Skocz do zawartości
born2fr4g

GPS nie łapie fixa mimo wykrycia satelit.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ściągnąłem sobie aplikacje GPS status (jego działanie można zobaczyć na tym

filmiku: [ame=http://www.youtube.com/watch?v=JZzJyKtPkHw]‪Samsung Galaxy S2 vs HTC Desire S - GPS Test‬‏ - YouTube[/ame]). I rzeczywiście SGS2 szybko znajduje

satelity ale zanim się z nimi połączy czasami mija 1 min a czasami 10min...

To samo się tyczy Google maps - czasami znajdzie mnie po 5 sec ale zazwyczaj trawa to dużo

dłużej i wyświetla się komunikat " Bieżąca lokalizacja jest tymczasowo niedostępna". Jest to

irytujące - i nie ma mowy w moim przypadku z takim szybki łączeniem się z satelitami jak na

filmiku który dałem powyżej. Oczywiście testowałem przy czyściutkim niebie w tych samych

lokalizacjach. U Was też tak długo znajduje was na Google maps ? I jak jest u Was z GPS status ?

Jest jakiś patch poprawiający szybkość łączenia się z satelitami ? Co androida to ostatnio go

aktualizowałem przez KIES i jade na wersji 2.3.4 (KG5).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie znajduje satelitki w 5sekund (w domu). Ale jezeli pojade na drugi koniec miasta i wlacze navi to szuka nawet do 3min wiec to chyba normalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest normalne. Na każdym romie gps łapie pełnego fixa - czy to w NaviExpert, czy w goglach, czy gps status - w ciągu kilku sekund maksymalnie. Bez znaczenia gdzie, kiedy i po jakim czasie uruchamiam go ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rebel

Kilka sekund ale poprawia dokładniej co chwile :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli co w takiej sytuacji zrobić ? GPS jest zepsuty czy co ? Może jakieś ustawienia ?

Tutaj np GPS - czas do FIX-a w Galaxy S2

Każą przestawić fix NTP servwer na PL z USA - jak to zrobić ? Koleś napisał ze edytuje się go w pliku \system\etc\gps.conf tylko że ja nie mam takiego folderu jak system jak wchodze w moje pliki. Jakie macie ustawienia tego pliku ? I na jakim Andku jesteście (KE2/KG itd) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

XXKF2

NTP_SERVER=north-america

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rexlu

Też tak mam, jak kolega opisał w pierwszym pości, czasem złapie do 10 sekund wraz z fixem, a raz sie czeka i czeka i fixa zlapac nie moze.

A może wspomaganie czujnikiem w opcjach to powoduje przez to że chce dokładną lokalizacje hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kilka sekund ale poprawia dokładniej co chwile :P

Cóż, współczuje. Mój łapie fix natychmiast i nic nie poprawia tylko prowadzi mnie bez jakichkolwiek błędów, przeskoków czy zwiech.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XXKF2

NTP_SERVER=north-america

Jak to sprawdziłeś hubert ? Ja nie mam tego folderu w "Moje pliki" Gdzie jest folder z tym plikiem gps.conf ?

Na XDA też jest problem. A oczywiście pisze o opcji kiedy internet (czy to wifi czy przez sieć komórkową) jest wyłączony - działa tylko GPS - też robicie test bez podłączenia do internetu mam nadzieje ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi