Skocz do zawartości
DoNaTeLo

Jak wgrać swój pierwszy custom ROM ? Czyli poradnik dla początkujących.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Robie tak jak wszystko jest napisane w instrukcji ale przy wgrywaniu roota wyskakuje błąd, że mam odpiąć telefon, wyłączyć wejść w download mode i podłączyć ponownie dlatego, że "serial port not found". Pomimo, że tak zrobie to i tak nie wgrywa roota. Zainstalowałem supersu i nie działa. Co robię nie tak?

Dodam że mam lg g3 d855, android 5.0 i najnowsze aktualizacje od lg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

http://www.dobreprogramy.pl/Kingo-Android-Root,Program,Windows,51394.html

Program jest banalnie prosty w obsłudze i do pomyślnego przeprowadzenia procesu rootowania nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Stanowi on bardzo dobre rozwiązanie dla mniej doświadczonych użytkowników smartfonów i umożliwia niemalże automatyczne rootowanie urządzenia. Wystarczy, że aktywujemy na smartfonie tryb debugowania USB, podłączymy go do komputera za pośrednictwem kabla USB, a Kingo Android Root samoczynnie zainstaluje wszystkie niezbędne sterowniki i zaproponuje zrootowanie urządzenia.

Powinna to być dobra alternatywa, dla softu z pierwszej strony i może lepiej jak też się tam pojawi ?? U mnie poszło w tym programie, a wczesniej jeszcze kilka modeli konkurencyjnych firm. Pozdrawiam

Edytowane przez bartekc00
    Nie cytujemy posta wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemanko,

Ponieważ na świeżo wgrywałem Fulmicsa i miałem po drodze drobne przygody miałbym kilka uwag co do pierwszego posta, być może autor pokusi się o drobną aktualizację celem doprecyzowania świeżakom pewnych spraw:

1. Czasem ciężko wejść w recovery za pomocą fizycznych przycisków, wtedy przydaje się aplikacja Quick Boot ze sklepu.

2. Kiedy LG One Click Root szuka portu, a mamy wybrane PTP to trzeba wtedy przestawić się na MTP i rusza dalej.

3. Jeżeli w AutoRec nie możemy wyklikać flashowania to znaczy to, że root w poprzednim kroku nie został wgrany poprawnie.

Poprawne wgranie roota powinno objawić się komunikatem o o nadanie superusera aplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Nie mogę zrootować telefonu. Kingo root robiony na telefonie wyświtla failed i kod error code 0x184f02. LG One Click Root próbowałem obie wersje i nic. LG G3 D855 wersja v21a-260-06.

Dodam, że wcześniej byłem na zrootowanym i miałem Cloudy 2.5 rom. Ale wszedłem w jakieś ustawienia i tam sie pomotało coś i telefon sie wyłączył i potem mrygała dioda na czerwono i niebiesko. Wiec sgrałem stockowy rom przez flash toola. I teraz nie mogę zrootować. Ktoś ma pomysł? Wgrać niższą wersję stocka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@up metoda Newest root method V3 działa na v21a bez problemowo zrootujesz telefon.

# Fulmics 2.1. kernel stock 3.4.0 TWRP 2.8.7.0 #

Edytowane przez Araa01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

To z ayromatu robi. Podpinasz tel pod kompa instalusz sterowniki i NRM ueuchamiasz aplikacje i czekasz na zakonczenie tzn, jak napisze DONE!

# Fulmics 2.1. kernel stock 3.4.0 TWRP 2.8.7.0 #

Cmd; start uruchom wpisujesz CMD i otwiera Ci okno

Edytowane przez Araa01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomn95

Spróbuje tą metodą na forum a jak nie będzie szło to spróbuje tej wyżej i jak coś będę się odzywał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy jakbym chciał wgrać ROM oryginalny w formacie ZIP to moge tą samą metodą przez TWRP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Tak ale tylko gdy jest w formacie ZIP. 

Romów oryginalnych w formacie zip nie spotkałem. Są tylko stockowe + ROOT. 
    W pełni oryginalne są w formacie .kdz i te wgrywasz tym sposobem : http://forum.android.com.pl/topic/184703-instalacja-oprogramowania-za-pomoc%C4%85-lg-flash-tool/page-1 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi