Skocz do zawartości
radek1488

TUTORIAL myPhone Hammer AXE LTE/3G- wydłużenie czasu pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zapraszam do tutorialu jak szybko i bezproblemowo wydłużyć czas pracy na baterii w naszych telefonach. Jest to tutorial do Hammer Axe ale oczywiście sposób ten będzie działał na innych urządzeniach. Od razu mówię, że nie będziemy tutaj wyłączać transmisji danych, wifi itp. Smartfon to smartfon i nie można go pozbawiać tego do czego został stworzony.

1. Korzystając z tego wątku robimy root na telefonie 
    http://forum.android.com.pl/topic/247346-root-w-myphone-hammer-axe-lte/

2. Instalujemy program Wake Lock Detector Root https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector

Aplikacja jest banalnie prosta i dzięki temu genialna. Pokazuje nam jaka aplikacja wybudza nam telefon. Dostajemy informacje ile razy i ile czasu dana aplikacja "używała" naszego telefonu gdy leżał bezczynnie.

3. Instalujemy program Grennify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

Gdy już ustalimy która aplikacja najbardziej wybudza telefon. U mnie o dziwo okazało się, że robi to aplikacja mBank (wybudziła telefon ponad 900 razy w 6 godzin) oraz fabryczny PTT (ponad 400 razy) to hibernujemy lub usuwamy daną aplikację. Ja osobiście PTT usunąłem a mBank mam zahibernowany. 

4. Instalujemy program Screen Filter https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haxor

A to coś czego mi bardzo brakowało. Ściemnianie ekranu bardziej niż pozwala producent. I co najważniejsze przetestowałem i z całą odpowiedzialnością mówię, że aplikacja nie męczy telefonu w tle oraz nie drenuje za bardzo baterii. 

Edytowane przez radek1488

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze jak najbardziej uważam, że wątek Hammera Axe Lte z czasem powinien zostać wyodrębniony jako oddzielny a po drugie od tygodnia przyglądam się wskaźnikowi naładowania baterii. Bardzo wątpię, żeby przy moim sposobie korzystania czyli wiele surfowania po sieci, kilka zdjęć dziennie nie wytrzyma dłużej niż 2 dni. No ale moje obserwacje trwają nadal więc może jeszcze coś się zmieni na lepsze lub gorsze. Zobaczymy za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Baterie ładuje codziennie, po niecałych 3 tygodniach zauwazam wzrost wydajności baterii, ale 2 pełnych dni raczej by nie wyciągneła. Wydaje się że niedopracowany soft jak chodzi o oprtmalizacje procesów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście aplikację Greenify można zastąpić inną aplikacją potrafiącą hibernować itp. np. Titanium Backup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    78just
    Po pierwsze jak najbardziej uważam, że wątek Hammera Axe Lte z czasem powinien zostać wyodrębniony jako oddzielny

nie wątek, tylko wiele wątkow w osobny dział, intensywnosc postów nt axe jest duzo wieksza niz dla infinity

Zapraszam do tutorialu jak szybko i bezproblemowo wydłużyć czas pracy na baterii w naszych telefonach.
    oraz fabryczny PTT (ponad 400 razy) to hibernujemy lub usuwamy daną aplikację. Ja osobiście PTT usunąłem

dobra inicjatywa

ale nie lepiej wiec od razu wylaczyc stockowe PTT, mało kto go uzywa, a skoro drenuje baterie, to jest tym bardziej na codzien niepotrzebny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też racja. Spora ilość wątków powinna zapoczątkować nowy dział poświęcony Hammerowi Axe 3G/Lte.

Edytowane przez Azawakh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wacke Lock naprawde fajnie dziala. U mnie problem z bateria robily mapy google. Rozwiazaniem okazalo sie wylaczenie sledzenia lokalizacji(w ustawieniach lokalizacji na pelnej stronie www) Teraz dzień koncze z okolo 70%zapasu baterii

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie mapy też czasami wskakują wysoko, ale jest to sporadyczne. Najbardziej mi drenował PTT. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    78just

takie rzeczy jak sledzenie lokalizacji, PTT, szukanie stale wifi to wylaczam od razu, w kazdym smartphonie, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi