Skocz do zawartości
konradek970

Rom wydajność/energooszczędność

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

potrzebuję waszej opinii,jaki możecie polecić rom na naszego smartfona.

Najlepiej żeby miał jak najmniej błędów.. :D bateria żeby trochę trzymała a nie to co na 4.4 stocku oraz żeby miał jak największą możliwą ilość wolnego ramu,z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie CM 11 v9 + Greenify

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że możesz wybierać z tego co jest a nie jest tego za dużo niestety no ale zawsze coś. Ja aktualnie siedzę na kitkat prime i jestem zadowolony. Jest znacznie lepiej niż na stocku, więcej ramu, chodzi znacznie płynniej, jest mniej śmieci (instalujesz co ci potrzeba), no i viperfx, który mnie urzekł :D Jakoś wad/ błędów do tej pory nie zauważyłem (nie działa nfc i IR ale i tak z tego nie korzystam więc mi to rybka). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odgrzebuję temat.

Zrobiłem miesiąc temu całkowity wipe,działało wszystko dobrze do teraz,na klawiaturę muszę czekać 5 min zanim zechce się otworzyć..

Tak wiem że to jest telefon który ma tylko 1gb ramu ale takiej patologi to dawno nie widziałem a o baterii nie wspomnę,muszę się męczyć na 2G cały dzień bo tylko tak wytrzymuje od rana do wieczora... ;/ 

Telefon ma ponad rok.

Ponawiam jeszcze raz pytanie jaki Rom mogę zainstalować żeby to jakoś działało w miarę i żeby nie przyprawiało o rogi przy głupiej obsłudze messengera,obecnie mam stocka 4.4.2

Zaznaczam,że na telefonie śmieci nie mam,z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@konradek970

Ja polecam stock rom. Moim zdaniem nie ma potrzeby instalowania custom ROM'ów tylko ze względu na wydajność, gdyż przeważnie tracimy też na kluczowej funkcjonalności modelu. W custom ROM'ach jest o tyle łatwiej, że tam przeważnie wszystko jest poukładane, a stock'iem trzeba się samemu zaopiekować, jednak wystarczy trochę czasu i chęci, aby stock śmigał jak marzenie, bez utraty funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kamil79123

Co polecisz w takim razie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też bawiłem się romami i skończyło się na stocku do tego wywaliłem wszystkie śmieciowe aplikacje i telefon działa przyzwoicie. Najlepsza opcja to root + usunięcie zbędnych aplikacji i wyłączenie niepotrzebnych działających w tle :)

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stock w wersji v20d [bo g ponoć ma bugi, w moim przypadku d działa lepiej i nie muli jak g, nie ma też bugu nie wyświetlania się menu kontekstowego nie wiem od czego to zależy, ten rom co ja mam to mod od szymela jeśli się nie mylę, bo da się usunąć safety care i playera]

jak zrobisz roota [instalacja paczki z rootem przez recovery] to zainstaluj sobie xposed, busyboxa i walnij sobie power nap oraz ram manager'a pro i ustaw procesor pod siebie i powinno śmigać, do neta polecam chrome w wersji beta/dev bo najlepiej działa u mnie w tej chwili nic nie muli, nie sprawia dyskomfortu w użytkowaniu, nawet bez roota było spoko, no ale zmęczyłem się brakiem obsługi przycisków vol do zmiany muzyki oraz samą jakością dzwięku...no i ciekawość działania na tym romie power nap'a wygrała ;/

Edytowane przez Shinjiru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi