Skocz do zawartości
sledzikk

Meizu M2 "mini" problem ze sklepem android oraz czasem

Rekomendowane odpowiedzi

piodyb

Najpierw zainstalujcie najnowszy soft w wersji A. Aktualnie jest to 4.5.3.2A. Często system z którym przychodzi m2 od chunczyka jest tak zbugowany że nie warto w ogóle się nim zajmować. Po wgraniu nowego softu macie na forum poradnik jak wgrać język Polski. Na koniec w appcenter wyszukujecie google installera i gotowe. Musi działać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli kupie telefon w x-komie to będę miał wersję "I" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a wiecie gdzie można kupic etui do tego telefonu lub jakas folie ochronna na ekran ? bo wszedzie znajduje cos do m2 note, a do zwykłej m2 nie widziałem nigdzie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem telefonu meizu m2 mini. Wersja softu z "o" na koncu. Dzisiaj upgradowalem, przez pomylke ( :D) do wersji 4.5.4 A - bez problemu sie upgradowal. Po czym - zrobilem upgrade do 4.5.4 I - tez bez problemu ruszylo. Z uprawnieniami root (te nadawane przez konto Flyme). Mialem klopot jeden - ze sklepem Play - wywalalo jak probowalem chociazby sciagnac youtube - przy innych appkach raz dzialalo raz nie - pewnie jest jakis filtr czy cos. Pomoglo zainstalowanie oddzielnej appki google sklepu (normalnie, z apk).

Nie jestem jakims tam super user-em, ale wiem jedno - aby telefon dzialal poprawnie, po zainstalowaniu nowej wersji systemu, ZAWSZE robilem hard reset. To pomagalo. Sam upgrade np. z O do A powodowal, ze mialem czesc rzeczy po polsku, czesc po chinsku... Upgrade do I tez instaluje jakis chinski szajs, ale spokojnie idzie odinstalowac.

ps. bylbym wdzieczny za jakis poradnik, jak przy pomocy roota odinstalowac zbedne aplikacje - jest do tego jakas apka czy co? :)

ps2 - jezeli chodzi o systemy i ich zamiane, to moim zdaniem mniej wazne jest czy ma sie A, I czy O, wazniejsze jest - czy telefon nazywa sie M578 H - czyli wersja miedzynarodowa. Albo mialem duzo szczescia, albo na ta wersje da sie wgrac wszystko....:)

Edytowane przez Tschapa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi