Skocz do zawartości
korikore

Drobinki kurzu pod ekranem

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro w serwisach wymieniają wyświetlacze to pewnie się da to jakoś wyciągnać. Yusuf jest expertem jeśli chodzi o rozkręcanie telefonu, może coś tu napisze..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Ekspertem?;-) Dziękuję, za taki tytuł. Prawda jest jednak taka, ze jestem amatorem którego życie zmusiło do zagladania pod maskę mojemu sensationowi. Jednak wyświetlacza nie wyciagalem. Jak możesz to daj jakas fote gdzie już dotarles. Wspólnymi siłami damy radę. Bo szczerze to brak mi chęci by mojego znów rozkrecac. Po tym co przeżył to będzie zwykle kuszenie losu ;D A, ze działa jak należy to chyba mi wybaczysz. Wydaje mi sie, ze możesz potrzebować przyssawki. Tak przynajmniej robiłem w iphonie bo też nie było jak go wyjąć inaczej. Bez zdjęcia jednak nic na pewno powiedzieć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    croul

Ok. jak tylko bede w domu to zrobie zdjecie. Na razie jestem w miejscu gdzie oba glosniczki da sie wymienić... Bo jeśli da sie np wymienic sam wyswietlacz lub sama warstwe dotykowa to i powinno sie dac to wyczyscic. Na razie zamowilem glosniczki wuec mam kilka dni zanim przyjda na dalsza exploracje wnetrznosci mojego htc :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i mnie zaraz szlag trafi !!! Też pojawił mi się kurz pod ekranem !!! Już napisałem do HTC, rezerwuję naprawę i nie ma bata, wysyłam.

<kHoTeCek> opanuj słownictwo...

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie dopatrzyłem się kurzu. Co za fuszera! Telefon za niemal 2 tysie i kurz pod wyświetlaczem. Jak się skończyły akcje z oddaniem telefonu? Naprawili? Kurz znów się nie pojawił?

Jeśli chciałbym go oddać na gwarancję, to muszę najpierw przywrócić s-on? (Blokadę ściągałem przez revolutionary). Udało się to komuś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

Ja mam trzy maleńkie pyłki kurzu od początku, telefon kupiłem nowy w zaplombowanym pudełku, pyłki są tak małe że mi to nie przeszkadza, trzeba się na białym ekranie dobrze wpatrywać by je dostrzec, a zobaczyłem kurz starając się znaleźć hotpixele które miałem w Desire HD od nowości, oby tylko kurzu nie pojawiło się więcej. Fakt, to dosyć irytujące w telefonie tej klasy i za taka kasę. Pamiętam że w pierwszych egzemplarzach Desire występował ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    busaba

U mnie niestety też jest ten nieszczęsny kurz..Na innym polskim forum, również jest temat kurzu na wyświetlaczu i nie napawa optymizmem serwis HTC w Polsce:(

CYTAT z innego forum:

Życzę powodzenia z polskim serwisem HTC.

Mój Sensation był już u nich 4 razy:

1) Po dwóch dniach pojawił się kurz tak jak u Ciebie - telefon wrócił po tygodniu bez kurzu za to z martwym pikselem - wymieniono ekran.

2) Reklamacja martwego piksela - zwrotka telefonu po tygodniu z adnotacją, że nie podlega naprawie.

3) Ponowna wysyłka martwego piksela po kontakcie z HTC - telefon wrócił po 5 tygodniach ze świecącym pikselem - wymieniono ekran. Po tygodniu używania pojawił się dodatkowo kurz.

4) Wysyłka świecącego piksela i kurzu - telefon wrócił po 7 tygodniach z fabrycznym kurzem pod ekranem (bez "efektu komety"), w kilku miejscach - wymieniono ekran.

Efekt - po trzech miesiącach serwisowania nowego telefonu nadal jest w nim kurz.

Odpuściłem bo to nie ma sensu. Zaproponowano mi ponowną wysyłkę telefonu do serwisu lub osobistą wizytę w Warszawie ale z uwagi na czas napraw dłuższy wielokrotnie niż czas używania telefonu dałem sobie spokój.

Dodatkowo warto wiedzieć, że:

- telefon nie jest czyszczony - wymieniany jest cały panel LCD wraz z digitalzerem - to fabrycznie jeden komponent zamienny,

- montują na zmianę ekrany Sharp lub AOU, które różnią się minimalnie ostrością i jasnością (Sharp ostrzejszy ale ciemniejszy),

- nieraz naklejają w środku paskudną plombę serwisu :)

- nie ma co liczyć na wymianę całego telefonu,

- defekty - kurz i piksele często nie są dostrzegalne od razu - trzeba użyć odpowiedniego programu do testowania ekranu.

P.S. Obiecano mi drobną rekompensatę za czas napraw w postaci gadżetu ze sklepu HTC ale to i tak nie zmieni faktu, że telefon za ponad 2K jest przeciętnej jakości i nadal zakurzony - smutne.

Edytowane przez busaba
    edit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Regenersis... Długo u nich nie będzie dobrze... Co do kurzu, ja akurat z wielu dziwnych przypadłości sensationa kurzu nie miałem. Jednak podczas rozkrecania go w celu eliminowania tych "innych przypadłości" widzialem, ze wnętrze jest dość bardzo podatne na zbieranie kurzu. Można temu zapobiec bo jest kilka miejsc które pozwalają dostać sie mu do srodka. Widać je gołym okiem - przynajmniej w moim egzemplarzu.

Edit.

Bez rozbierania telefonu niewiele sie uda ale można kilka z nich wyeliminować. Dla zainteresowanych punkty które bez rozbierania telefonu można sobie "zalepic". Nie polecam jednak robić tego taśma. Ja użyłem klejacej gabki od strony klapki:

- lewa strona nad aparatem/kamerą

- prawa strona nad bateria

- prawa strona tuż pod bateria ( 2 dziurki które chyba można zalepic bo to chyba element jakiegoś serwisowi interfejsu).

W okolicy w/w po wakacjach miałem piasek we wnętrzu i sensation mógł robić za grzechotke. Przed działaniem można przeciągnąć go odkurzaczem w miejscach o których wspomniałem. Może dużo nie wyciągnie ale na pewno nie zaszkodzi ;)

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam, aż ojciec wróci z Niemiec. Dzwonimy do polskiego oddziału HTC i wysyłamy. Jeśli nie pomoże..., no cóż, telefon był brany w niemieckim Vodafonie - tam go oddamy.

Mój przypadek:

pb040117.jpg

Uploaded with ImageShack.us

@busaba - podałbyś nazwę takiego programu ? Mam zamiar porobić screeny i zdjęcia stanu telefonu. W razie czego mam dowody w jakim stanie telefon oddałem.

Edytowane przez KacpiPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    busaba

@KacpiPL

Jakiego programu ,bo coś chyba nie rozumiem?Chętnie podam tylko nie bardzo wiem co..

Do screenshot'ów znajdziesz na Markecie ale to i tak nie pokaże tych drobinek a zdjęcia widzę już ładne zrobiłeś;)

BTW

W sensation nie ma możliwości robienia screen'ów bezpośrednio z telefonu?W galaxy s była to kombinacja przycisków menu i power.

Edytowane przez busaba
    edit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi