Skocz do zawartości
Hardkorowy Marcin

WAŻNE Aktualizacja spisu ROM'ów do Lenovo P780 [02.09.2015]

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , trochę wypadłem z obiegu jeśli chodzi o P780 a widzę że mamy tutaj masę wątków z romami które albo nie działają albo są wczesnymi betami.

Proszę abyście podawali linki do aktualnych softów z językiem polskim , działające i sprawdzone w tym wątku a ja to pogrupuje.

Resztę romów nie działających lub nie dorobionych po prostu usunę bo strasznie nie czytelny zrobił się ten dział.

Edytowane przez Hardkorowy Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=576986&st=6460#entry39550984

Nexus 5 by Warezz37 2.2

Działa z wersją wyprodukowaną po 08.2014 

Rom działa stabilnie, szybko, aparat działa. Brak jedynie zielonej diody informującej o nieodebranym połączeniu/smsie/mmsie.

Screen działania na baterii (sporo internetu, sporo smsów, czasem trochę gierek): 

11936964_967428236647699_847005235_n.jpg

W sumie to polecam ;)

Edytowane przez awygo
    Spoileruj załączniki.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka słów o mnie, to ważne, bo nie bawię się telefonem, nie mają znaczenia nowinki. Używam słuchawki do dzwonienia, przeglądania Internetu, czasami jakaś gra. Często nawigacja. Ważne dla mnie jest funkcjonalność, stabilność, bateria.

Przeszedłem kilka Romów i to moje uwagi. Romy w kolejności jak je instalowałem u użytkowałem:

LiFe_XVIBE_v1.2 -  http://forum.android.com.pl/topic/188599-life-xvibe-v12/

Rom stabilny dobry. W zasadzie zawiera wszystko czego potrzebujesz do normalnego użytkowania.

Alice Project-Android 4.4.3 (interface 5.0) na p780 :-)  http://forum.android.com.pl/topic/212121-alice-project-android-443-interface-50-na-p780/

Rom ładny, bateria trzyma przyzwoicie, brak obsługi proximity sensora.  Nie blokuje i odblokowuje po zamknięciu/otwarciu klapki. Zrezygnowałem z niego właśnie ze względu na proximity sensor. Aplikacje z marketu emulujące działanie sensora (gravity itp.) działają niezadowalająco.

Oficjalny KitKat 4.4.2 dla ROW. Aktualizacja OTA. http://forum.android.com.pl/topic/185132-oficjalny-kitkat-442-dla-row-aktualizacja-ota/

Niby fajnie, niby bo…. Bateria spada szybciej niż w alicji. To jeszcze mogę przeżyć ale… gubiłem zasięg na obu simach. Najczęściej na SIM2. Po prostu masakra. W centrum warszawy nie miałem zasięgu. To zdyskwalifikowało ten rom.

Kit Kat 4.4.2 VIBEUI_1.5_baralajbi wersja 4GB - http://forum.android.com.pl/topic/170827-kit-kat-442-vibeui-15-baralajbi-wersja-4gb/

Mam i używam dziś. Bateria ok, proximity sensor ok. Interface akceptowalny, tłumaczenia mają dziury, ale ok. do zaakceptowania. Ten rom dla mnie dziś wygrywa. Zasięg na obu simach ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.needrom.com/download/aosp-turbo/

http://forum.xda-developers.com/lenovo-p780/development/aosp-turbo-cn-row-t3235866/post63630405#post63630405

Dziś go używam, uważam, ze najlepszy spośród romów jakie miałem do tej pory. Czysty android. Bez dodatków i udziwnień. ROOT, TWRP. Działa sensor magnetyczny, jest język polski.

Kilka dni pracy i co mogę powiedzieć:

1. Bardzo szybki, żadnych zwisów, przycinania. Podobno szybszy od CM, ale nie chodzi o rankingi a o pewność pracy i święty spokój.
    2. Działa sensor magnetyczny.
    3. Nie znalazłem, żadnych niedziałających funkcjonalności, podobno nie działa 2G.
    4. Miałem kilka zwisów na aplikacjach gogle, ale po aktualizacjach nic się nie dzieje.
    5. Bateria trzyma, nie zaobsewowałem jakieś drenażu.

Instalacja przez TWRP, na jakiś rom CN, lub ROW. Uwaga na wersję TWRP. Ja instalowałem na ROW, bez kłopotów.

Jestem z niego bardzo zadowolony, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy ktoś może mnie oświecić, jaki jest najbardziej podstawowy  (niekoniecznie nowy), działający, dopracowany i stabilny ROM? life czy S123 czy jeszcze coś innego??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może czas na odświeżenie? Kto i czego teraz używa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AOSP 4.4.4

Nowy rom jakiego dziś pobrałem i cały dzień testuję. Miałem już poprzednia wersje ale dziś zmieniłem z CM na tego i jestem bardzo zadowolony.

1. Instalować przez TWRP

2, Miałem problem z pamięcią, bo ten rom nie daje możliwości zmiany internal/external, ale to już przeszłość.

3. Miałem problem z GAPPS'ami ale to też zrobiłem. Można zaintalowac OPEN GAPS, lub instalowac ROM na działające APPSY i powinno chodzić.

Moja instalacja wyglądała następująco.

1. S228 na czysty telefon przy użyciu FLASH TOOL'a.

2. w S228 instalacja konta Google, uruchomienie sklepu, określenie karty SD jako pamięc. Po resecie:

3. Instalacja AOSP 4.4.4 poprzez TWRP.

Apsy działają. pamięć jest zewnętrzna i nie ma z nią problemów. GPS działa, obie karty SIM chodzą i chodzą śietnie. Generalnie po jednym dniu pracy i zabawy telefonem nie znalazłem błędów. Bateria trzyma świetnie. Telefon chodzi bardzo szybko, lepiej niż CM.

Info Autora:

Przedstawiam AOSP 4.4.4 ROM dla CN i ROW
    Oto ostateczna, finlna wersja AOSP 4.4.4

1) całkowicie zmieniony motyw na AOSP
    2) Czysty android czarny interfejs
    3)
    Zipaligned, Prerooted, BusyBOX
    4) ART pełni funkcjonalny
    5) Poprawiono drobne błędy, zwłaszcza optymalizację aplikacji po każdym restarcie
    6) Doskonała wydajność wifi
    7) poprawiona wydajność na ładowaniu
    8) Wolne 600-650 MB RAM
    9) Antutu wydajność jest wyższa niż CM11. To jest absolutnie niesamowite

Dodane 15.09:

Trochę już pobawiłem się fonem, większością funkcji.

Jestem zachwycony tym romem. Nie znalazłem problemów.

1.       Działa bardzo szybko

2.       GPS działa poprawnie, lapie fixa dość szybko.

3.       Obie kary sim działają poprawnie, zasięg na drugiej jest ok, nie zdarza mi się gubienie zasięgu na 2-gim simie (co miało miejsce na CM)

Edytowane przez wwwolti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ferdi6

Witam

Wwwolti jak sobie poradziłeś z zamianą pamięci.

Ja nie mogę żadnej aplikacji zainstalować na kartę, nie mówiąc o przeniesieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi