Skocz do zawartości
janus717

[2000PLN] Następca Samsung Galaxy Note 3 N9005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pragnę w niedługim czasie przesiąść się na inny smartfon/phablet, ponieważ mój notatnik już mi się trochę znudził. Nadal jest to prawie topowa konstrukcja i do wszystkiego wystarcza, a za tak śmieszne pieniądze na OLX można kupić sobie bardzo dobre urządzenie. Ale do rzeczy. Poszukuję następcy notatnika. Może być używany, ale w bardzo dobrym stanie, lub nowy. Telefon służy mi do ogladaniu filmów, grania, w sumie wszystkiego po trochu, czyli ma to być dobry multimedialnie telefon. Zależy mi na dobrym dźwięku na słuchawkach. Konieczne jest LTE, chociaż w sumie to już chyba standard? Telefon ma być jak najwydajniejszy. Lubię często sobie pograć w GTA SA, które jest tak żałośnie zoptymalizowanie, że mój notes po 10 min grania służył mi do smażenia jajecznicy (dosłownie). Zależy mi, żeby jednak przyszłe urządzenie się aż tak nie gotowało jak mój obecny phablet. Aparat w Note 3 jest bardzo dobry, ale jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałbym jeszcze lepszy sprzęt pod tym względem. Bateria w obecnym notesie jest w miarę wystarczająca, chociaż często musiałem myśleć o gniazdku. Na pewno nie może być gorsza, chociaż i tak za niedługo kupuję porządny powerbank, więc bateria nie będzie aż tak ważna. Sam wyświetlacz robi na mnie wrażenie do teraz, chociaż jest dosyć mocno przekoloryzowany. Wolałbym coś bardziej naturalnego, FullHD w zupełności mi wystarcza, ale myślę, że przy dobrej optymalizacji telefonu 2K mogłoby być jeszcze lepsze. Nie chcę jednak, żeby telefon rozładowywał się w pół dnia przez jego ekran. Maksymalny rozmiar wyświetlacza chciałbym, żeby zamknął w 6 calach, wolałbym coś jednak minimalnie mniejszego. Zależy mi na slocie kart MicroSD, lecz jeśli telefon miałby te min. 64GB pamięci to chętnie bym go wziął nawet bez slotu na karty MicroSD. Nie biorę pod uwagę żadnych innych platform oprócz Androida. iOS nie dla mnie tak samo WP (lubię pogrzebać w Andku). Chińczyk wchodzi w rachubę.

Moje propozycje:
     - NOTE 4 na Exynosie (na jakimś filmie widziałem, że lubiał się krztusić na ULTRA w GTA SA)

- LG G4 (świetny aparat oraz wykonanie)
     - Lg G Flex 2 (potężny Snapdragon 810, ale pewnie ciepły?)

- Xperia Z3 (chociaż tu podobno kiepski aparat)

- Nexus 6

Podawajcie swoje propozycje, na pewno wezmę je pod uwagę.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jan Stolarzewicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Jan Stolarzewicz,

Polecam samsunga galaxy s6. Obecnie jest to najwydajniejszy smartfon z Androidem na pokładzie. Niestety jak we wszystkich nowych smartfonach po pewnym czasie grania uaktywnia się spowalniacz i wydajność spada. Jednak i tak procesor Exynos w samsungu galaxy s6 nie nagrzewa się tak jak urządzenia ze snapdragonem 810! Dlatego do grania będzie to lepsza propozycja niż np. XPERIA z3+, LG G Flex 2. Polecam również LG G4. Snapdragon 808 zastosowany w LG nie nagrzewa się tak jak mocniejszy 810 i dłużej utrzymuje stała wydajność w grach. Ponadto LG g4 posiada bardzo dobry aparat, wymienny akumulator oraz slot na karty SD. To bardzo udany smartfon.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie z tego co oglądam filmik na youtubie to Galaxy s6 przegrywa z LG G4 pod względem wydajności w GTA SA. A tak poza tym s6 dla mnie jest za drogi i ohydny z wyglądu, ale to tylko moja opinia. A jeśli LG G4 jest wystarczający do GTA SA to powinien wystarczyć, bo chyba nie ma bardziej wymagającej gry od San Andreas?

https://www.youtube.com/watch?v=_f5AiUsH6zc

Pozdrawiam

[Dodano: 01.09.2015 - 17:25]

Edit: Jak wygląda rootowanie w LG G4?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem note 3. Kupiłem LG G4 i od razu sprzedałem z 3 powodów.

1. Ekran, ten w samsungu o wiele bardziej mi pasował

2.Brak fizycznych przycisków

3.Bateria gorsza niz w rocznym note 3

Kupiłem Note 4 ze snapem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

G4 jest świetny ale bateria trzyma przeciętnie, co by nie napisać krótko.

Jeśli ci to nie przeszkadza to całą resztę bije na głowę, nawet galaxy s6/edge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

W s6/s6 edge czas pracy na akumulatorze tez pozostawia wiele do życzenia. Za duża rozdzielczość. Po co te Quad HD. Wystarczyło by w zupełności FULL HD.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S6 trzyma nieźle lepiej od G4 ale nie jest to wielka rożnica.

Porównując G4 do Note4 to zdecydowanie lepszym smartfonem jest G4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli rozglądać się raczej za G4. Jeszcze raz zapytam jak jest z rootowaniem tego smartfona? Ponieważ jest to dla mnie ważne ze względu na używanie Viper4Android.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Kolego z tego co piszesz to nie widzę nić innego jak tylko G4 albo Note 4. Za te pieniądze ( poniżej 2k) nie widzę nić bardziej wypasionego, kompletnego i wartego uwagi. Note 4 nadal trzyma cene, ale ja swoją używkę w bardzo dobrym stanie dorwałęm za 1650zl z nieuzywanym flip coverem. Miałem Note3 więc tym razem może wypróbuj właśnie LG. Ja miałęm kiedyś G2 a nigdy Samsunga więc mój wybór padł na Note4 głównie ze względu na to ze trafiłem go w super stanie za super hajs. Nie jestem zwolennikeim Samsunga ale Note 4 bardzo mi się spobał i pomyślałem ze dam mu szanse. Jeśli miałbym wybierać miedzy darmowym G4 a Note4 sam nei wiem co bym wybrał;)). Wybór należy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi