Skocz do zawartości
chato

Alcatel OneTouch Idol 3 4.7 (6039Y) ma 16GB pamięci - przepartycjonowanie pamięci wewnętrznej.

Rekomendowane odpowiedzi

wiemar

w moim przypadku (partycjonowanie zacząłem na oprogramowaniu 5.0.2-010 06) aktualizacje ota pobrały się ale nie można ich zainstalować. można spróbować przywrócić oryginalny rozmiar partycji jeśli nie został wgrany twrp ale wątpię żeby ota ruszyło. root nawet nie pozwala sprawdzić czy są dostępne aktualizacje. ostatnia -010 07 ma około 50mb i według mnie nic nie zmieniła. 

nie wiem jak to wygląda na starszym oprogramowaniu bo wtedy wszystko można zrobić za pomocą komend fastboot - polecam forum xda, ja tu nie pomogę.

jeśli ktoś chce zainstalować -010 07 to podaje plik który należy zainstalować przez twrp (zmodyfikowane przez petrov z xda bo na innym nie pójdzie):

http://www100.zippyshare.com/v/UHFoxhvg/file.html

twrp zmodyfikowane:

http://www63.zippyshare.com/v/FmSnpyjE/file.html

Połączony post:

Witam.Usunąć roota bo porzez niego aktualizacja się nie powiedzie.Ale po ponownym wgraniu systemu rozmiar partycji wróci do fabrycznego rozmiaru

jeśli mówimy o tym sposobie partycjonowania jaki opisałem wyżej to żadne ustawienia fabryczne ani wipe nie zmieni jej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laaps

Przywróciłem oryginalny rozmiar partycji mimo to nie mogę zainstalować aktualizacji systemu - aktualnie mam wersje 5.0.2-010 01.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

a jaka aktualizacja ci się wyświetla przy ota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laaps

wersja 5.0.2-010 03 - aktualizacja pobiera się i podczas instalacji wywala błąd i koniec instalacji :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabm

Możesz zaktualizować poprzez komputer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

czyli partycjonowałeś przy pomocy programu a nie komend fastboota?

a próbowałeś zaktualizować za pomocą mobile upgrade q? tutaj najnowsza wersja:

http://www33.zippyshare.com/v/btmGOA4v/file.html

zainstaluj program. wyłącz telefon, podłącz kablem do kompa i zaczekaj aż ikona baterii zniknie a sterowniki się zainstalują, wciśnij jednocześnie oba klawisze głośności i przycisk zasilania aż pojawi się tryb download. następnie wciskasz klawisz głośności górny. wtedy odpal program o którym piszę

ostatecznie mogę zrobić upload kopii zapasowej zrobionej przez twrp na aktualizacji -010 06 ale to potrwa i nie wiem czy mi się uda bo ostatnio neta często rozłącza. plik waży około 2gb. ale tak jak pisałem, musiałbyś zainstalować twrp

Edytowane przez wiemar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laaps

Partycjonowałem przy pomocy programu. Próbowałem aktualizować telefon kilkanaście razy przy pomocy mobile upgrade q, zarówno starszą wersją jak i wersją najnowszą do której linka kolega dał powyżej. Za każdym razem próby te kończyły się niepowodzeniem po ponad 3 minutach - pojawiał się komunikat: "Read terminal information failed. Please check the phone status."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

naładuj telefon. spróbuj przy wyłączonym telefonie bez trybu download

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laaps

Niestety to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

coś robisz źle i dlatego taki komunikat ci się wyświetla. spróbuj na innym komputerze, innym kablu.

zainstaluj jeszcze raz program. uruchom, wybierz 6039, wyłącz telefon, podłącz do kompa, zaczekaj aż pojawi się ikona baterii i zniknie, w tym momencie powinien zainstalować się sterownik do telefonu, kliknij upgrade w programie.

Edytowane przez wiemar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi