Skocz do zawartości
Kuba Galus

Szybkie rozładowywanie baterii LG G3

Rekomendowane odpowiedzi

vvti

Pokaż statystyki baterii, sprawdź czy telefon wchodzi w deepsleep.

No i najważniejsze - co to znaczy "w ciągu kilku godzin"? Bo jeśli kilka godzin telefonu używasz i oczekujesz, że po 5 godzinach świecenia telefon będzie nadal działał to muszę Ciebie rozczarować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy zwykłym użytkowaniu, pada bardzo szybko, ale zauważyłem że w ciagu 20 min sluchania muzyki na wylaczonym ekranie nie spadł ani 1%.
    Co to jest ten cały "deepsleep"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Czym jest deep sleep ? 

W trybie głębokiego snu Android posiada minimalną funkcjonalność związaną z odbieraniem połączeń czy SMS'ów. Nie działają natomiast żadne aplikacje w tle, które np. sprawdzają pocztę e-mail, odbierają powiadomienia z Facebooka czy wiadomości z Messengera. Oszczędzana jest za to bateria, gdyż jej zużycie w takim trybie jest minimalne.

Oczywiście telefon będący w takim trybie nie mógłby odbierać żadnych powiadomień z aplikacji np. społecznościowych. Wprowadzono zatem do różnych aplikacji tzw. „wakelocks”, czyli krótkie wybudzenia, których zadaniem jest sprawdzenie dostępności nowych powiadomień czy wiadomości, a następnie ponowne uśpienie telefonu.

Telefon po wyłączeniu ekranu powinien większość czasu spędzać w takim trybie. Niestety, bardzo często dochodzi do problemów i aplikacje wybudzają telefon w tle tak często, że Android pozostaje w stanie czuwania i nie może nawet na chwilę przejść do trybu Deep Sleep. Efekt? Bateria wydrenowana do zera w kilka godzin.

Edytowane przez Araa
    Usuwam rankę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy może to być błąd oprogramowania/ baterii, lub stabilizacji baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam telefon LG G3 i od wczoraj problem z ładowaniem... gdy podłączę go do ładowarki około 5% ładuje się w 1h a na wykresie zużycia pokazuje nawet do 30h ładowania... sprawdziłem zużycie procesora i aplikacje ale wszystko jest w normie. podłączyłem do kilku ładowarek, a nawet kilku gniazdek! Nic.. ciągle to samo :( postanowiłem, że przywrócę dane fabryczne ale to też nic nie zmieniło... szybciej się wyładowywał niż ładował.. ;(  jednak gdy wyłączyłem telefon WSZYSTKO WRÓCIŁO DO NORMY ?! telefon naładował się SZYBKO i BEZ problemu.. gdy go włączyłem zauważyłem jednak, że zostawiony na boku i nie używany, rozładowywał się szybciej niż zwykle.. przez 5h ok 15%.. Czy ktoś wie dlaczego tak jest i może pomóc? Będę naprawdę wdzięczny! ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serim

Zużyła się bateria

fleksy/swiftkey + tapatalk wi aj pi + z3c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem aplikacje "Ampere" i po zmierzeniu natężenia pokazuje mi 10 mA.. czyżby problem z wejściem microUSB?

nie mam żadnej z tych aplikacji 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy

@@1RMarc1

1 To jest klawiarura

2 Program do przeglądania forów

3 model telefonu z jakiego został wysłany post

Ogólnie jest to podpis nie informacja bezpośrednio do Ciebie.

Opis problemu z 1 posta pasuje do objawów jakie daje uszkodzona lub zużyta bateria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info :P to kupię nową i zobaczę czy coś się zmieni ;) dziękuję za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, macie jakies pomysły na szybko rozładowujacą sie baterie?? telefon w trybie gotowości  zjada ponad 50 % baterii.  Android 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi