Skocz do zawartości
szawek

LG G3s idzie na gwarancje - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

szawek

Witam! Otóż mój LG ostatnio wysunął mi się z kieszeni podczas jazdy samochodem... Dojechałem na miejsce patrze a tu pod digitizerem w lewym dolnym rogu trzy " kreski " kurzu :/ nie mam pojecia jak się tam dostał, ale odziwo w tym samym dniu okazyjnie byłem w salonie PLAY i babeczka powiedziała, że skoro digitizer jest cały to gwarancja powinna być uznana... I tu moje pytanie, a mianowicie czy LG posiada jakiś licznik flashowań i gdzie znajdę soft z PLAY?? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Tapnięte z LG G3s

Lollipop 5.0.2

v20b + kernel BreadandButterKernel#5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ArEk335

@@szawek

Nie LG nie posiada licznika flashowań a soft z PLAY pobierzesz stąd: http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=99

W zakładce POLAND pobierz soft o oznaczeniu P4P/P4 V20a jest to soft wydany na sieć PLAY wgraj go Flashtoolem z opcją CSE Flash i po modyfikacjach systemu nie będzie ani śladu.

Możesz nawet oddać telefon do serwisu wgrywając niebrandowany soft i serwis gwarancyjny również przyjmie i naprawi telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szawek

Wielkie dzięki ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

mam wgrany CM 13, TWRP, jak i co wgrać/zresetować aby telefon został przyjęty na gwarancję, ponieważ dotyk mi zawodzi.

Pozdrawiam.

//pomyliłem działy, proszę o przeniesienie do Pomoc techniczna, dzięki.

Edytowane przez Chajtek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Chajtek

Podpiąłem temat tutaj. Nie dublujemy wątków. Przeczytaj drugi post i będzie wszystko wiadomo :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Araa serdecznie dziękuję.

Czy po TWRP także ślad zostanie usunięty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Chajtek

Oczywiście. Telefon zostanie wyczyszczony jak byś go dopiero z pudełka wyciągnął :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeszcze taka sprawa, telefon jest z play, data podpisania umowy na stronie widzę 31.10.2014, czyli za pół miesiąca minie gwarancja. Niestety nie mam możliwości aktualnie przemieszczenia się po pudełko i paragon do mojego innego mieszkania, będę tam dopiero 28 albo 29. Jeżeli 28 pójdę do salonu playa oddać telefon na gwarancję to zostanie ona uznana?

O co mi chodzi, wiem, że play wysyła go dalej do LG, ale kiedy telefon jest zarejestrowany jako oddany na gwarancję, w momencie jak go dostarczę do play, czy jak oni go dostarczą do LG(prawdopodobnie po upływie gwarancji). Pytam, bo nie wiem czy jest sens wracać po pudełko i paragon :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Chajtek

Jak już będziesz mieć paragon/fakturę bo to bardzo ważne, zamów kuriera przez LG express głoszenie naprawy będzie przed wyczerpaniem jej więc będą musieli uznać. Broń Cię nie oddawaj do salonu bo to samo zło i będziesz nie wiedział kiedy Ci oddadzą. A tak kurier po naprawie przywiezie Ci telefon do domu. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi