Skocz do zawartości
sledzikk

Meizu M2 "mini" problem ze sklepem android oraz czasem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem MEIZU M2 (wersja Flyme OS 4.5.3A). Mam problem ze sklepem PLAY. Sklep był zainstalowany od samego początku. Jednak po jego uruchomieniu wywalał do pulpitu. Po problemach z uruchomieniem go (czyściłem dane aplikacji google) w końcu udało się go uruchomić ale gdy chcę zainstalować jakąkolwiek apkę system zaczyna pobieranie i mieli w kółko przez godziny i nie instaluje jej, cały czas widnieje stan instalowanie. W przeglądarce net śmiga bez problemów. Ściągłem apkę do aktualizacji sklepu google play - nie pomogło.

Przy ustawieniu automatycznym dla czasu i daty, czas aktualizuje się ale nie w naszej strefie czasowej (data zgadza się, natomiast godzina z kosmosu).

Przy próbie ręcznego wyboru strefy czasowej brak jest jakiegokolwiek polskiego miasta (wybieram BRUKSELĘ i wtedy czas jest OK).

Czy widzicie jakieś rozwiązanie tych problemów?

Czy jest MIUI na ten model?

Czy FLYME do M2 jest to samo co do M2 Note??? Na http://www.flyme.cn/en/firmwarenie widzę modelu M2 (jest tylko NOTE)??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem dzisiaj do MEIZU i odpowiedzieli:

Dear customer,
    Thanks for supporting MEIZU.
    Sorry to inform you that  M2 is not available for international customers currently and we don't have international firmware for it yet.
    Please wait patiently and pay close attention to our official online store.
    If you have purchased a Chinese version device, then you can download the firmware from http://www.flyme.cn/firmwarelist-19.html .
    Have a nice day.

czyli rozumiem że jak mam FLYME w wersji 4.5.3A to jest to firmware chiński?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersje "A" i "U" sa chinskie, natomiast oprogramowanie oznaczone literka "I" jest wersja miedzynarodowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jest, wersja z końcówką 'A' to wersja chińska która jest bez usług google... można takie usługi dograć ale nie ma gwarancji że będzie to dobrze działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sformatuj telefon oraz sprawdz czy sa dostepne aktualizacje oprogramowania.

Edytowane przez Spaider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwna ta wersja, ma sklep play, nie ma app center. Może problem tkwi w czymś innym. Nie mam karty SIM ale wydaje mi się że to raczej nie powinno stanowić problemu przy pobieraniu apek ze sklepu. W przeglądarce wszystko strony śmigają bardzo dobrze. Może chodzi o o jakieś blokowanie przed ściąganiem plików na telefon?  

Jak sformatować ten telefon (chodzi o przywrócenie do ustawień fabrycznych? - jeżeli tak to nie pomogło)?

Aktualizacji chyba nie ma, bo w linku otrzymanym od MEIZU jest tylko ten soft który ja mam wgrany (http://www.flyme.cn/...arelist-19.html).

Czy jeżeli pojawi się soft w wersji "I" to mogę zrobić z niego update i zainstalować poprzez dokumenty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będziesz mógł zainstalować wersji 'I" na 'A".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Poproszę o link do do jakiegoś roomu z polskim językiem? Zaktualizowałem telefon do Flyme 4.5.3a i po języku polskim:(. Pomoże ktoś? Dziękuję.

Edytowane przez To-Masz1980

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś ma może MEIZU M2 (mini) i działa lub nie działa mu sklep play??? Jaką wersję FLYME macie na M2?? Z góry dzięki za odpowiedź..

W końcu się udało - SKLEP PLAY działa!!!. Soft który był w telefonie (Flyme OS 4.5.3A) był jakiś dziwny i nie wiem czy był to soft od MEIZU. Zawierał język polski i miał zainstalowany sklep PLAY który nie działał. Nie miał APP CENTER i innych apek które powinien mieć. Wgrałem firmware ze strony MEIZU (4.5.3.1A) i przez APP CENTER zainstalowałem sklep PLAY (poprzez GOOGLE INSTALER!!! ważne dlatego że jak ściągałem sam sklep PLAY i osobno usługi google to też nie działało). Niestety we FLYME w wersji 4.5.3.1A nie mam teraz jeżyka polskiego (wcześniej był). 

podaje link do strony na której ktoś miał identyczny problem jak ja

https://meizufans.eu/forum/topic/2685/new-m2-so-many-questions/8

Mam jeszcze jedno pytanie.

Dlaczego nie można zmienić softu z A na I (telefon kupiony w Chinach i oryginalnie był soft A)?

Z wersji I na A się da. 

Brzmi to trochu bez sensownie. 

W czym tkwi problem przy zmianie takiego softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi