Skocz do zawartości
KamilX10

Bardzo szybkie zużywanie bateri - co może byc przyczyną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Ostatnio kupiłem sb L9 uzywanego, zauwazyłem szybkie zuzycie baterii, gdy pisałem sms itp, bateria spadała w tempie 1% a 1 min, bardzo mnie to zaniepokoiło, czy to juz stara bateria ? ( telefon ma 2 lata ) czy cos z modułem zasilania w telefonie ? telefon ładuje mi sie w jakies 50 min. Bateria jest lekko napuchnięta, wykrzywiona i nie dochodzi całkiem i lekko wystaje. Czy to normalne ? Proszę o szybką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie "czy bateria jest stara" następnym stwierdzeniem (zakładając, że bateria nie była wymieniana). Spytaj sprzedawcy, czy to oryginalna bateria, czy ja wymieniał itp. Taki szybki spadek baterii i tak szybkie ładowanie raczej nie jest zbytnio normalne (moja siostra LG l9 ładowała najmniej półtora godziny).

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wina jest bardziej po stronie baterii ? Bo gwarancjii juz nie mam a jak jest cos nie tak na płycie głownej to ten telefon sprzedam i kupie drugi taki sam, bo naprawa jakiegos modułu moze kosztowac 50% telefonu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę stwierdzić, że wina leży po stronie baterii, ale to możliwe. Spytaj sprzedawcę o wszystkie informacje takie jak : czy bateria jest wymieniana, czy oryginalna, czy telefon był naprawiany i tym podobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytalem, twierdzi ze bateria jest oryginalna, bylo w nim wymieniany tylko przedni glosnik rozmow, moim zdaniem bateria jest lekko napuchnieta bo wypycha lekko klapke baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro wydaje Ci się, że nie pasuje dobrze do telefonu i jest rzeczywiście napuchnięta, to możesz spróbować kupić nową. Jednak musisz się upewnić, że na pewno bateria jest "nie taka" jaka powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm a jak mam sprawdzic czy bateria jest taka jaka powinna byc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są aplikacje, które informują o stanie zdrowia baterii, a nawet jedna "rzekomo" naprawia baterię, ale ile w tym prawdy nie wiadomo. Zawsze można sprawdzić.

Sam musisz zobaczyć, jak bateria trzyma, czy na pewno nie ma jakichś usług/aplikacji w tle, czy telefon przechodzi w deepsleep. Jeśli ta bateria się ładuje w 50 min, i równie szybko rozładowuje, a sama jest "pulchna", to rzeczywiście może to być coś z nią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria tak poprostu jakby sie troszke poprawila, otoz teraz przy surfowaniu po internecie na wifi przez 3h spadlo mi 35% baterii, jak na poprzednie wyniki jest o niebo lepiej :) a co do tych programow do sprawdzania stanu baterii podal bys nazwe jednego z nich ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Repair Battery - do sprawdzenia zdrowia baterii.

CPU Spy - do sprawdzenia, czy telefon przechodzi w deepsleep.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi