Skocz do zawartości
astapaa

1700zł, dobra bateria, aparat, wydajność,obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję nowego telefonu do 1700zł. Interesuje mnie aby telefon miał dobrą bryłę, coś jak, np. P8, M8, wszystkie plastiki odpadają, szkła się trochę boję przez opinie o samo pękaniu(niby to tylko kropla w morzu, ale jednak sporo tego jest na forach). Dodatkowo chciałbym aby telefon był wydajny i nie łapał wielu zwiech(na prowadzenie wychodzą HTC z genialną nakładką sense), ale chciałbym też dobry jak na smartphone aparat, co niestety lekko oddala mnie od zakupu HTC. Co do baterii to wystarczy aby przy sporym i mocnym użytkowaniu wytrzymał od rana do wieczora(z 2-3h internetu(yt, fb, messenger, przeglądarka), z 2-3h muzyki, z 1h gier, trochę sms, z 30min rozmów, pakiet danych włączam tylko jak potrzebuje, nie jest 24/7). Telefon na 100% będzie z allegro lub stacjonarnego sklepu, wiec chciałbym aby w tej cenie była nówka, tylko android, w razie poprawy wydajności jestem gotów modować telefon.

Zastanawiam się nad P8, Honor 7(ale Huaweie mają podobno bardzo słabe wsparcie), HTC M8(dobra wydajność, słaby aparat) lub M8s(gorsza wydajność, podobno lepszy aparat, choć różne opinie słyszałem), żadne inne modele nie przychodzą mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
memphis21

Ja słyszałem ze M8s to padaka ze snapdragobem S615. Jeśli metal to P8, albo.... No w zasadzie nie masz dużego wyboru, jeśli plastik odpada a szkła się boisz :-)

Tapniete z Note 4 Exynos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon i tak będę nosić w gumowym etui lub bumperze + szkło na przód, wiec teoretycznie szkło xperii nie powinno chyba pęknąć(bo czytałem, że lubi pękać gdy nagrzany się położy na zimnym blacie, choć czytałem też, że lubi samo pęknąć, gdy się go mocniej używa). Jeśli szkło wchodzi w grę to rozumiem, że Z2? Jeśli się przełamię co do plastiku, to które telefony będą spełniać te warunki? Czytałem, że G3 ma dobry aparat, ale przez wyświetlacz jest on mocno baterio żerny i lubi się ciąć nawet w wersji 3 GB RAM, co dla mnie go skreśla na starcie, a do samsungów średnio jestem przekonany przez mocno obciążającego TouchWiza i dużą ostatnio występująca masówkę, więc je wolałbym odpuścić... Najchętniej bym przytulił M8, ale ten aparat mnie mocno odstrasza.

@@edit

jak już ma być ewentualny plastik to chciałbym aby nic tam nie odstawało, nie trzeszczało, itp. Wiadomo, że to może być wada egzemplarza, itp, ale mówię o ogólnym wrażeniu.

Edytowane przez astapaa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Erelas

A co jest złego w aparacie w M8? Według mnie jest genialny .. w M9 jest słaby, w porównaniach widać było słabe kolory i kontrast, ale w M8 nie widzę wad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
saint66

Jeśli przestaniesz bać się szkła które samo pęka to Z2 a nie jak napisał kolega wyżej M8. Xperia na pewno ma lepszy aparat ⊙_⊙_⊙

NAPISANEZ3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie tego szkła się obawiam, bo szkoda mi wydać na telefon ~1700zł, aby mi po jakimś czasie pękł i to jeszcze nie z mojej winy... Zwłaszcza, że chciałbym aby ten telefon posłużył mi na dłużej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
saint66

Napiszę Ci tak, też bałem się szkła w Z3 ale zaryzykowałem. Nie żałuję tego jest folia jest case i konkretny smartfon ⊙_⊙_⊙

NAPISANEZ3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi