Skocz do zawartości
meneves

mod [ROOT] [battery saver] LG G4 CPU Hot plugging shell (.sh) script + gov tweaks

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem mojego LG G4 (H815) :)

Świetny telefon, ale słabo trzyma na baterii - zwłaszcza przy włączonym ekranie :)

Zauważyłem, że w oryginalnym oprogramowaniu LG nie zastosowało wielordzeniowego oszczędzania baterii - tak jak ma to miejsce np. w telefonach galaxy Samsunga (chociaż tam to też nie działa najlepiej).

Nie chce flashować customowego kernela na swoje urządzenie, z resztą nie znalazłem żadnego fajnego.

Napisałem zatem skrypt w shell-u (usługę), który na podstawie aktualnego obciążenia procesora włącza/wyłącza nieużywane jądra procesora.

Aby skorzystać z mojego skryptu to jedyne co potrzeba, to zrootowany soft, nie trzeba nic flashować.

Skrypt można pobrać stąd:

https://github.com/meneves/lg_g4_cpu_hotplug

Wszystkie pliki trzeba ściągnąć i wrzucić na urządzenie (np. do /sdcard/cpu_hotplug).

Potem wystarczy odpalić terminal emulator, wpisać "su" oraz uruchomić usługę poprzez: ./start.sh

Dodatkowym wymogiem jest używanie "interactive" zarządcy procesora (domyślny), do którego dołączone są tweaki (uruchamiają się wraz ze startem usługi).

Testowałem to jakiś czas i wydaje mi się, że nie przymula jakoś bardziej niż oryginalnie a oszczędności na baterii są.

Instalując modyfikację bierzesz pełną odpowiedzialność za jakiekolwiek uszkodzenia firmware i software.

Dajcie znać co o tym myślicie :)

Edytowane przez Daniel.
    Dodano informacje o odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne po kazdym restarcie skrypt do uruchumienia od nowa nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cotvi

Napisz jakie oszczędności odnotowałeś

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Spoko, spróbuje coś wrzucić ale to dopiero po jakimś czasie.

Wie ktoś gdzie można pobrać tabele używanych napięć dla poszczególnych częstotliwości dla procesora snapdragon 808? Obliczyłbym przynajmniej teoretycznie jakie można oszczędności zyskać.

Na razie na podstawie tego jak oglądam sobie użycie procesora w poszczególnych aplikacjach, to sądzę, że oszczędności można uzyskać np. przy pisaniu smsów lub oglądaniu internetu - w grach oczywiście to nic nie da :)

Edytowane przez bartekc00
    Nie cytujemy poprzedniego posta bez wyraźnej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cotvi

Ja potrafię ładować telefon 2x codziennie i na koniec dnia mam około 20% więc oszczędności baterii pożądane. Sony z3c dawał radę a tu słabo.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    clozi

Sony nie ma tak potężnego wyświetlacza, dlatego jest bardziej oszczędny. Ja tez muszę często ładować a na dodatek padło mi ładowanie indukcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Radem

Witam ma pytanie do autora lub do uczestników tematu jak zachowuje się bateria po wgraniu tego modu i czy został usprawniony by po każdym resecie się aktywował sam lub jakimś innym sposobem.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Goldi01

Panowie jak macie roota to nie lepiej wgrać sobie program i w nim ustawiasz profile np przeglądanie internetu, oglądanie filmów, gra, pulpit... i do każdego profilu ustawiasz częstotliwość traktowania procesora, dodatkowo możesz zmienić zarządcę, napięcia rdzenie wyłączać rdzenie i do tego po restarcie aplikacja ma auto start więc jak raz ja ustawisz to możesz zapomnieć o niej... Tak robiłem na LT26i. I po przejściu na g4 jestem mega zadowolony bateria trzyma 100 razy lepiej szczególnie gdy korzystamy z neta przez sieć nie po Wi-Fi a wyświetlacz ma ogromny 5.5 a xperia 4.3 tylko minus w LG jest ogromny brak custom romow brak dużej ilości kerneli i beznadziejny botloader gdzie w Sony to jest pikuś i można telefon zablokować i wygląda jak by nigdy nie był grzebany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Radem

Czy skrypt działa z innymi programami chodzi czy się nie gryzie, używam PowerNap oraz Greenifi. Gdyby  nie było wiadomo Power Nap to program stworzony o Stamine z Xperii. Możecie mi podać pełną ścieżkę którą się wpisuje w terminalu wypakowałem domyślnie do SD kiedy wpisuje komendy nie znajduje. może lecz na pewno trzeba coś do pisać jeszcze.

Edytowane przez Radem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi