Skocz do zawartości
El Madridista

Tablet do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Cóż, zacznę od razu od wyjaśnienia problemu. Kupuję tablet, będzie mi potrzebny do 1 gry (tak, do jednej). Gra wymagań wielkich nie ma, więc nie szukam drogiego sprzętu. Maksymalnie mogę wydać 300 zł, a im mniej tym lepiej. Miałem już upatrzony sprzęt - Lenovo A7-10f, recenzje w miarę dobre, specyfikacja okej, wygląd dla mnie bomba, 300 zł, wszystko pasuje. Niestety, przez przypadek trafiłem na tę ofertę: 

http://allegro.pl/tablet-toshiba-excite-at7-c8-atom-z3735g-7-i5631104229.html

I ta właśnie oferta stworzyła w mojej głowie ponowne rozważania. O tym tablecie wcześniej nie słyszałem (przeczytałem sporo recenzji i porównań, tablety do 400 zł itd.). Nie mogę znaleźć żadnej polskiej recenzji czy testu tego sprzętu, praktycznie nic. W sklepach też chyba nie jest do końca popularny, bo w żadnym media markt czy media expert go wcześniej nie widziałem (prawdopodobnie). 

I teraz pytanie, miał/ma ktoś ten tablet? Jeśli nie, jest to trochę strzał w ciemno? O tym lenovo wiem dużo, a o Toshibie nie ma żadnego info, oprócz specyfikacji, która o dziwno jest lepsza od lenovo (AnTuTu ok. 30,000 pts, YT). Boję się wyświetlacza, to nawet nie jest IPS, rodzielczość niby taka sama (czyli norma), no ale wiadomo że w praktyce czasem ta sama rodzielczośc w 2 tabletach to niebo a ziemia ;) Informacji o pojemności baterii też nigdzie nie ma, trochę to dziwne się wydaje.

Dwie stówy, czyli o 100 zł mniej, to dużo biorąc pod uwagę po co mi tablet. Ale czy nie opłaca się dopłacić? Co mam wybrać?

Edytowane przez El Madridista

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Apis
    do 1 gry (tak, do jednej)

Jakiej?

Toshibie nie ma żadnego info, oprócz specyfikacji

2GB pamięci RAM to trochę mało o rozdzielczość ekranu 1024x600 pikseli jest jak na dzisiejsze standardy niska. Do tego tylko 8GB pamięci ROM z czego zapewne połowę zabierze sam Android. Moim zdaniem nie warto tej Toshiby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zamiar grać na tablecie w WWE Supercard (małe wymagania sprzętowe). Jest mi on potrzebny tylko do tej jednej gry (ew. internet, poczta), więc nie chcę płacić więcej niż 300 zł.

Druga sprawa, bo wcześniej może nie sprecyzowałem odpowiednio. Nie zależy mi aż tak bardzo na wymaganiach. 1 GB RAM, 8 ROM, 4 rdzeniowy 1,3, 1024x600 IPS - taka specyfikacja jak najbardziej mi odpowiada. Zresztą, nie znajdę nic lepszego w tej cenie (tablety typu MyTab, Goclever, Kiano itp. odpadają, nie chcę takiego).

Na oku mam jeszcze Lenovo A3500, ale z tego co czytałem jest wolniejszy od Lenovo A7-10f. Ma tylko lepszą rozdzielczość, w każdym innym aspekcie wygrywa jego następca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Apis
    Na oku mam jeszcze Lenovo A3500, ale z tego co czytałem jest wolniejszy od Lenovo A7-10f. Ma tylko lepszą rozdzielczość, w każdym innym aspekcie wygrywa jego następca.

CPU wydajnościowo stoją na podobnym poziomie jednak GPU mają różne wydajności - http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc Toshibe odrzucam, czytalem ze wyswietlacz jest naprawde marny. 

Zostają te lenovo, i teraz tak, lepiej wziąc z lepszą kartą graficzną (Lenovo A7-10f) czy z wyzsza rozdzielczoscią (Lenovo A7-40 A3500)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Apis

Kwestia gustu i upodobań - wyższa rozdzielczość = ładniejszy wygląd, brak pikselozy ale może lekko się zacinać; lepsza karta = wiadomo, płynniejsze działanie ale możliwa pikseloza i ogólnie znacznie gorszy wygląd wyświetlanego materiału. Musisz sam zadecydować co wolisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    art3Q

Sprawdź sobie w jakimś markecie na żywo czy na pewno rozdzielczość w A7-10 Ci wystarczy, sam po czytaniu opisów i oglądaniu filmów na jego temat na yt byłem praktycznie zdecydowany, ale gdy zobaczyłem go na własne oczy rozdzielczość bardzo mi przeszkadzała i stwierdziłem że 1280x800 to minimum do komfortowego użytku

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Miałem Della z ekranem 8-calowym 1280x800 pikseli i to dla tej wielkości jest moim zdaniem minimum/optimum - mniej to zauważalnie gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi