Skocz do zawartości
Schlapek

Odblokowywanie / zablokowanie bootloader'a, a gwarancja.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanko jak zablokować bootloader?

bo jest odblokowywanie bootloadera poradnik ale jak wygląda odnośnie gwarancji?

Edytowane przez mobopx
    Edytowano tytuł z uwagi na połączenie 2 wątków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rowniez dolaczam sie do pytania. Czy istnieje mozliwosc zablokowania ponownie bootloadera? Chcialem oddac na gwarancje, a wczesniej odblokowalem bootloader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, z tego co mi wiadomo nie ma żadnego poradnika bądź sposobu jak zablokować bootloader.

Link z XDA

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/how-to-lock-bootloader-warranty-t3204674/post62917618#post62917618

Wycinek postu:

@ jabonloco say's : "i think you need a locking code, have to ask huawei for that

then use the adb command to lock bootloader"

Po przetłumaczeniu potrzebujesz kodu blokującego bootloader który zapewne będzie (lub nie) można otrzymać od producenta Huawei.

Cały proces składa się do użycia kodu w programie "adb command" i wpisanie go w konsoli.

Wydaję się to proste, lecz moim zdaniem takiego kodu nie otrzymamy a cały proces nie będzie możliwy... ale może się mylę.

Znajdzie jakaś mądrzejsza osoba wypowie się w temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podbiję temat, nie znalazłem żadnej informacji o tym jak blokować bootloader. Ktoś używał tego sposobu opisanego pod tym linkiem z XDA? 

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/tutorial-how-to-lockrelock-bootloader-t3274931

Przymierzam się do zakupu tego telefonu, chcę mieć niebrandowanego b170, bez roota, dlatego się tym zainteresowałem :)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sposób co jest na XDA to i tak nic nie da. Bo Bootloader nie zmieni statusu (domyślnie zablokowany) Locked tylko Relocked (ponownie zablokowany). Także w serwisie i tak będą wiedzieć że miałeś go odblokowanego i go ponownie zablokowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    art12

Do oddania na gwarancję np. do Regenersis nie musisz mieć zablokowanego bootloadera w ogóle. Relocked też jest akceptowany.

Tapatalking z M8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy co masz zepsute w telefonie :) jeśli stwierdzą jakąś wadę z winy softu i wykryją że masz odblokowany boootloader to już tego nie zrobią :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tetryk

Do oddania na gwarancję np. do Regenersis nie musisz mieć zablokowanego bootloadera w ogóle. Relocked też jest akceptowany.

Tapatalking z M8

W CCS również; miałem odblokowany i opanowali fona bez pytań o bootloader ( miałem problemy z softem). :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak unieważnia gwarancje - info od Huawei

[Dodano: 19 kwiecień 2016 - 13:15]

Ciekawe czy da się go zablokować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi