Skocz do zawartości
cornolio

Uchwyt samochodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalny uchwyt htc ma zmostkowane jakieś piny w tej wtyczce co wchodzi do telefonu. Dzięki temu telefon wie że ma się przyłączyć w tryb samochodowy. Zwykła ładowarka samochodowa i kabelek usb do niej jest klasycznej budowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zico

Witam, czy ktoś miał styczność z którymś z poniższych zestawów ?

UCHWYT ANTYSHOCK DO HTC SENSATION + LADOWARKA (1824588271) - Aukcje internetowe Allegro

DEDYKOWANY UCHWYT GIETKI HTC SENSATION + LADOWARKA (1776592677) - Aukcje internetowe Allegro

Pierwsza pozycja wygląda dość ciekawie, jeżeli zgodnie z opisem tłumi wstrząsy, a że bateria w Sensation tygodnia nie trzyma to ładowarka jak najbardziej się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zico

W nawiązaniu do ostatniej wypowiedzi jakiś czas temu zakupiłem ten uchwyt

UCHWYT SAMOCHODOWY HTC SENSATION + ŁADOWARK +FOLIA (1779364962) - Aukcje internetowe Allegro

Identyczny jak w poprzednim linku, ale połowę taniej + ładowarka i jak dla mnie - REWELACJA :ok:

Uchwyt stabilny, dobrze tłumi drgania, same mocowanie telefonu z jednej strony banalne, z drugiej bardzo dobrze trzyma.

Uchwyt dobrze wygląda, ma "wycięte" miejsce na wpięcie ładowarki, która ładuje bez problemu...podsumowując nawigowanie w Sensation i same użytkowanie w samochodzie stało się niezwykle przyjemne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o uchwyt, to stanowczo odradzam te wszystkie "giętkie" uchwyty. Miałem taki przy poprzednim telefonie, po jakimś czasie lata tak na drodze, że nie wycelujecie w telefon (joke... ale i tak lata ;-) )

Dobrym rozwiązaniem są uchwyty typu ANTISHOCK z głowicami HR. Kupiłem taką do HTC Magica, sprzedałem telefon wraz z samą głowicą i do SGS kupiłem już tylko samą głowice. Teraz sprzedałem SGS (też z głowicą) i do Sensation zamówię dedykowaną dobrze trzymającą telefon głowicę co sprawia, że zawsze się zachowa trochę grosza przy tym.

Dobrym posunięciem jest także wybranie uchwytu z dość dużym przylepcem :)

Słyszałem także dużo pozytywów właśnie na temat tego tańszego uchwytu od Nokii, chociaż bałbym się do niego włożyć telefon (pewnie niepotrzebnie bym się tego obawiał).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Z oryginalnym uchwytem nie jest różowo - przynajmniej z moim telefonem. Wkładając go do uchwytu włącza się nawigacja google (mam naviexpert i nie zależy mi na innej), a telefon przechodzi w tryb głośnomówiący - niby wszystko OK ale, tu się zaczynają schody. Nie można wyłączyć nawigacji google ( czasem chcemy tylko naładować telefon - do tego nie jest potrzebna navi). No i największa wada to to że po wyjęciu telefonu z uchwytu zostaje w trybie głośnomówiącym (już klika razy się zdziwiłem odbierając rozmowę - przykładając telefon do ucha na głośnomówiącym ) . Serwis HTC niestety nie ma jeszcze rozwiązania - ale będą pracować nad tym.

Może wiesz jak wygląda status tego problemu? Bo ja też się z tym borykam. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wpk1

Chce używać Sensation z jakąś obudową np Case Mate. Czy koniecznie muszę wybrać uchwyt uniwersalny o regulowanych szczękach? Może jakiaś cienka obudowa np. taka:

PURO Case - Etui HTC Sensation - Etui, pokrowce, kabury - Akcesoria do telefonów, tabletów

wchodzi do uchwytu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daszek

Żaden dedykowany uchwyt do sensation nie pomieści telefonu z obudową.

Jak chcesz używać uchwytu i obudowanego telefonu, to tylko w uniwersalnym uchwycie.

Wysłane z HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Jeśli producenci uchwytów dla telefonów (obojętnie jakich) przyjmowaliby pod uwagę, że część użytkowników tego samego produktu będzie chciała wkładać tam telefon takim jaki jest po wyjęciu z pudełka, a inna część będzie chciała wkładać obudowany ze wszystkich stron pancerny-telefon... to znaczyło by, że ta pierwsza część - przypuszczalnie ta większa - będzie miała "luzy" po wsadzeniu telefonu w uchwyt i najpewniej będzie wypisywała na forach jakie to niedopasowane dziadostwo bo telefon po wsadzeniu w uchwyt lata, trzeszczy i obija się ;p

Niestety, ale będziesz musiał poszukać uchwytu z zaciskanymi szczękami, aby móc dopasować ich rozmiar do nowego rozmiaru telefonu. Radzę jednak najpierw sprawdzić w sklepie jak telefon w tym siedzi, czy nie jest zasłonięty mikrofon/głośnik/gniazdo ładowarki, oraz czy możesz w takim uchwycie bez problemu obsłużyć ekran (czy nic nie blokuje swobodnego ruchu palców - podczas prowadzenia samochodu wygoda korzystania z telefonu na szybie też ma znaczenie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Co sądzicie o takim uchwycie?

Uchwyt Antishock HTC Sensation +ladowarka+2folia (2484607056) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tj. czy przyssawka o średnicy 70mm będzie się trzymała szyby na tyle mocno, żeby na naszych polskich drogach telefon nie upadł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi