Skocz do zawartości
jageks

Sony Xperia SP LTE wybór custom romu.

Rekomendowane odpowiedzi

jageks

Witam od niedawna posiadam sony xperia sp odblokoeany bootloader i root juz od dawna , denerwuje mnie szybki spadek baterii ekran wlaczony tylko 2 godziny i 30 minut i mam 5% ,nie uzywam neta itp czasem sobie gram , szukam romu dobrego bez lagów itp co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj z wszystkich romów, jakich testowałem. A było ich dużo... ten jest najszybszy i najlepszy według mnie :P i tobie też go polecę :D zero lagów bateria git trzyma same +

strona z romem >> http://forum.xda-developers.com/xperia-sp/development/rom-cyanogenomod-11-xperia-sp-t3041391

co to romu z tej stronki pobierz ten też go mam > 1 storage buildcm-11-20150710-UNOFFICIAL-lbhuashan

gapps mam te https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934553397lekkie niecałe 40 mb. :)

Naprawdę ci polecam ten rom wiem co mówię mam już go miesiąc i wiem, że nie zmienię już na inny :)

Oczywiście przed wgraniem romu...

wipe data/factory reset 

wipe cache partion

wipe dalvik cache

format /boot

format /system

format /data 

format /cache  

Edytowane przez daanielpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to jest CM11 na zablokowany bootloader, nie potrzeba odblokowanego. Wipe'y też wystarczą te, które autor ROMu zaleca.

Natomiast na odblokowany bootloader są dostępne ROMy na Androidzie 5.1.1, może warto nad którymś z nich pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jageks

no własnie wgrałem juz wszystkie dostepne romy na XDA z adroida 5.1.1 i jedynie http://forum.xda-developers.com/xperia-sp/development/rom-archxperia-lp-edition-v1-0-1-t3160517   ten mi przylazł do telefonu ale nie moge ani zmienic zarządcy cpu ani nic bo po chwili jest reset ;/  polecacie jakiś dobry system ?? bo już mnie szlak trafia z tym .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jadimo

Mogę polecić crDroid build z 12.08

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347792513

Obecnie używam i jest szybki i stabilny. Jedyny minus to że nie działają wszystkie diody przy powiadomieniach :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nom sorka pomyłka ;) ale ten romik jest zacny i szybszy od 5.1 ;) ogółem najszybszy jaki miałem 

Edytowane przez daanielpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jageks

miałem CRDROID  i niestety miałem lagi wgrałem go na czysto itp ale no przy graniu w GTA lagi jak nic a na ARCHXPERIA  gra chodziła płynnie i bez zastrzezen :D macie jakis dobry rom żeby gta chodziło płynnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@daanielpl

No to jakieś słabe muszą być te ROMy na 5.1.1, miałem tego CM11 LBL od mateoo337 na swojej Xperii i generalnie był szybki, ale jak ludzie pisali, jakie to AICP czy CM12.1 są mega szybkie i jak to Xperia SP dostaje drugie życie, to spodziewałem się po nich czegoś jeszcze lepszego. Sam miałem zablokowany bootloader, więc tak czy inaczej bez możliwości przetestowania tych ROMów.

@@jageks

Jeśli chodzi o GTA 3 i Vice City, to na pewno przycinały one na CM11 autorstwa Steve'a555 i chyba również na CM11 od mateoo337, przynajmniej na wcześniejszych kompilacjach. Dokładna przyczyna tego nie jest znana (np. procesor i układ graficzny dają odpowiednią moc), możliwe, że chodzi o sterowniki Adreno.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku GTA: San Andreas, które to u mnie chodziło na ww. ROMach płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jageks

Ja mam wlasnie Aicp i mam zwiechy przy normalnym urzytkowaniu a przy gta sa to juz wgl masakra jakas przetestowalem juz kazdy rom i niema dobrego jedynie archxperia ale on ma bledy bo nie mozna zmieniac zarzadcy :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem  AICP/CM 12,1 Xeon i jeszcze jeden 5.1 to muły tyle w temacie mam 4.4.4 jest z 2x szybszy pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi