Skocz do zawartości
roobertoo7

Galaxy Tab 10.1 bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, watek na temat dzialania baterii w naszych GT 10.1 Pare uwag ode mnie czas pelnego ladowania, z zegarkiem w reku 5 godzin i 15 minut. Czas pracy - dokladnie nie sprawdzalem, ale nie jestem pewny czy wytrzymuje opisywane 8 godzin. W kazdym razie nie wystarcza na 2 «popoludnio - wieczory» mocnego eksploatowania.

Edytowane przez roobertoo7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mierzyłem czasu ładowania z zegarkiem w ręku ale wydaje mi się, że w jakies 4h mi się naładował do pełna. Zauważyłem, że tempo ładowania jest iście zółwie jeśl w tym czasiei używamy tabletu.

Co do rozładowywania się, to z moich obserwacji wynika, że tablet wytrzymuje ok 10h ciągłego używania na WiFi. Średnio schodzi mi jakieś 10% baterii na godzinę, przy automatycznym podświetleniu. W praktyce ostatnio udało mi się osiągnąć 7h używania (włączony ekran, naprzemiennie 3G i WiFi) + 2 dni czuwania. Dla mnie takie osiągi są więcej, niż zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyedytowane na życzenie mireks. .

Jeżeli kabel USB w sumie ma 5m lub więcej ( oryginalny kabel od taba + przedłużacz) potrzebny jest wzmacniacz sygnału , ponieważ napięcie w kablu spada ,co może być bezpośrednią przyczyną.

Edytowane przez cyyyyyy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie SGT10.1:

Ile czasu potrzeba aby naładować taba do pełna( od zera )?

Ile czasu wytrzymuje bateria ? , nie chce mi się wierzyć producentowi.

Można go ładować poprzez połączenie USB z komputerem?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego używaj opcji SZUKAJ, ba wystarczy że byś zjechał kilka pozycji niżej a znajdziesz temat poświęcony baterii w Tabie http://forum.android.com.pl/f330/galaxy-tab-10-1-bateria-87889/.

Nie, nie da się obecnie ładować Taba poprzez podpięcie do portu USB w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kekes

Mnie interesuje ile bateria bedzie trzymala za pol roku czy za rok ale tego chyba niewiadomo pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kekes

Moge tez napisac ze bateria laduje sie przez usb jak jest wylaczony tablet lub jak jest w stacji dokujacej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

póki co nie mam problemu z baterią, ale jak będę miał to czy jest możliwość jej wymiany????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aga01

Niestety nie (bateria jest wbudowana),wymiany można dokonac tylko w serwisie Samsunga .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ładuję taba co drugi dzień ciekawy jestem na jak długo wystarczy mi bateria;((

a co do ładowania taba przez usb z kompa to jest taka możliwość tylko tab musi być wyłączony:))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi