Skocz do zawartości
Aleksandra

rom [OFFICIAL] CM 12.1 dla LG G2 D802

Rekomendowane odpowiedzi

@@Theberebian

No chyba, że tak. Wcześniej miałem Sony i nie było takiej magii jak tutaj haha :P tutaj są jakieś loki, bump, basebandy, na Xperii takich problemów nie było... Przynajmniej człowiek się czegoś nowego nauczy. Najważniejsze, że kompilacja jest taka sama i możliwe, że wkrótce coś ode mnie i Zodexa tutaj dla G2 będzie - nie wiem czy ktoś używał z polskiego forum tutaj, ale kiedyś był CrystalPA, co przygotowałem źródła dla tego urządzenia nie mając nawet go, a później jakiś gościu nieoficjala zrobił (http://forum.xda-developers.com/lg-g2/orig-development/official-crystalpa-8-50-android-4-4-4-t2937720) dla LG G2, teraz będzie CrystalZZ, chyba, że szkoła mi za dużo czasu zabierze, Zamierzamy wystartować tak bardziej od Androida 6,0 ;)

Taki spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daveomg

Panowie niestety mam odczucie , że inne romy aosp są stabilniejsze w mojej skromnej ocenie...Tylko czekać aż Render rozbuduje swój kernel i załatają w CMce rebooty (aby było w miare stabilnie) i wtedy bd można używać buildu...Co do bootstacków to jest ich kilka rodzajów i w skrócie zawierają one partycje , modem i (chyba baseband) z lp oraz odpowiednio bootloader kk(bump) lub jb (loki) dzięki czemu możemy zaboocić zbumpowany rom lub rom używający lokiego (tyle wywnioskowałem z lektury z xda ) .

W przypadku cm12.1 jest to bootstack bump z bootloaderem kk.

Edytowane przez daveomg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bym postawił wam piwo, ale coś się nie da aktualnie :P

Ja zawsze byłem zwolennikiem AOSPA, które chodziło najlepiej - nie wiem jak tu jest.

Ja coś czuję, że niedługo CM zacznie wrzucać coraz więcej śmieci, teraz jakoś dziwnie zrobili - na przykład żeby mieć dostęp do roota, to trzeba wejść w ustawienia developerskie, po co to :P

Teraz zrobili swoje własne CM sdk, bo dodali ostatnio w źródłach.

Ogólnie nie wiem do końca na czym oprzeć rom, który będę robił z kolegą. Co chodzi tutaj najlepiej na G2? CM, AOSPA, Omni czy coś innego?

Próbowałem zrobić Omni 5.1.1 dla G2, nawet mam gotowe drzewko, ale są dziwne errory. Pewnie dlatego jeszcze nikt nie zrobił najnowszego omni dla g2. Gdyby nie szkoła, to bym nad tym popracował, może w wolnym czasie coś wyskubię :)

[Dodano: 30.08.2015 - 00:10]

Ooo i bym zapomniał. Z tego co wiem to tutaj kernel dla romów aosp jest tylko dla CAF. Jak to tutaj działa. Widzicie jakąś różnicę między CM12.1 CAF (oprócz możliwości instalacji kernela dla CAF), a zwykłym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daveomg

Po dłuższych testach stwierdzam , że rom chodzi znakomicie z Render kernelem który naprawił bug z wolnym ładowaniem i poprawił w mojej ocenie działanie 2taptowake(lepiej reaguje niż standardowo w cm) .Rom nie przycina i poza kilkoma wymienionymi bugami na xda nadaje się do codziennego użytku...

Edytowane przez daveomg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hozon6

Ja mam Cm 12 z dnia 23,08,2015 zero rebootow , scinek ,plynny ,aparat lepszy , bateria 6h (ekran) ,moze dla tego ze telefon ma 7mc tylko i bateria nie wyjechana.

Jedyny Bug to ,taki ze glośnik zewnętrzny Cichy bardzo jak na stocku na 50%.Pozatym Jest dobrze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toenar

No wlasnie, jak zwiekszyc dzwiek w glosniczku w CM ? bo ciszej gra niz na Stockowym Lollipop :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz twrp to podlacz go pod laptopa lub pendrive z romem. Nastepnym razem czytaj uwaznie kroki instalacji a i nie zaszkodzi poczytac tematu troszke.

Tak się składa że czytałem uważnie kroki instalacji i jak sam widzisz NIE ma tam informacji że trzeba wgrać bootloader jb.

Po podłączeniu do laptopa nie wykrywało telefonu. Pomógł powrót do stock kk i ponowna zabawa w root itd. Tym razem wgrałem też boot jb i udało się uruchomić CM.

Tyle, że jest strasznie niestabilny. Co kilka godzin w nieoczekiwanych momentach pojawiał się reboot. Wolno ładuje się bateria. Ogólnie cyanogenmod nie jest dla mnie. Miui to jest to :-)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Tak. Tu na forum jest tak że pożucane są tematy przez ich twórców a co za tym idzie brak jest podstawowych informacji. Niestety ale w większości nowi użytkownicy są zmuszeni do przeczytania parunastu stron zanim doszukaja się informacji.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś chce, to mogę zrobić ogólny temat co i jak o LG G2 - tylko musicie mi powysyłać na pw co byście chcieli w takim temacie i o czym, wtedy w któryś weekend zrobię :)

Trochę sie weźmie z XDA, trochę z własnej wiedzy :D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest gdzieś apk klawiatury i aparatu ze stocka lg g 2,3 lub 4, działające na cm12.1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi