Skocz do zawartości
mini21

Problem z przypisaniem dzwonka pod dany kontakt

Rekomendowane odpowiedzi

mini21

Witam.

Może w tym dziale ktoś mi pomoże ;)

Od momentu wgrania Froyo 2.9.2 zauważyłem, że występuje problem z przypisanymi do danego kontaktu dzwonkami.

Otóż, gdy dzwoni do mnie osoba, której przydzieliłem dany dzwonek to i tak słychać dźwięk, który został ustawiony jako ten domyślny w "Ustawienia/Dźwięki/Dzwonek telefonu".

Czy ten problem występuje również u was?

Zastanawiam się, czy jest to problem związany z nowym romem, czy może mam coś w ustawieniach przestawione?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

UPDATE:

Spróbowałem "przegrać" Phone.apk i Contacts.apk z wersji 2.8.0b, gdzie tego problemu nie było, ale nie pomogło.

Czy w menu jest może jakaś ukryta opcja, którą trzeba zaznaczyć?

W kontakcie niby widać przypisany dzwonek, ale gdy przychodzi połączenie i tak gra ten domyślny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przywracałeś telefon do ustawień fabrycznych i na nowo przydzieliłeś dzwonek do danego kontaktu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mini21

Kombinowałem, kombinowałem i w końcu się (chyba) udało :)

Problem polegał na tym, że pod jeden kontakt przypisane były dwa numery telefonu - prywatny i służbowy.

I wszystko byłoby ok, gdy nr. służbowy nie istniał już w kontaktach jako oddzielny kontakt.

Po usunięciu go, przypisane dzwonki zaczęły działać (mam nadzieję, że nie zamotałem zbyt mocno :D).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Specyfikacja problemu:

Dzwonki przypisane do kontaktów (różnych) działają w kratkę, tzn. czasami gra dzwonek osobisty a czasami domyślny. Bez żadnego wyraźnego schematu chociaż zaraz po ustawieniu dzwonka pierwszy telefon od danego kontaktu wywołuje ustawiony dzwonek. Zazwyczaj działa też 2 próba. Trzecia i kolejne już są zupełnie w kratkę chociaż każdy kolejny telefon wydaje się zmniejszać prawdopodobieństwo. W opcjach kontaktu dzwonek pozostaje przypisany nawet po restarcie.

Czego próbowałem:

- Usuwanie duplikatów - sprawdzałem na wszelkie możliwe sposoby i kontakty nie są w żaden sposób zdublowane. Ani w pamięci telefonu, ani na karcie SIM.

- Prefixy krajowe - To był mój pierwszy trop. Kiedy telefon przełącza się na roaming plusa, połączenia przychodzące są bez prefixu krajowego (+48). Niestety po kilku testach okazało się, że nie ma to najmniejszego wpływu na problem. Telefon potrafi zadzwonić dobrym dzwonkiem nawet w sytuacji kiedy w książce numer jest wpisany z prefixem, a telefon jest w roamingu i połączenie przychodzi jako 9 cyfr bez +48

- Dzwonki które siedzą w pamięci telefonu (nawet fabryczne) również nie zawsze działają, choć wydają się jednak działać częściej (dzwonek amr utrzymuje się dłużej niż pełna mp3)

- FastReboot (zabijanie podstawowych procesów) - Zazwyczaj pomaga i po użyciu dzwoni dzwonek przypisany. Po kilku użyciach przestaje pomagać.

Po tym wszystkim zwyczajnie się poddałem. Jakieś pomysły jak to naprawić? Albo może ktoś wie jaki proces odpowiada za wywołanie dzwonka?

EDIT: Właśnie zauważyłem, że pierwsze wywołanie też nie zawsze działa. Ponadto kontakt, który miał do tej pory nie miał przypisanego dzwonka zadzwonił dzwonkiem innego kontaktu. Tak dla większej radochy ;).

Edytowane przez WodzBorsuk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi