Skocz do zawartości
Rafałek

STOCK (5.1.1) 14.6.A.0.368 CE1 PREROOTED

Rekomendowane odpowiedzi

Afamos

Można to ladowac na cyanogenmod czy muszę przejść flashtool na 5.0.2. Mam w tel recovery twrp więc mógłbym to pyknac tylko czy tel odpali? Czy będę i tak musiał grzac na nowo wszystko.

Wysłane z mojego Xperia Z1 przy użyciu Tapatalka

Edycja. Można śmiało ładować i wszystko hula nawet nic nie musiałem z rootem robić. Wreszcie skończyły się problemy z resetami na cm12. System Działa bardzo dobrze.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rygiel

Ja mam taki problem, że włącza się system, robią sie aktualizacje appek jak po wipe cache, uruchamia się i czarny ekran i na nowo ładuje. I tak w kółko. Co zrobić? ;//

Miałem wgrany flashtoolem czysty 5.0.2. Zrobiłem root, recovery i wgrałem przez TWRP prerooted 5.1.1. Powinno być ok a tu takie coś.

Pomoże ktoś?

Powtórzyłem czynność drugi raz i znów to samo.. :/

@Edit.

Heh, dopiero za 3 razem się udało. Prawie cały dzień mi zszedł na to.. Musiałem wrócić do KK, wgrać prerooted 5.0.2, potem prerooted 5.1.1 ale z tego tematu, a nie ten co ja kompilowałem. Teraz git.

Robiłem wipe data, cache i dalvik tylko.

_____ 

Nie instalujcie BusyBoxa. Od niego są jedynie problemy z Xposed. Natomiast jeżeli ktoś miałby problem z SD jak ja, tu macie fix:

http://forum.android.com.pl/topic/250298-fixlollipop-naprawienie-odczytuzapisu-na-karcie-sd/

Po instalacji tą appke od recovery można odinstalować jakby co.

Edytowane przez Rygiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blz997

Mam 2 pytanka: :)

1. Można przejść do romu 5.1.1 z pierwszego posta bezpośrednio z kit kata 14.4.A.0.108 (zrootowanego EasyRootTool v10 )?

// w przypadku braku takiej możliwości prerooted rom 5.0.2 wystarczy czy trzeba kingrootem rootować pełny system z pliku ftf?

2. Czy do wersji aktualizacji przez TWRP nie powinno być jeszcze pliku stripped FTF do flashtoola?

Edytowane przez blz997

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rygiel

@@blz997

1. Możesz spróbować, ale raczej w to wątpię.

Trzeba prerooted 5.0.2 mieć bo 5.0.2 zrootowane KingRootem ma problemy z wgraniem prerooted 5.1.1.

2. Nie, mi wszystko działa.

Edytowane przez Rygiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blz997

Przeszedł pozytywnie update bezpośrednio z 4.4.4 do 5.1.1 :)

Z tym że zrobiłem własny prerooted rom w PRFCreator (z zaznaczonymi opcjami: Kernel, FOTAKernel, Modem i LTALabel)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@@blz997

1. Możesz spróbować, ale raczej w to wątpię.

Trzeba prerooted 5.0.2 mieć bo 5.0.2 zrootowane KingRootem ma problemy z wgraniem prerooted 5.1.1.

2. Nie, mi wszystko działa.

Nie miałem problemów przy przejściu z 5.0.2 root kingroot na preroot 5.1.1

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, czy ma ktoś poblem z szybszym rozładowaniem baterii po przejściu na 5.1.1?

Bo u mnie tel rozładowuje się o jakieś 30% szybciej niż na poprzedniej wersji.

Soft mam bez roota z brandu play-a.

Zastanawia mnie dlaczego mam też dwa procesy w użyciu baterii o podobnych nazwach, jeden to "system android" a drugi to "system operacyjny android" u was też tak jest?

Zaznaczam że system wgrywany był na czysto przez flah tool-a.

Edytowane przez maaseru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rygiel

@@maaseru

Po co Ci ten brand? Wgraj bez branda, ja na czystym CE1 jestem zadowolony z baterii. Te procesy to normalka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... Z tego co się orientuję to też czysty soft tylko ma apki dodatkowe które wyłączyłem. No chyba że tutaj jest pies pogrzebany i przez brand mi chla baterię.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackq

Ja tam na 368 nie narzekam, zrobiłem sobie swój sofcik oparty własnie na 368. Nowy kernel RockZ1L oraz troszkę tweaków RXS, debloat, wsparcie dla init.d, root, po instalce ustawiony na permissive, najnowsze dualrecovery... a no i zmodowałem sobie systemui żeby miec ikony zasięgu z lewej, zegar na środku a baterie i inne po prawej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi