Skocz do zawartości
korikore

Drobinki kurzu pod ekranem

Rekomendowane odpowiedzi

joohtz

Pytałem przede wszystkim o to czy wyczyszczą, a odpowiedzi nadal nie uzyskałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę, że z powodu zbitej szybki gwarancji nie uznają... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

"Czyszczenie" polega na wymianie ekranu. Ten jest zbity, więc nie liczyłbym na nic, poza ekspertyzą pokroju "nadaje się do wymiany".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Czyli gdy człowiekowi telefon jeden raz spadnie i pojawi się jedno pęknięcie szerokości cienkiej nitki to z automatu gwarancja może służyć jedynie do ewentualnego podtarcia tyłka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Upadek upadkowi nierówny. Skoro pojawiło się pęknięcie, to upadek był:

a) niefortunny,

b) dotkliwy.

Dla serwisu to dobry powód, aby nie naprawiać telefonu za darmo. Jest to uszkodzenie mechaniczne, a te nie podlegają naprawom gwarancyjnym. Pękł wyświetlacz. Nie wiadomo, co stało się w środku telefonu. To normalne, że nie ma co oczekiwać po serwisie, że podejmie się bezpłatnej wymiany ekranu uszkodzonego przez użytkownika. Przecież muszą na czymś zarabiać.

A to, że teraz widzisz kurz pod pękniętym ekranem... no cóż, tutaj możemy zadać sobie pytanie co było pierwsze - jajko, czy kura? Jeśli pod ekranem był kurz zanim pojawiło się pęknięcie, to możesz być na siebie zły, że się tym nie zająłeś, kiedy jeszcze miałeś taką możliwość (tzn. nieodpłatną). Jeśli kurz pojawił się po pęknięciu, to serwis ma wymówkę, że nie wiadomo jaki to pęknięcie ma wpływ na wystąpienie usterki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

W takim razie sam rozkręcę telefon skoro gwarancja jest tylko na papierze. Chyba, że.. Jest jakiś sposób na rozkręcenie sensacji bez zerwania plomby gwarancyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wyslij na serwis i czekaj na decyzje. Jak powiedzą że nie uznają gwarancji to telefon do ciebie wroci i sam sie tego podejmiesz

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Też o tym myślałem, tylko trochę szkoda czekać około te 3 tygodnie, żeby telefon wrócił w takim samym stanie:zdegustowany: Wie ktoś czy folia ochronna chroniłaby również przed dostawaniem się kurzu pod szybkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Kurz nie przenika przez widoczną część ekranu, a dostaje się tam przez miejsca, których folia nie zabezpiecza. Nie, folia nie pomoże.

Oczywiście powyższe tyczy się telefonu bez uszkodzeń ekranu w postaci pęknięć itp. Jeśli takie masz, to na pewno folia nie zaszkodzi, choć nadal pewnie zostawi inną drogę dostawania się kurzu pomiędzy warstwy ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Telefon 8 miesięcy i tez mam kurz miedzy szkłem a ekranem , nie wiele ale jednak. Dziś oddałem telefon do sklepu gdzie go zakupiłem (vodafon de) do 48 godzin mam dostać nowy telefon. Starego nawet nie chcieli , mam go przynieść jak będę odbierał nowy. Tak ze warto oddać jak ktoś ma gwarancje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi