Skocz do zawartości
Tomasz Jeliński

Xperia T - telefon nie bootuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie przyznam się z pokorą, że zbyt pochopnie potraktowałem ostrzeżenia.

Posiadam Xperię T od Orange z zablokowanym bootloaderem i postanowiłem tchnąć w nią drugie życie, bo ze starym niewiele można było zrobić. Zrootowałem telefon, pobrałem ROM Lollipop 5.1.1 wedle poradnika z tego: http://www.teamandroid.com/2015/07/24/how-to-install-sony-xperia-t-android-5-1-1-lollipop-cm12-1-nightly-rom/2/tematu oraz aplikacje google, wgrałem na kartę SD, wgrałem CWM, wyczyściłem wszystko jak zostało tam opisane i zabrałem się za wgrywanie.

Pomimo pośrednich komunikatów "failed [-1]" powtórzonych 3 razy, ostatnie monity mówiły "script succeded" i "installation completed" (może przeinaczyłem słowa, sens zachowany). Myślę sobie - OK, dobrze jest. Zrobiłem tak samo z google apps i tu proces powtarzałem czterokrotnie, mimo tego komunikaty mówiły o błędzie, którego nie rozumiałem i nie byłem w stanie obejść. No nic - pomyślałem - jeśli działa system najwyżej apki doinstaluję później. Wygląda na to, że z systemem też coś poszło nie tak, gdyż po wybraniu opcji reboot nic się nie wydarzyło, a kiedy próbuję go włączyć jedyne co się dzieje to wibracja, do trybu recovery dostać się nie da, a kiedy jednocześnie naciskam włącznik i dolny przycisk głośności, dioda miga na zielono.

Proszę, powiedzcie, że głupotą i zaniedbaniem nie załatwiłem telefonu na amen i da radę go uratować. :)

P.S. Odkryłem jeszcze, że po podłączeniu do kompa i włączeniu z przytrzymaniem przycisku głośności lampka utrzymuje światło, a komputer wykrywa flash device, do którego znalazł sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

1. Najszybciej odpowiedź znajdziesz w dziale poświęconemu twojemu modelowi

2. jeśli wykrywa jako flash device to na początek ratowania polecałbym program flashtool i wgranie stock romu, również odsyłam do działu modelu

3. jesli coś jest niepewne jak np twoje komunikaty failed rób screenshoty, pomoże to rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@plantator Dziękuję bardzo, ratujesz mi skórę! :D

Sflashowałem i telefon ruszył

Rozumiem, że w celu dalszej pomocy mam założyć nowy temat, więc dziękuję tymczasem i pozdrawiam.

Edytowane przez Tomasz Jeliński

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi