HTC zapakowany cena w sklepie KOMPIT 100 zł

Jakość wykonania kabla MHL bez zastrzeżeń wszystko ładnie pasuje, bez problemów. ocena 9/10

Jakość kabla HDMI hmm no polemizowałbym ocena 6/10 czemu to niżej

Jakość przesyłu danych 7/10

Kabel HDMI 1.8 M (dużo ale było wszystko oryginalnie zapakowane więc taki kabel jest optymalny, ale ku mojemu zaskoczeniu obraz na telewizor LG LG5000 (42" fullHD) był przesyłany płynnie ale tylko w przypadkach gdy na filmie nie było wartkiej akcji, (Hellsing Ultimate OVA 8 720p)

Jakość obrazu "wyraźna" bez rewelacji czy też podnieceń tylko te klatki i w czasie gdy przez dłuższy okres czasu była wartka akcja opóźnienia(nie wiem czy to spowodowane jest telefonem czy kablem, bardziej obstawiał bym kabel, skoro wyposażyli telefon w takie cudo to i powinno to w pełni działać ale cóż nie działa tak w pełni jak myślałem) Film 720p 40min 1,1 GB był wyraźny ale to tylko podczas spokojnych dialogów temu oceniłem jakość kabla na 6 pkt.

Co do filmu zwykłego Divx (listy do m 700MB) pikseloza totalna... opóźnień nie zauważyłem ale jakość ... na telefonie wygląda normalnie a tv... szkoda gadać 2/10

Co do dźwięku 10/10 bardzo ładny czysty i wyraźny.

Odtwarzacz użyty do oglądania filmów MX Video Player.

To teraz czas na test gier, w promocji z okazji przejścia Android Market na Google Play było kilka promocji, pobrałem sobie kilka gier i tak

World of Goo OK bardzo przyjemnie odwzorowany obraz, czasami miałem ochotę poruszać "glutami" odrazu z ekranu telewizora 10/10

Sprinkle OK z minusem grafika przyjemna tylko jak już trochę za dużo ognia było klatki 9/10

Dead Space hmm brak możliwości testu, wysypał się louncher gra zresetowała i dziękuje (chyba jeszcze za dobra grafika coby przenieść ją na duży ekran 0/10

Widok z kamery tylnej trochę utrudnione było to z powodu orientacji kamery ale też nie mogę powiedzieć że było to wyraźne zamazane i w ogóle pokój był słabo doświetlony może temu nie wiem.

Ogólnie miałem większe nadzieje co do tego MHL ale widać jeszcze to nie to. ogólna ocena 7/10.

Pytanie czy wart zakupu : Jeśli ktoś nie posiada laptopa wyposażonego w HDMI to tak w innych wypadkach raczej nie, być może warto nosić przy sobie żeby pokazać komuś zdjęcia zrobione wcześniej na dużym ekranie.

To by było na tyle w razie jakichkolwiek pytań pisać z chęcią opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

ja korzystam w kabelka MHL firmy DELOCK. Sprawuje się ona bez zarzutu. Telefon podłączyłem to TV Sharp'a 32" Full HD. Obraz moim zdaniem bez zarzutu. YouTube, filmy i zdjęcia można przeglądać bez problemu.

Za kabelek dałem 80zł. Aby podłączyć telefon do TV potrzebny jest jeszcze standardowy kabel HDMI.

W sprawie pytań/zdjęć albo w przypadku chęci zakupu proszę o PW.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie chce w błąd wprowadzić, ale wałkowałem podobny problem i jak się nie mylę, to musiałbyś mieć konwerter z sygnału cyfrowego na analogowy a sam kabel nie jest w stanie czegoś takiego zrobić - moje zdanie potwierdzone niewielkimi doświadczeniami, zaznaczam mogę się mylić;) jeśli ktoś przerobił temat "własnoręcznie" niech pisze:)

musiałbyś mieć wyjście jak w starych HTC (np touch pro) lub w samsungu czy Nokii (z mini jack na rca) wtedy bezproblemowo:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupiłem tabel "Micro USB to HDMI" na ale-drogo jakiś tam nie firmowy (wyszło 70żł z przesyłką) i działa z tym że musi być również podpięty kabel USB do tego adaptera żeby się tel ładował (nie jest do wada na oryginalnym htc też tak musi być). Podłączamy kabel po kilkunastu sekundach na tv pokazuje się pulpit telefonu i możemy robić wszystko chociaż gry nie wyglądają tak ładnie jak w telefonie bo jednak mimo nazw nie są w HD, natomiast jak włączyłem film 720p wyglądał normalnie tak jak z innych źródeł. Ale jak podłączyłem telefon pod rzutnik (SVGA przez co obraz jest skalowany i nie widać pikselozy) to już na dwu metrowym obrazie na ścianie się przyjemnie grało

Swoją drogą miło by było jak by po podłączeniu przyciski dotykowe były w telefonie na całym wyświetlaczu a obraz tylko na TV, ale chyba takich gier nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi