Skocz do zawartości
kefflar

Jak sprawdzić telefon przed zakupem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zamierzam zamówić telefon na allegro, nowy. Proszę napiszcie jak sprawdzić czy telefon jest z pierwszej serii(która miała problemy z zasięgiem i spasowaniem klapki) czy z drugiej poprawionej przez HTC?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dexter

Jak to od jakiegoś handlarza to raczej sprzedaje je na bieżąco, więc można być spokojnym, jak od osoby prywatnej to pewnie za salonu, gdzie telefony często zalegają.

Anyway ja się tym nie przejmowałem wcale, od tego ma się gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam z salonu i mam wrażenie, że mogłem dostać wadliwy - wifi mi skacze jak łapie ręką górną część telefonu. Można to sprawdzić? tj serie? i czy warto oddac? btw, wiem, że był wątek o tym, ale jak dokładnie powinno działać wifi? Czy nie tak, że obojętnie jak złapie tj landscape - to też powinien być zasięg normalny? Myślałem początkowo, że to może słaby zasięg routera, ale teraz to wręcz denerwuje.

---------- Post dołączono o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

W pionie mam wifi na pełnym zasięgu, przekręcam telefon do neta w poziom i zostaje tylko ten punkt jako zasięg a czasem nawet to ucieka :( To chyba musze oddac? BTW. Co mam powiedzieć przy oddaniu? Żeby sprawdzili go, czy wymienili czy jak? To bedzie salon Vodafone.

Za pomoc piwka.

Edytowane przez Mad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja jednak podrążę temat i wrócę do zasadniczego pytania - czy i jak można sprawdzić, z której serii jest telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do sprawdzenia - nie do końca jestem pewien ale po zdjęciu obudowy mam na wewnętrznej stronie datę(obudowa, nie telefon). Nie znam się ale może to jest data produkcji. Może ta data pomoże w ustaleniu serii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dziale o Evo 3d na xda kolesie mieli jakis sposob na odnalezienie wersji hardware i bylo to chyba w ustawieniach/o telefonie

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taaaa, trzeba tylko wiedzieć jeszcze, która jest ta wadliwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Z tymi klapkami to też nie tak. Ja miałem wadliwy pomimo, ze mam oznaczenie wewnątrz G58 B - a gdzieś tu na forum czytałem, ze seria G58 A była wadliwa. U mnie pomimo, ze posiadam wersję B istniało gubienie zasięgu wifi, trzeszczenie obudowy i inne przypadłości o których można poczytać w temacie o wadach i pierwszych wrazeniach. Moim zdaniem to nie wina serii. Prostu HTC puszcza czasem buble jak każdy skosnooki producent sprzętu. Jeśli byłaby wadliwa seria to juz dawno byłoby o tym wiadomo. Zaznaczyć chce, ze kwestie znikajacego zasięgu WiFi udało mi sie zażegnać zmiana oprogramowania. Jeśli już miałbym kupować na allegro to wolałbym jednak by klapą była oznaczona G58 B bo z tego co czytałem, Ci którzy rekalmowali telefon z powodu obudowy mieli serię A i HTC wysylalo im właśnie wersję B co w/g reklamujących problem załatwialo. Jest o tym na forum. Do tego wszystkiego zadzwonilbym do sprzedawcy by ponaciskal go mocno w dolnej części, gdzie są dotykowe klawisze i jeśli nic nie będzie skrzypiec to wtedy bym kupił. Pod groźba oczywiście, ze jak sprzedający oleje temat i powie, ze ok a tak nie będzie, to daje negatyw i odsyłam sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... no ja mam z tyłu G58 A ... w salonie pytałem się o wadliwość i powiedzieli, że mają teraz nowiutkie telefoniki z nowej dostawy i są na 100 % nie wadliwe ... więc nie wiem na czym się opierać :) ... na moim nie zauważyłem, żeby coś było nie tak ... zasięg jest ... ekran odblokowania działa ok ... więc nie wiem ... czy oznakowanie obudowy ma coś do tej wadliwej serii ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Ja nie pisalem w poprzedniej wiadomosci o tym, że wszystkie klapki A-version są wadliwe. Ale większość wad klapkowych było właśnie w tej wersji. Tak przynajmniej wydedukowalem czytając posty innych użytkowników którym po wymianie na v B, problemy znikały. Dlatego sugeruje tym którzy kupują w ciemno, czyli przez allegro, by upewnili sie, że ich fon bedzie miał mniej wadliwa wersję B. Co nie znaczy, że problem skrzypienia ich w tym wypadku ominie. Dlatego też polecam by nakłonic sprzedawcę do sprawdzenia skrzypienia i wtedy można brać. Co też nie daje 100% pewności, że sprzęt będzie wolny od wad. Ale minimalizuje trochę ewentualne rozczarowanie. A chyba o to w tym temacie chodzi? Bo o jakiejś wadliwej serii nic mi nie wiadomo więc po nr seryjnych czy innych wersjach hardware do niczego mądrego na ta chwilę sie nie dojdzie. I nie chodzi też o to, by pisac, że ja mam A i jest super. Tylko analiza tego co sie naczytalem o tych właśnie wadach miedzy innymi ta tym forum skłoniła mnie bym napisal, że lepiej brać v-B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi