Skocz do zawartości
jaszczomp

Brak dźwięku z głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem zakupiłem Transformera w EURO-RTV-AGD, który miał być prezentem. Dlaczego użyłem czasu przeszłego? Ano dlatego, że po uruchomieniu tablet okazał się być wyjątkowo milczącą sztuką. Wszelkie próby uruchomienia dźwięku spełzły na niczym, a robiłem co mogłem (wipe, update romu, kompletna instalacja przez nvflash). Okazało się jednak, że tablet jest milczący wybiórczo, bo gdy podłączę słuchawki - gra bez zająknięcia, co gorsza o odłączeniu słuchawek ożywają głośniki!.... na chwilkę..... Dalsze badania dowiodły, że kilkunastokrotna zmiana głośności przez aplikację VOLUME+ potrafi ożywić głośniki na jakiś czas... niezbyt długi. po wyjściu z aplikacji w której odtwarzany był dźwięk, głośniki milkną (wystarczy również dłuższy loading w grze). Problem wydaje się być natury softwarowej, lecz nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Wpadłem na pomysł, że skoro klient najwyższym dobrem sprzedawcy jest, to udam się do miejsca zakupu i poproszę o wymianę na sprawną sztukę. Jakże wielka była moja naiwność! Sklep oczywiście nieba by przychylił, ale tableta mogą co najwyżej odesłać do serwisu... :facepalm1: Ech, było kupić w sklepie nie dla idiotów... Postanowiłem na razie nie odsyłać sprzętu, pogooglam trochę w internecie, a może na forum ktoś jakiś pomysł podrzuci ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaka wersja systemu? 3.2? Może zainstaluj jakiegoś roma, np prime.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeciez nikt nie bedzie marudzil i przyjma do naprawy gwarancyjnej.

Lepiej sporoboj romu innego moze zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deenbe

tu nie chodzi o naprawe gwarancyjna a wymiane na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisałem w pierwszym poście, próbowałem wgrać kilka romów zarówno przez recovery jak i przez nvflash. Niestety bez pozytywnego sktku. Co do niezgodności towaru z umową, sprzedawca ma 14 dni, ja nie bardzo mam na to czas.

Sent from my Transformer TF101G using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

muszą ci wymieńic na nowy i tyle masz 14 dni na wymiane i nie ma gadania że wyślą do serwisu

ja bym zrobił burde typu gazeta rzecznik praw konsumenta itp. zaraz by wymienili

idz i postaw na swoim mają wymienic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czapav

Nic nie wymienij, i nic im nie dawaj. Bierz sprawę w swoje ręce i wysyłaj do serwisu, serwis podejmuje decyzję co zrobić: naprawa lub wymiana. To gdzie kupiłeś tablet nie ma znaczenia, miałeś pecha i trafił się tobie wadliwy sprzęt.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Największą klęską jest to, że to miał być prezent....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety sprzet ma to do siebie ,ze moze posiadac wady fabryczne ...w kazdym urzadzeniu elektronicznym moze byc tak. Zlosliwosc rzeczy martwych i tyle.

Temat zamykam...nic nowego nie zostanie tu wymyslone.

Serwis lub wymiana i tyle.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x