Skocz do zawartości
blackkmagicc

Tapeta na telefonie a brak pliku obrazu w telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mój problem jest troszkę dziwny, ale nie mogę już od dłuższego czasu znaleść rozwiązania. Przy wyszukiwaniu w googlach znajduje milion tematów o tym jak pobrać tapetę na telefon a tu nie o to chodzi.

Sytuacja jest taka że jakiś bardzo długi czas temu ustawiłem pewne zdjęcie na tapetę i prawdopodobnie później zostało w jakiś sposób usunięte z telefonu, jednak na tapecie nadal widnieje. Przeszukałem cały telefon i nie znalazłem pliku z tym zdjęciem. Czy jest jakaś możliwość "ściągnąć" to zdjęcie z tapety jako plik .jpg? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

root.

wtedy możesz spróbować w plikach systemowych wyszukać pliki tapety, i je "odzyskać"

tapeta jest kopiowana, dlatego może nie być samego pliku zdjęcia już na telefonie, jednak fizycznie do formatu telefonu powinien ten plik być. kwestia poszukania, czy doinformowania się gdzie konkretnie jest to u ciebie.

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

Dokładnie tak jak wspomniał kolega wyżej.

Bez dostępu do roota nie wyciągniesz tej tapety.

Na 99% jest do odzyskania, jednak w/w kroki są konieczne do tego celu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy root równa się utracie danych w telefonie? Wpadłem na jeszcze inny pomysł, jeżeli dałoby się w jakiś sposób ukryć UI mógłbym po prostu zrobić screena ekranu. Da się w jakiś sposób ukryć całe UI?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    purebmx

Root prędzej wiąże się z utratą gwarancji, ale widzę, że masz S2, więc nie masz zabezpieczenia Knox i nie będzie problemu z rootem. Root jest jedynie nadaniem prawa superadmina dzięki czemu potem ściągasz apkę specjalną i masz dostęp do ukrytych plików telefonu. Istnieje możliwość, że podczas rootu coś sknocisz, ale jest to szansa jedna na milion :D Poczytaj jak to zrobić. Ogółem root jest dobrym narzędziem jeżeli chcesz ingerować w system, zmieniać wygląd, rom, jakieś specjalne aplikacje wymagające uprawnień roota itd.

PS. Jeżeli chcesz oddać telefon na gwarancję to można odrootować i wyczyścić system i nikt niczego nie zobaczy :)

Edytowane przez purebmx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi