Skocz do zawartości
Tunhaar

[5.0 i 5.1] Brak kontroli rodzicielskiej/profilu ograniczonego.

Rekomendowane odpowiedzi

Problem: Według informacji z licznych zagranicznych źródeł już od wersji 4.3 w Andku powinna być opcja kontroli rodzicielskiej, tj. możliwość dodania dodatkowego użytkownika z kontrolą nad dostępem do aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. Odbywa się to poprzez: Opcje->Użytkownicy->Dodaj użytkownika->profil ograniczony ("restricted profile").

To opcja dodatkowa wobec standardowej możliwości dodania nowego użytkownika, dla którego nie ma osobnego panelu kontroli nad dostępem do aplikacji. Problem w tym, że najwyraźniej w polskich romach nie ma tej opcji. Sprawdziłem na niebrandowanych Xperia Z4 Tablet, LG G4 i Samsung Galaxy Tab S 8.4. 

Nawet instrukcje użytkownika różnią się w tej kwestii - na przykładzie SGT S 8.4 - w instrukcji Sprint (USA) jest ta opcja opisana, w instrukcji na polskiej stronie Samsunga nie.

Czy jest jakiś sposób na odblokowanie tej opcji? Wiadomo coś oficjalnie/nieoficjalnie skąd takie ograniczenie?

Alternatywnie będę wdzięczny za podpowiedzi aplikacji, które moga to zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jest to wina producenta, google w andku implementuje tę opcję standardowo.

Próbowałeś na zablokowanych pinem/wzorem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś na zablokowanych pinem/wzorem?

Tak, LG i Samsung mają konto podstawowe (tzw. właściciela) zablokowane pinem. Tablet Sony bez pinu, efekt ten sam.

Jeśli to wina producenta (rozumiem, że myślisz o producencie hardware), to mamy już trzech, którzy podjęli taką decyzję. Wszystkie urządzenia mają stockowe romy przeznaczone na rynek polski. Nie miałem okazji sprawdzić na urządzeniu przeznaczonym na inny rynek w ramach UE. Nie widzę też szczególnych powodów prawnych, dla ktorych akurat ta funkcjonalność miałaby nie być dostępna na naszym rynku...

Edytowane przez Tunhaar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Standardowo nie ma takiej opcji. Jest tylko tryb gościa, gościowi można zabronić wysyłania smsów i wykonywania połączeń.

Nie wiem gdzie wyczytyałeś to, ale w czystym Androidzie nie ma żadnego restricted mode, mogą to co najwyżej dodawać u siebie niektórzy producenci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niros

Podepnę się pod temat bo nowego nie chce zakładać. Mam tablet Lenovo S8-50. Mianowice mam problem z utworzeniem profilu. Dodatkowego. Jest tylko mój. A drugiego nie mogę dodać. W szybkim menu powinna być ikonka z moim avatarem i tam powinno się dać dodać profil. Nawet gościa niema. W ustawieniach niema wzmianki o Użytkownikach. Mój system Lolipop. Przed aktualizacja z KitKata wszystko było ok. Podpowie ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

No to znaczy że nie ma bo producent usunął tą opcję z systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Jak testowałem na moim telefonie różne romy, to też miałem wersje bez obsługi wielu użytkowników i wyglądało to tak jak opisujesz. Jeśli nie ma w opcjach nigdzie włączenia/wyłączenia obsługi wielu użytkowników to znaczy że to producent wyłączył. Ale czysty Lollipop ma to, Cyanogenmod tez ma.

Możesz ewentualnie odpytać producenta o to (jakaś infolinia, pomoc techniczna, email etc jeśli jest).

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@Tunhaar@@niros

Jest apka w sklepie "switch me" wymaga root, pierwsze przełączenie związane jest z restartem urządzenia.

Połączony post:

Ma też szybkie przełączanie (jeszcze eksperymentalne).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi