Skocz do zawartości
adan2013

Kiano dual-core 10.1 3G Problem z uruchomieniem tabletu. System nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam tablet Kiano dual-core 10.1 3G z Androidem 4.1. Czasami tablem miał problem z wyłączeniem lub włączeniem wi-fi. Tym razem nie mogłem go uruchomić, więc tradycyjnie postanowiłem go wyłączyć i włączyć (zawsze to działało). Tablet uruchomił się ponownie ale zatrzymał się na lśniącym napisie "android", system się nie chciał uruchomić to użyłem przycisku reset, lecz po ponownym uruchomieniu system nie uruchamia się. Tablet zatrzymuje się na powitalnym logo Kiano, a jeżeli podłącze ładowarkę to pokazuje się ikona baterii z wtyczką ale nie zmienia się później na migającą na kolorowo baterię jak to zawsze było. Próbowałem odpalić Recovery przytrzymując POWER i VOL- ale logo pojawia się na chwile i tablet się wyłącza. Tablet nie jest aż taki ważny, lecz dane które na nim są.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez deus640
    Nazwa tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytryn
    Tablet nie jest aż taki ważny, lecz dane które na nim są.

Czyli wnioskuję. że potrzebujesz odzyskać dane tak? Bo z postawieniem systemu nie będzie problemu chyba że coś z hardware padło, pamięć tabletu itp.

Masz roota? Najprościej by było użyć custom recovery np TWRP i użyć file managera i se skopiować pliki na kartę zewnętrzną sd.

Możnaby spróbować przez adb też, ale trudno powiedzieć czy tab będzie widoczny jeśli się na logu wiesza na bootanimacji.

Jest jeszcze taka możliwość użycia programu rkdumper do robienia dumpu systemu, wszystkich partycji w tym userdata gdzie będą twoje pliki. Tyle, że nie wiadomo czy zadziała, a jeśli tak to czy da się przywrócić tą partycję.

Ogólnie ciężko tak na odległość coś doradzić, zwłaszcza osobie nie zbyt zorientowanej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roota nie miałem zrobionego, ale po tej awarii myśle czy go w końcu nie zrobić, bo uwaga, tablet dzisiaj siedział pare minut na napisie Kiano, później pare na android, a następnie wystartował. Także czy mogę prosić o jakąś instrukcję rootowania tego tabletu? Oraz czy jest jakaś apka która umożliwi zapisanie stanu gier i aplkacji a następnie ewentualnie wgranie ich do nowego tabletu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marik

Spróbuj zrobić roota jak tutaj http://how-to-root.website/how-to-root-kiano-core-10-1-dual-16gb-3g-tutorial/.

Apka do backupu to tylko Titanium Backup.

Zrobisz kopie apek, danych i nawet możesz taką kopię przywrócić innym urządzeniu choć akurat w tym przypadku apki mogę nie działać poprawnie.

Wysłane z mojego INSIGNIA 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytryn
    Także czy mogę prosić o jakąś instrukcję rootowania tego tabletu?

Sciągnij Oma_RK3066_Root_and_Dump_KianoADB.rar i wypakuj

-włącz w tablecie Debugowanie USB (ustawienia -> opcje programistyczne -> debugowanie usb) i podłącz tablet do kompa

-wejdź do katalogu 2. Root and Dump

-uruchom Oma RK3066 Root and Dump.bat

-wybierz opcje 1.) Root

po chwili tablet się zrestartuje i masz roota.

Do kopii aplikacji itp także polecam Titanium Backup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    araja

Witam,

potrzebuję plik Oma_RK3066_Root_and_Dump_KianoADB bo z powyższego linku nie mogę nic pobrać. Prośba do Cytryna o udostępnienie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytryn

Tu masz link, jest w tutorialu do CM10.1 to alternatywny link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, dostałem taki tablet od znajomego, tablet nie chce się uruchomić stoi cały czas na logo android. Jak można przywrócić ten system do działania. tablet nie ma roota, nie potrzebne mi są dane z tego tabletu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytryn

Po prostu wgraj któryś z romów: CM10.1, CM 11, Kitkat 4.4.4 , masz tam dokładną instrukcję jak to zrobić. Mogę dodać, że z każdego z tych romów możesz wgrać inny z nich, czyli zacznij od najnowszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi