Skocz do zawartości
pitr

Połączenie do sieci wifi z ukrytym ssid

Rekomendowane odpowiedzi

pitr

Problem mam z samym połączeniem.Jak dodam daną sieć do listy to pisze, że jest poza zasięgiem i nie jestem w stanie zmusić go do samej próby połączenia, więc nie wiem co zmieni ustawienie na sztywno ip na routerze. Ale sprawdzę tego WifiHelpera jak tylko będę w domu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gader

Wystarczy w miejscu gdzie masz liste sieci dac menu>przeszukaj i sie polaczy. Nie potrzeba ani static IP ani static DHCP.

BTW wiecie ze nawet po wylaczeniu ekranu android odpowiada na pingi,dopiero po parominutowej nieaktywnosci karta sie usypia.:!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    owiec
    Napisano (edytowane)

Korzystam z sieci z ukrytym ssid i używam hidden ssid enablera bez rzadnych problemów z ip przydzielanym przez dhcp.

Na początek trzeba dodać sieć do tel. bo enabler sobie nie poradzi. Najlepiej na chwile 'odkryc' ssid, dodac siec do listy w telefonie, sieć ponownie ukryć i odpalić enablera. Jeśli sieć nie jest ukryta, enabler wyrzuci błąd. Jeśli operacja się powiedzie enabler niczego nie potwierdza.

Inna opcja:

Jeśli masz roota, i jesteś informatykiem ;) wyedytuj /data/misc/wifi/bcm_supp.conf (byc może powinno być wpa_supplicant.conf, ale u mnie na romie galaxo jest akurat bcm_supp.conf) i dodaj do sieci linijke scan_ssid=1. Zrestartuj wifi, ew reboot. Jeśli chcesz dodać sieć której nie możesz na chwilę 'odkryć' ssid, dodaj do tego pliku

network={
           ssid="nazwa_ukrytego_ssid"
           scan_ssid=1
    }

po czym restart wifi i scan network, sieć się pokaże i android poprosi cię o uzupełnienie reszty konfiguracji.

Spróbuj WifiHelpera - dzięki niemu łączę się na uczelni do ukrytej sieci w dodatku z WPA2 Enterprise

piciamat, dasz radę podrzucić linka do apk? Nie ma jej w markecie...

Edytowane przez owiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie się dziwię - trafiłem na nią właśnie w markecie, teraz rzeczywiście jej tam nie ma. Na szczęście jakiś czas temu znalazłem go na stronce autora, z której chwilę po tym aplikacja też zniknęła (została jedynie zamieszczona informacja, że program jest dostępny w markecie).

Link: http://www.mediafire.com/file/oizzymmljzy/wifiHelper.apk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr
    Wystarczy w miejscu gdzie masz liste sieci dac menu>przeszukaj i sie polaczy. Nie potrzeba ani static IP ani static DHCP.

BTW wiecie ze nawet po wylaczeniu ekranu android odpowiada na pingi,dopiero po parominutowej nieaktywnosci karta sie usypia.:!:

Heh - nie myślałem, że to jest takie proste.....:mur:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gader

Jak ma sie duzo sieci zapamietanych to ciężko nieraz idzie łączenie. Czy jakis z programow potrafi zrobic backup listy sieci WiFi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    owiec

jak masz roota to adb pull /data/misc/wifi/*.conf :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karter

Galaxy i5700 nie potrzebuje dodatkowego oprogramowania zeby sie polaczyc z ukrta siecia WiFi .

Robimy:

Ustawienia -> Opcje bezprzewodowe -> ustawienia Wi-Fi -> Dodaj siec Wi-Fi

podajemy nazwe ukrtej sieci , nastepnie ustawiamy szyfrowanie i wpisujemy haslo. zatwierdzamy i powinno automatycznie zaczac probowac laczyc sie z siecia.

Jesli mamy ustawione DHCP na routerze to trzeba chwile odczekac az router przydzieli adres.

Jesli mamy wlaczona usluge na routerze MAC Filter to trzeba dodac adres MAC telefonu do tablicy.

Sam mam DHCP ustawione routerze i jedyne co to musze tylko poczekac jakies 10-20 sec dluzej az mi przydzieli adres.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wdehe

Cześć.

Mój HTC HERO (android 2.1 , "3" mobile UK)

nie łączy się z WIFI z ukrytym SSID,

mimo iż ma tą sieć "zapamiętaną"

i łączył się przez nią bez kłopotu,

przed wyłączeniem rozgłaszania SSID.

Po wyłączeniu dostaję komunikat,

że sieć jest poza zasięgiem.

Net mam na modemie kablowym (virgin)

i do niego mam podłączony router belkin

na domyślnych konfiguracji, zmieniłem tylko to, że ustawiłem:

Network Authentication: WPA+WPA2-Personal (PSK), Data Encryption: TKIP+AES

i ustawiłem Network Key (PSK), no i ten ukryty SSID - to było w jakimś poradniku,

reszta rzeczy (ustawień) jest dla mnie zagadką.

Hakowanie telefonu, instalacja programów z poza marketu :eek: to magia dla mnie.

Opcja "skanowania sieci" nic nie daje.

Co mogę zrobić w taki przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gader

Ja bym zrobil tak:

W routerze wymusil WPA2-AES.

SSID mozesz zostawic wylaczone.

W telefonie usunac siec i dodac ja od nowa.

Ewentualnie sprawdzic czy nie nadajesz na kanale mocno obsadzonym juz przez inne routery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi