Skocz do zawartości
sp4ubw

Root dla HTC M8s

Rekomendowane odpowiedzi

Rollem

Mógłbyś mi powiedzieć jak wgrać przez fastboota, bo niestety jestem totalnym laikiem w tych sprawach? I czy nazwę tego też zmienić na "0PKVIMG.zip"

czy zostawić "rom.zip"? Chodzi mi w zasadzie tylko o komendę, i czy zostawić bootloadera zablokowanego czy muszę do tego odblokować.

@@edit

OK, udalo mi sie, wzorowalem sie na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2251800

Ostatecznie mam linijki w cmd:

OKAY

Flash Zip Complete

Execution time is 717(s)

i dalej nic. Moge wpisywac komendy, probowalem rebootowac (htc_fastboot oem reboot), ale otrzymalem:

(bootloader) [ERR] Command error!!!

Na czarnym ekranie htc caly czas mam zielony pasek zapelniony na calej szerokosci (odkad skonczyla sie operacja), ale nic wiecej sie nie dzieje. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale ten pasek zajmuje tylko 1/2 wysokosci jaka jest wyznaczona na pasek ladowania (przynajmniej tak to wyglada). 

@edit2

Teraz uzylem komendy "htc_fastboot reboot", i zaczął się pięknie włączać, i teraz optymalizują się aplikacje :) Dziękuję za pomoc :) Teraz jak coś skopię przy rootowaniu przynajmniej uda mi się to ogarnąć.

Edytowane przez Rollem
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Procedura jest taka:

rom.zip zmień nazwę na RUU.zip

Skopiuj do folderu z plikami fastboot i po kolei

fastboot oem rebootRUU

fastboot flash zip RUU.zip

fastboot flash zip RUU.zip

fastboot reboot

Wszystko robimy na zablokowanym bootloaderze.

ps. przed rootem zrób sobie kopie zapasową TWRP

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam jako że jestem kompletnym świeżakiem proszę o pomoc jak wybrać odpowiedni room do danego tel??? Wczoraj odblokowałem BL ale przy próbie wgrywania jakiegokolwiek recovery miałem ciągle odmowę urządzenia pewnie wybierałem złe. koniec końców zostawiłem temat z braku wiedzy zablkowałem BL i próbowałem wgrać którąś z paczek https://ruu.lalleman.net/HTC_M8S%28QL_UL%29/RUU/ ale po rostu nie wiem którą wybrać  Aruwizard przy próbie instalowania danego softu pokazuje błąd że telefon ma nieauktualne oprogramowanie...

Need big help panowie 

moze ktos pomoc w dobraniu odpowiedniego romu i softu?

Edytowane przez Em ES_402769

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rollem

Troche czasu minelo, ale moze przyda sie, jak nie tobie to innym:

https://ruu.lalleman.net/HTC_M8S%28QL_UL%29/RUU/RUU_M8_QL_UL_L50_SENSE60_HTC_Europe_1.16.401.1_Radio_1.0.U20410.1G50408_15.00_016_F_release_436156_signed/

Nie da sie wgrac wersji starszej, ale mozna nowsza, wiec jesli mieliscie starsza to przy okazji zaktualizowaliscie sobie. Oczywiscie dotyczy to wersji europejskiej, bo zakladam, ze kupowaliscie w PL. Pamietajcie, ze musicie stamtad wydobyc folder rom.zip, ktory jest troche glebiej i dopiero ten rom.zip macie wgrywac, a nie calosc, ktora pobierzecie.

Edytowane przez skolsiwo
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    budyb

Witam, wykonałem poprawnie krok 1 i 2 a następnie w recovery zainstalowałem super user, przez to telefon nie włącza się, a jedynie wyświetla się logo HTC One. Co zrobiłem źle? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wip26

nie można wgrywać su proponowanego przez twrp.

Rób teraz wszystko od początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krgs

witam, u mnie podobna sytuacja niestety, po próbie wgrania supersu, telefon złapał loop'a i nie chce załadować systemu. Przeczytałem cały wątek i wiem, że należy teraz zacząć od samego początku czyli zabawa z ruu. Pytam ponieważ widzę, że wszyscy tutaj wrzucają ruu ale chyba do 5.01. a ja obecnie mam 6.01 więc na moje oko ruu z automatu nie przejdzie. Proszę o poradę co mogę zrobić w mojej sytuacji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

RUU musi mieć zgodny MID/CID z fonem. Wersja Andka nie ma znaczenia, gdyż to jest obraz systemu, który nadpisuje wszystko tzn. na nowo tworzy sobie partycje systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam doszedłem do 9 kroku i nie działa mi komenda  fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin i nie moge odblokowac bootloadera prosze o pomoc klucz złamałem wiec komenda mi nie działa utknołem ;/;/;/;/ myslalem ze łatwiej to pójdzie pozdrawiam Kami 

dodana zawartość

I tez juz nie mam pojecia jak odblokowac ten cholerny bootloader i wgrac root ;/;/ bardzo prosze o pomoc . z góry dziękuje i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacgoh

A na pewno dobrze kopiujesz?

M8 Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi