Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
sp4ubw

Root dla HTC M8s

Rekomendowane odpowiedzi

@@michal87 tu masz linka do paczek ruu z których ja korzystałem, nie wrzucaj nic na karte tylko wgraj bezpośrednio z kompa przez Aruwizard czy jakoś tak, znajduje on się w paczce, do mojego fona z play (ale bez brandu) jest paczka z końcówką 436156_signed (5 od góry), wersja z .1 zamiast .10 gdyż ten z .10 jest kombined i przy wgrywaniu wywala failed verify signature, ale ten bez combined z .1 bez problemu się wgrał, potem tylko OTA przez wifi do .10 i dalej już 6.0 :)

p.s. po wgraniu 6.0 polecam wipe bo u mnie działy się głupoty bez wipe

https://ruu.lalleman.net/HTC_M8S%28QL_UL%29/RUU/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Orientuje się ktoś czy te same pliki zadziałają na MM?? Bo niestety aby użyć karty sd jako pamięci na apki trzeba mieć karte UHS III ;/ więc w ruch musi pójść znów xposed i obb2sd

edit. ok nie ważne, dałem rade :) wgrałem wersje 2.67 i wszystko śmiga :P

Edytowane przez Piterosss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem chyba problem ze sterownikami, udało mi się przez hboot właśnie z tym softem do którego podałeś link, Signed nie działały więc myślałem że robię coś źle. Serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy te same pliki zadziałają na MM?? Bo niestety aby użyć karty sd jako pamięci na apki trzeba mieć karte UHS III ;/ więc w ruch musi pójść znów xposed i obb2sd

edit. ok nie ważne, dałem rade :) wgrałem wersje 2.67 i wszystko śmiga :P

Witam.

Czyli aby zrootować m8s na MM trzeba użyć tego samego custom recovery co w przypadku Lollipop?

Jakie wersje SuperSU i Xposed.? Możesz podać linki?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy posiada ktoś oryginalne recovery? Pytam bo w przypadku serwisowania telefonu raczej przydało by się wrócić do oryginalnego stanu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rollem

Cześć, mam pewien problem z moim m8s...

Odblokowalem Bootloader na stronie htc, wszystko spoko, potem uzylem tego HTC'owego adb (ze strony htc) zeby zainstalowac twrp, dokladna nazwa pliku "twrp-2.8.7.0-m8s-qlul" (oryginalna), rozmiar 30548KB. Zaladowalo sie to menu TWRP wiec uzylem opcji tam wbudowanej do zrootowania... zaczal sie ladowac juz system (logo htc) i tak zostalo... nic nie moglem wlaczyc etc., i tak przelezal cala noc az sie rozladowal. Rano naladowalem na 10%, wlaczylem i znow to samo (na szczescie nie naladowalem mocniej). Teraz gdy sie rozladowal naladowalem do 19% i wlaczylem recovery (czy jakkolwiek nazywa sie to menu o bialym tle, gdzie poruszamy sie fizycznymi przyciskami)

Teraz mam problem bo nie wiem co zrobic. Najwazniejsze dla mnie jest to, zeby dzialal. W drugiej kolejnosci chcialbym go zrootowac (nie potrzebuje custom romow, ale jesli warto to moge zrobic wg jakiegos tutorialu, moze nie nawale znowu :X). 

To co widze w recovery (o ile to sie tak nazywa) to wiem, ze "software status" jest zmodyfikowany, a telefon odblokowany. 

HBOOT-3.19.0.000

RADIO-1.0.U20410.1@60201

OS-

eMMC-boot 2048MB

Apr 15 2016, 16:07:09.0 (data kwietniowa, nie wiem o co z tym chodzi, ale jest)

Jakis sposob na naprawienie tego?

@@edit

P.S. Tak, jestem laikiem i noobem w kwestii urządzeń mobilnych, interesuję się hardware'm komputerowym.

Edytowane przez Rollem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rollem

@@szwedos1

Niestety nie :/

Edytowane przez Rollem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rollem

ja też dałem ciała i mam taki sam problem jak Ty, prawdopodobnie ten SU jest pod lolipopa więc dlatego mamy bootlopa, ściągam RUU które kolega wyżej podał i będę kombinował problem jeszcze w tym że ADUwizard ładuje się już z 10 minut i coś nie może skończyć 

Panowie pomóżcie bo nie ogarniam jak to teraz naprawić.

Mam to RUU ale jak włączam ADUwizarda to krzyczy mi Windows że aplikacja niepoprawna a przez fastboota filed to many links. Kożystam z windowsa 10 ale własnie szukam 7 bo może to wina systemu ale już brakuje mi pomysłów co jest nie tak, aha dodam że bootloader zablokowany ponownie. Telefon ma 2 dni a uwaliłem bo zapomniałem o backupie przed wgraniem SU. 

Żadne w RUU nie chce sie zainstalować, ktoś mi powie dlaczego? Bootloader relocked 

Edytowane przez Mateusz Fortuna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi