Skocz do zawartości
markos777

microUSB -> HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Soren

Czy ktoś testował jeszcze odtwarzanie filmu w fullhd za pomocą takiego kabla mhl?

Gry już czytałem tak ładnie nie wyglądają (wiadomo tekstury mają niską rozdzielczość i na tv są skalowane).

Filmy divx też są skalowane więc pikseloza.

A nie ma opcji wybrania rozdzielczości przesyłu obrazu? Zawsze jest to fullhd (jeżeli tv pozwala)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak na 720p dało się obejrzeć (Hellsing Ova 6) już jakość była przyjemna ale jak była trochę agresywniejsza akcja to robił się mały zwis i tak przez chwile nie nadarzał dźwięk za obrazem, po chwili to wracało i dało się oglądać na 1080 p nie patrzyłem bo nie posiadam nic w takiej roździałce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Skoro na 720p już były problemy z synchronizacją obrazu z dźwiękiem to na 1080p byłoby jeszcze gorzej.

Więc dobrze że nie kupowałem tych kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znaczy powiem tak ja nie żałuje wszystko co mam na fonie mogę pod tv wrzucić tylko mnie interesuje porównanie bo gdzieś ktoś wyżej pisał że na mniejszym ekranie 32" jest ok, ja mam u siebie 42" więc to też nie jest to dobre porównanie, trzeba poczekać na kogoś kto to testował na mniejszym ekranie i wtedy można pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem wczoraj kabelek mhl-hdmi i du*a. Kompletny brak sygnału.

Czy to może zależeć od romu, czy przejściówka którą kupiłem jest trefna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Myślę, że ROM może mieć na to dosyć istotny wpływ - jeśli brak w nim obsługi przejściówki, czy jakichś dodatkowych sterowników, to choćby przejściówka była ze złota, to nie zadziała... Chyba najlepiej by było spróbować na jakimś stocku - tam to powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tyle tylko, że na xda doczytałem się, że coprawda na ordroidzie działa to nieprawidłowo to w ogóle coś tam wyświetla, a u mnie, nic, kaplica ;-(

z 3 różnymi kablami hdmi sprawdzałem, z podłączoną ładowarką usb i bez.

a coś takiego nabyłem:

Org kabel TV MHL HDMI Samsung HTC + kabel USB FV ! (2267531493) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Może masz którąś wersję OrDroida, na której akurat dziwnym trafem trafił się bug z obsługą tego kabla? Jeśli to kwestia ROMu, to różne kable HDMI niewiele zmienią - one tylko przekazują sygnał... o ile go dostają.

Zrób backup i przeflashuj sobie stocka, może dzięki temu dowiemy się czegoś więcej nt. tego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra, zrobię testa jutro w domu.

doczytałem się też na xda jakiejś porażającej ploty, że htc przegrało proces z apple i aby móc dalej sprzedawać słuchawki wyłączyło mhl. Trochę dziwne i średnio trzyma się to sensu ale ten świat coraz bardziej jest powalony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Myślę, że odbiłoby to się szerokim echem... całe szczęście, nawet przyjmując taką wersję wydarzeń, nie ma fizycznej możliwości wyłączenia tej funkcji ze starszych RUU bez podmiany/usunięcia tych RUU, więc spokojna głowa ;) Czekamy na informację o działaniu kabla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi