Skocz do zawartości
pitr

Połączenie do sieci wifi z ukrytym ssid

Rekomendowane odpowiedzi

wdehe

Dzięki.

Teraz działa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ja posiadam LG GT540 Swift i też mam problem z połączeniem się do sieci ukrytej i zabezpieczonej. Ta sieć WiFi jest moją własnością.

Co mam zrobić w telefonie, aby podłączył się on do mojej sieci, która ma status ukryty? (na jawnym działa poprawnie). Program WiFi Helper mojemu telefonowi w niczym nie pomógł...

Jaka metoda jest jeszcze na wymuszenie w telefonie łączności WiFi z ukrytą siecią? Czekam na porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na Flipout'cie to samo.

Z włączonym rozgłaszaniem SSID wszystko w porządku. Jak wyłączyłem rozgłaszanie to działało ale nie na długo. Kilka dni nie było mnie w domu i znowu "siec jest poza zasiegiem". Jakby co to lacze sie bezproblemowo przez iPhone'a, PSP, notebooka etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z ciekawosci po coukrywac siec? Dla lepszego samopoczucia?

Sent from my X10 mini pro using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak z ciekawosci po coukrywac siec? Dla lepszego samopoczucia?

Sent from my X10 mini pro using Tapatalk

Żeby utrudnić włamanie się do sieci Wi-Fi... Oprócz tego warto też ustawić alfa-numeryczne hasło 64 znakowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Żeby utrudnić włamanie się do sieci Wi-Fi... Oprócz tego warto też ustawić alfa-numeryczne hasło 64 znakowe.

Gdyby nie to że w transmisji WiFi przesyłane są między urządzeniami fragmenty klucza to może bym uwierzył że jakie kolwiek zabezpieczenie z kluczem jest skuteczne. Jak na razie najlepsze zabezpieczenie to filtracja MAC i nie ma potrzeby ukrywania sieci ani ustawiania 64 czy 128 bitowych kluczy. I nie wiem skąd wziąłeś te 64 znaki skoro dla kluczy 128 bitowych wynoszą one 13 znaków dla ASCII i 26 znaków dla klucza HEX.

Jeden i drugi można przechwycić przy odpowiedniej ilości przechwyconych pakietów tak więc jak już pisałem filtracja MAC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeden i drugi można przechwycić przy odpowiedniej ilości przechwyconych pakietów tak więc jak już pisałem filtracja MAC.

Hejka. Odświeżam temat. Z tego co wiem adresy MAC można klonować. Wiec sama filtracja MAC też nie zabezpieczy w 100 %. Chyba, że się mylę?

Dodatkowo chciałbym zapytać, czy jest ktoś w stanie z zewnątrz zwęszyć hasło do strony konfiguracji routera. Z nie wyjaśnionych jak dotąd przyczyn co jakiś czas tracę dostęp do routera i muszę go resetować do ustawień fabrycznych i konfigurować od nowa. Męczące...

Na koniec w temacie. Mój Note 3 też nie łączy do sieci nie rozgłaszającej SSID. Udało się komuś rozwiązać ten problem na tym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi