Skocz do zawartości
chato

Alcatel OneTouch Idol 3 4.7 (6039Y) ma 16GB pamięci - przepartycjonowanie pamięci wewnętrznej.

Rekomendowane odpowiedzi

laaps

Próbowałem na innych kablach i na innych komputerach i niestety ciągle to samo. Podejrzewam że to przepartycjonowanie pamięci spowodawało jakieś zmiany w telefonie co powoduje że nie można zainstalować aktualizacji w normalny sposób czyli poprzez OTA lub program do tego przeznaczony. Myślę że ewentualnie autoryzowany serwis mógłby tu pomóc, ale w każdym razie to mój pierwszy i ostatni Alcatel :((

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

wyraźnie pisałem że od wersji -010 05 partycjonowanie trzeba zrobić przez qpst. a we wcześniejszych przez komendy fastboot bo wtedy można wykonać aktualizacje ota. a skoro miałeś 03 to sprawa jasna. jest odnośnik na xda a tam wszystko jest opisane. kopię zapasową umieszczę na jakimś serwerze w przyszłym tygodniu ale do tego jest potrzebny zainstalowany twrp w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laaps

miałem wersje -010 01

Edytowane przez laaps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laaps

Zainstalowałem twrp w telefonie - czy jest możliwość zamieszczenia kopii zapasowej na jakimś serwerze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

najpierw zrób sobie swoją kopię zapasową, backup: boot+system image i wybierz miejsce zapisu na karcie pamięci. kopia zostanie zrobiona w folderze twrp który możesz przekopiować do kompa. ja umieściłem kopię 5.0.2-010 06 w osobnym temacie

Edytowane przez wiemar
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laaps

Ta zamieszczona kopia zapasowa jest do modelu telefonu 6039h, czy można ją wgrać do modelu 6039Y ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

prawdopodobnie tak bo 6039y to wersja europejska. dlatego napisałem posta wyżej żebyś potem mógł wrócić do swojej wersji 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laaps

a wersja 6039h to jaka wersja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabm

Witam.Wszystko ładnie pięknie ale ,przed wykonaniem przepartycjonowania wykonałem kopie całego systemu poprzez twrp.Po zwiększeniu partycji przywróciłem system z przed modyfikacji i okazało się że pamięć tel była zwiększona.Także w moim przypadku backup do końca nie przywrócił oryginalnych wartości.Jak to wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

a wersja 6039h to jaka wersja?

polska?

Witam.Wszystko ładnie pięknie ale ,przed wykonaniem przepartycjonowania wykonałem kopie całego systemu poprzez twrp.Po zwiększeniu partycji przywróciłem system z przed modyfikacji i okazało się że pamięć tel była zwiększona.Także w moim przypadku backup do końca nie przywrócił oryginalnych wartości.Jak to wytłumaczyć?

widzę że ciężko ci przeczytać cały temat który zawiera AŻ 3 strony!

może pytaniem ci podpowiem. czy jak zrobisz obraz systemu w windows, zmienisz rozmiar partycji to przy przywracaniu powróci do starego rozmiaru?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi