Skocz do zawartości
chato

Alcatel OneTouch Idol 3 4.7 (6039Y) ma 16GB pamięci - przepartycjonowanie pamięci wewnętrznej.

Rekomendowane odpowiedzi

chato

Oficjalnie wersja Idola 3 4.7" z jedną kartą sim posiada tylko 8GB pamięci wewnętrznej. Natomiast jego wersja na 2 karty SIM (model 6039K) ma 16GB pamięci. Okazuje się jednak, że obie wersje mają po 16GB, a wersja Y ma po prostu zmniejszoną partycję na dane.

Na forum XDA znalazłem tutorial, jak przepartycjonować pamięć wewnętrzną, aby wykorzystać całość jaką fabryka dała.

pzkOB5I.png

Może się komuś przyda => [6039y] **GUIDE** Repartitioning of the internal memory   :)

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Uzupełnienie tytułu wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aleksandra

@@chato jeżeli byłbyś tak miły, mógłbyś zrobić z tego Tutorial? Przetłumaczyć polecenia na język polski, opisać co i jak... Na pewno wielu użytkownikom by to się przydało. :)

Pozdrawiam

Aleksandra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chato

Nie zdążyłem sam przeprowadzić tej operacji, bo ... już się pozbyłem tego Alcatela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam że działa. Po akcji jest ok. 12GB wolnego miejsca.

Nie przeszkadza to przy aktualizacjach ponieważ ostatnia z 14 września 2015 zrobiła się bezproblemowo.

Ale piszą na XDA że aktualizacja ta usuwa niektóre funkcje dzięki którym można zrobić repartycjonowanie. Więc jeśli chcesz zwiększyć pamięć wew. telefonu to najpierw repartycjonowanie a potem aktualizacje oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, że działa. Po akcji całkowita pojemność wzrasta do 11.91 GB , a dostępne 10.89 GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

ta metoda nie działa na aktualizacji 5.0.2-10 05p i 5.0.2-10 06p. tutaj opis dla tych którzy mają najnowszą wersję oprogramowania:

http://forum.xda-developers.com/idol-3/development/6039-guide-how-to-return-fastboot-t3201077

w skrócie:

1. ściągamy pliki:

https://cloud.mail.ru/public/bf8965b252e2/QPST_2.7.422.7z
     http://www.alcatelonetouch.com/fr/downloads/fr/IDOL3/otu/mobile-upgrade-q-4-8-7-setup.zip
    https://drive.google.com/open?id=0B03bpTGxBMydb2h3XzVBd2g1cHM

2. wypakować do oddzielnych katalogów.

3. zainstalować:

QPST_2.7.422 klikając na setup.exe

Mobile Upgrade Q 4.8.7 Setup.exe

4. wyłączyć telefon i podłączyć kablem usb do komputera. kiedy pojawi się ikona baterii na wyświetlaczu, wcisnąć i przytrzymując jednocześnie klawisze głośności + - i przycisk zasilania. pojawi się komunikat: "warning! entering download mode! long press...". wciskamy i przytrzymujemy klawisz głośności +. pojawi się czarny ekran.

5. podczas podłączenia do telefonu będą się instalowały sterowniki w tle. należy poczekać na zakończenie instalacji. zapamiętujemy numer portu HS-USB QDLoader 9008 (COMXX)

6. uruchamiany program QFIL.exe jako administrator z katalogu: program files / qualcomm / qpst / bin /.

- u góry wybieramy port z punktu 5 jeśli nie został wybrany automatycznie

post-6355-0-09415000-1443449664_thumb.jpg

- programmer path - wybieramy z pobranego wcześniej katalogu 6039Y_repartitioned: prog_emmc_firehose_8916.mbn

- search path - powinno się automatycznie dodać - jeśli nie to wybieramy katalog 6039Y_repartitioned

- load xml - rawprogram0 i patch0

post-6355-0-62731400-1443449696_thumb.jpg

- klikamy download i czekamy aż program zakończy proces

Autor poradnika napisał że telefon powinien się zrestartować ale ja musiałem zrobić to ręcznie (10 sekund przytrzymać przycisk zasilania)

teraz pozostaje pytanie czy taki rozmiar partycji utrzyma się po ustawieniach fabrycznych i aktualizacji?

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Grafikę i filmy umieszczamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabm

Witam.Mógłby mi ktoś powiedzieć jak wykonać kopię zapasową partycji tak aby można było wrócić do oryginalnego jej rozmiaru?Drugie pytanie to czy poprzez przepartycjonowanie pamięci wewnętrznej stracę wszystkie dane na tel?

Edytowane przez sabm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

partycjonowanie tak samo wygląda jak pod windows czyli możemy zmieniać rozmiary, dodawać i usuwać a kopia systemu nie ma nic do tego.

nie widziałem poradnika jak przywrócić oryginalny rozmiar partycji. podobno jeśli ktoś ma oprogramowanie do wersji 5.0.2-010 04 może wykonać partycjonowanie za pomocą komend fastboot a także załadować twrp z którego można wykonać kopię zapasową boot+system. dzięki temu aktualizacje powinny się instalować normalnie. w innym przypadku czyli po zainstalowaniu -010 05 i nowszych partycjonowanie można wykonać tak jak napisałem w poście wyżej. wtedy nie jest możliwa aktualizacja przez ota - tzn pakiet zostanie pobrany ale przy instalacji powstanie błąd. 

moja rada taka że zanim zdecydujesz się cokolwiek modyfikować wykonaj backup boot+system (przez komendy fastboot do wersji 04 lub w nowszych za pomocą twrp). 

jak ktoś będzie zainteresowany to mogę jakiś poradnik napisać

p.s. jeśli ktoś ma możliwość wykonania backupa boot+system do wersji 04 to niech wrzuci na forum link. mowa tu o wersji 4.7 cali

Edytowane przez wiemar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laaps

Witam. Mam pytanie co należy zrobić żeby po przepartycjonowaniu telefonu możliwa była jego aktualizacja poprzez OTA lub Mobile Upgrade Q 4.9.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabm

Witam.Usunąć roota bo porzez niego aktualizacja się nie powiedzie.Ale po ponownym wgraniu systemu rozmiar partycji wróci do fabrycznego rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi