Skocz do zawartości
Ptaszing

nadajnik t mobile / internet H+

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad przejściem do virgin mobile i nurtuje mnie kwestia zasięgu. Na ich stronie jest napisane, że korzystają z nadajników play i t-mobile jednak jak to wygląda w praktyce ?  Obecnie gdzie się znajduje zasięg t mobile jest dobry i predkosci w technologi H+ osiągam około 10Mb/s jednak na karcie play wygląda to dużo gorzej internet jest wolny, a czasem wcale go nie ma i chciałbym wiedzieć czy w vigin mobile mogą mnie spotkać podobne problemy.

Czy virgin rzeczywiscie korzysta z nadajników tmobil ?

Jeśli tak to czy jest możliwość poprzez ustawienia w telefonie wymuszenia łączenia się przez te nadajniki ?

Jakie predkości neta osiągacie w vigin. Byłbym wdzięczny za podanie jakiś wyników speedtestów.

Edytowane przez Ptaszing

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Wystarczy włączyć roaming dla przesyłu danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

włączyć roaming dla przesyłu danych aby korzystać z nadajników tmobile ? Rozwiń myśl proszę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy włączyć roaming dla przesyłu danych.

Wchodzisz w Ustawienia > Sieci Komórkowe/Transmisja Danych i zaznaczasz "Dane w roamingu". 

Ale jeśli Virgin korzysta z nadajników tmobile, to telefon korzysta już z nadajnika tmobile- ponieważ to jedne i te same nadajniki, W polsce są 4 główne sieci i one udostępniają nadajniki innym. Można to łatwo sprawdzić. Wejdz w Ustawienia > Sieci Komórkowe/Transmisja Danych > Operator. Następnie wybierz opcję "Ręczny wybór" i poczekaj, aż skończy skanować. Ukażą się 4 sieci. 3 będą niedostępne. W play można wybrać wszystkie cztery- zasięg 4 sieci.

Edit: Tutaj jest mapka z nadajnikami BTS http://beta.btsearch.pl- szukaj z zaznaczonym (lewy górny rug) BTSearch i UKE

Edytowane przez dexter992

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok już rozumiem, dzięki za pomoc. W takim razie chyba zdecyduje się na przejście do Virgin bo ofertę maja idealną dla mnie :D

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętaj że LTE będziesz miał tylko na nadajnikach play. Na t-mobile HSDPA.

Wytapane na Oposie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi