Skocz do zawartości
maxell33

Czy M2 ma ten sam wyświetlacz co M2 Aqua?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na pytanie z tematu? Chcę zakupić szkło hartowane u konkretnego sprzedawcy a posiada tylko do M2. Wydaje mi się, że ekrany mają identyczne gabaryty ale może ktoś się z tym spotkał już?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ArEk335

@@maxell33

Rozmiar digitizera(przedniego panelu dotyku) jest taki sam w M2 i M2 Aqua więc możesz śmiało kupić szkło od zwykłej M2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo, wczoraj zamówiłem szkło także będę testował ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rude

Mi w M2 szkło hartowane pękło od noszenia telefonu w kieszeni , więc postanowiłem się nad nim poznęcać i nagrałem co może wytrzymać takie szkło .

Wszystko co robiłem nagrałem i wrzuciłem na YT .

https://youtu.be/NeWgjg1Ri4g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Palił się plastik i klej na nim dlatego że folia która jest pod szkłem pełni rolę takiego amortyzatora dzięki któremu jak widać przy uderzeniu młotkiem nie pękł digitizer a samo szkło hartowane jest bardzo kruche jak się je uszkodzić i jak jezdziles szpikulcem po pęknięciu gdzie powierzchnie nie były równe to normalne że się łuszczylo a tam gdzie nie było pęknięte i się rysowalo to raczej nie da się tego uniknąć mój kumpel na iPhone 6 plus ma szkło hartowane które kupił za około 100 zł i też są na nim rysy ale zauważyłem to że jak jeździłem kiedyś czymś podobnym do szpikujca po moim digitizerze w m2 nie powstała nawet ryska noszę go bez pokrowca i bez żadnej ochrony na wyświetlaczu i nie ma nawet śladu zarysowania a w mojej pracy zdarza się tak że nie raz wkładam nóż czy też jakiś klucz do tej samej kieszeni w której trzymam telefon, co do tylnego panelu no to bardzo cierpi bo to plastik ale po to jest plastik aby cierpiał jak komuś nie zależy na tym że jest zarysowany

Edytowane przez krystiancza2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rude

Ja na to szkło nie nażekam , bo służyło dzielnie a miało prawo się zarysować bo telefon nie był traktowany delikatnie . Szkło na wyświetlaczu pękło ale nie w czasie tego crash testu ale wcześniej mój tata miał przy sobie ten telefon gdy potknął się na chodniku i przewrucił się a telefon uderzył pod cieżarem upadku o chodnik i w rogu ma pękniętą szybkę , po tym wypadku dokupiłem szkło hartowane które zniszczyłem w trakcie testu bo i tak było pęknięte . Ten telefon jest dosyć giętki i jak się go wygnie w kieszeni to potrafi właśnie strzelić te szkło hartowane . Z wodą też trzeba uważać bo nawet jak nie dostanie się do smartfona to i tak dostanie się pod szkło i wtedy to szkło może odejść od wyświetlacza .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Digitizer będzie i tak chodził bezwzględu na to czy jest blisko czy daleko wyświetlacza ale jeżeli się woda dostanie pod digitizer to oznacza że i tak trzeba by go było przykleić od nowa. Jak pada deszcz i mi kapie na telefon to nic się z nim nie dzieje więc chyba dobrze ze telefon choć nie wodoszczelny jednak jakoś wody aż tak nie chłonie

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rude

Zgadza się z tym że jak woda dostanie się między digitizer a szkło hartowane to kupowane to te szkło zaczyna się ruszać i widać płyn pod nim . Woda do telefonu się nie dostaje .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi