Skocz do zawartości
piwilga21

Huawei Ascend mate 7 - etui.

Rekomendowane odpowiedzi

noman1

Dostałeś numer trackingowy? Możesz śledzic przesyłkę? Bo ta cena jest... za niska, moim zdaniem.

Sprzedawca raczej pewny, mam nr trackingowy: 2015-09-17 18:22 BEIJING

Etui doszło, z tej aukcji:

Krótkie wrażenia:

wszystko wygląda dokładnie jak na aukcji, mamy case wykonane z gumy, twardej, trochę plastikowej, przyjemnej w dotyku. Posiada swoje przyciski, wszystkie otwory prawidłowo zrobione. Góra: jack+mikrofon, dół: USB+mikrofon, tył jak na zdjęciach. Mimo szkła na wyświetlaczu, case wystaje ponad telefon ok 0,5mm. Oprócz case jest plastikowa ramka, która usztywnia konstrukcję.

Całość bardzo dobrze spasowana, nic się nie przesuwa, nic nie "strzela".

Jeśli ktoś nie wie, myśli że to taki telefon, a nie założony case.

Edytowane przez noman1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    plastikowa ramka

Hm... myślałem że jest metalowa. Miałem podobne etui iPaky. Tam ramka była... chyba metalowa. Choć z drugiej strony, czytałem opinie, że metalowe ramki niekorzystnie wpływają na poziom sygnału.

Ale, ale! Na zdjęciu widzę że otwór na głośnik jest za mały?

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Etui doszło, z tej aukcji:

Krótkie wrażenia:

wszystko wygląda dokładnie jak na aukcji, mamy case wykonane z gumy, twardej, trochę plastikowej, przyjemnej w dotyku. Posiada swoje przyciski, wszystkie otwory prawidłowo zrobione. Góra: jack+mikrofon, dół: USB+mikrofon, tył jak na zdjęciach. Mimo szkła na wyświetlaczu, case wystaje ponad telefon ok 0,5mm. Oprócz case jest plastikowa ramka, która usztywnia konstrukcję.

Całość bardzo dobrze spasowana, nic się nie przesuwa, nic nie "strzela".

Jeśli ktoś nie wie, myśli że to taki telefon, a nie założony case.

Miałem to etui przez jakiś czas. Faktycznie jest bardzo dobrze spasowane i estetycznie wygląda, jednakże w trakcie jego ściągania na potrzeby montażu nowej karty micro sd, rzeczona ramka pękła w okolicach wycięcia na złącze micro USB. Tak więc radzę uważać, chociaż możliwe, że uszkodzenie to wynikło li tylko z mojej niezdarności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

To ja mam nieco mniej szczęścia:

IMG_20151008_111422.jpg

Poza tym z jednej strony jest luz między gumą a ramką. I tak na marginesie, otwór na wtyk USB jest za mały. Trzeba zmienić kabel.

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Wam.

W ciągu tygodnia będę kupował właśnie Mate'a 7 i oczywiście planuję również zakup dodatkowego szkła i etui.

Czy możecie doradzić co najlepiej będzie chroniło telefon, tj. jakie etui i szkło kupić. Tyle tego można znaleźć, że ciężko się zdecydować.

Znalazłem np. coś takiego http://tanie-kupowanie.com/product-pol-30156-Pokrowiec-na-tyl-typu-X-Line-etui-czarne-do-HUAWEI-ASCEND-MATE-7.html+ http://tanie-kupowanie.com/product-pol-31750-Szklo-hartowane-ochronne-na-wyswietlacz-twardosc-9H-do-HUAWEI-ASCEND-MATE-7.html Co o tym sądzicie?

Zastanawiałem się też nad kupnem jakiegoś FOTO-CASE'a, zazwyczaj można jest kupić w zestawach po około 5 sztuk, ale czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noman1

Doszło kolejne etui:

Wnioski:

- krótsze boki na zatrzaskach, dosyć kiepskich, trzymają się dobrze, ale jak długo...

- nie wiem czy z tyłu jest szkło, "brzmi" jak plastik

- przyciski boczne są przyklejone na taśmę ale co dziwne działają dobrze, da się wyczuć klik

- nie ma wycięcia na kamerę z tyłu i na led, to chyba dobrze , nie porysują się.

- ramki faktycznie wyglądają na alu

- trzymanie trochę gorsze niż z gumą, etui zimne.

Wygląd elegancki, a'la ajfon ;)

Edytowane przez noman1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Najpierw kupiłem Nillkina:

http://allegro.pl/nillkin-etui-futeral-huawei-ascend-mate-7-nature-i5660680772.html

Jednak nie przypadł mi do gustu, bo zostają na nim ślady paluchów.

Dzisiaj przyjechało toto:

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-arrvial-Huawei-Ascend-Mate-7-case-6-inch-high-quality-PC-TPU-luxury-mobile/32272550255.html

Opinia wyżej. Luz między gumą a ramką spowodowany był pozostałością po wtryskarce. Pilnik do paznokci załatwił sprawę. No cóż, iPaky to to nie jest. Spodziewałem się, że ten wystający rant wejdzie na ekran. Tymczasem etui tylko przylega do krawędzi telefonu. Ale może być. Pewny chwyt, telefon stał się masywniejszy.

Nie naklejam szkła, tylko folię, bo zależy mi na matowej powierzchni. Kupiłem 3mk. Jest wprost idealnie dopasowana, ale... zostają na niej ślady paluchów.

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noman1

@@awygo, ale wycięcie na głośnik trochę mniejsze ?? 2mm na długości i 1 mm na szerokości.

Faktycznie , jak pisał @@papista, ramka zaczęła u mnie pękać przy wej USB, delikatnie "kropelką" załatwiło sprawę ;)

Z tych dwóch:

wolę to pierwsze etui, elegancja telefonu została na dobrym poziomie ;)

Edytowane przez noman1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Wycięcie na głośnik ma niewiele ponad milimetr szerokości. Na oko 1,3 mm.

No więc po kilku dniach:

to dziadostwo. Nieprecyzyjnie wykonane, za małe wycięcia na słuchawki i USB. Specjalnie musiałem kupić ładowarkę samochodową do jedynego, pasującego kabla, jaki miałem w domu. Słuchawki "załapują" dopiero po wciśnięciu na siłę (słuchawki Philips i Lenovo). Ramka w jednym miejscu jest za luźna, w innym na górze wystaje "ponad" gumę, a na dole chowa się w niej. Wtedy wystaje pod nią ostra krawędź twardej gumy. Wyjęcie telefonu z etui jest bardzo trudne. Boję się, że go połamię.

A do tego miałem przygodę: podczas próby równego ułożenia etui przypadkowo wcisnąłem obydwa przyciski głośności. Nie zauważyłem tego, telefon był ekranem do dołu. Niestety na SD miałem folder dload z romem, pozostałym po ostatniej instalacji... No, już wiecie co się stało dalej? :DD :DD :DD Dobrze że miałem kopię z TWRP!

Jeśli dobrze zrozumiałem sprzedającego:

"could you please give me a change to make up your lost by send you a new free same package now ?"

to proponuje wymianę. (Ileż finezji było w tym mailu! :DDD )

Ale znalazłem jeszcze coś

Wygląda jakoś tak "cukierkowo", ale może się mylę? Co myślicie?

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że jeszcze gorsze i tandetne jak tamto pierwsze:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi