Skocz do zawartości
Rafałek

STOCK (5.1.1) 14.6.A.0.368 CE1 PREROOTED

Rekomendowane odpowiedzi

Rygiel

@@jackq

Trzeba odblokowany bootloader mieć, żeby zaimplementować ten kernel?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam na 368 nie narzekam, zrobiłem sobie swój sofcik oparty własnie na 368. Nowy kernel RockZ1L oraz troszkę tweaków RXS, debloat, wsparcie dla init.d, root, po instalce ustawiony na permissive, najnowsze dualrecovery... a no i zmodowałem sobie systemui żeby miec ikony zasięgu z lewej, zegar na środku a baterie i inne po prawej ;)

Jak działa kernel RockZ1L? Nie masz żadnych problemów? Jak bateria?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackq

Po primo z1 używa moja żona, więc na temat baterii mogę wypowiedzieć się za kilka dni, w dniu wczorajszym (bo wtedy go wgrałem) żadnych problemów nie było.

Secundo, żeby wgrać jakikolwiek modyfikowany kernel trzeba mieć odblokowany bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hahard

Witam, mam problem z rootem, mianowicie zrobiłem trochę inaczej niż tutorialu a dokładniej zamiast z 5.0.2 przesiadłem się odrazu z 4.4.4, miałem czystego roma ,157 zmieniłem kernel na 108 żeby dograłaś biblioteki su, twrp w.szystko chodziło jak trzeba, root działa sprawdzone na Titanum Backup, prze twrp wgrałem wyżej podany rom prerooted i dograłem biblioteki su. Teraz niestety nie mam roota, brak praw RW. Co zrobić aby tego roota posiadać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jedyny problem to mega cichy głośnik dzwonki ledwo słyszalne YouTube to szkoda włączać, dodam, że na słuchawkach jest wszystko w porządku ktoś ma pomysł co to może być? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blz997

Witam, mam problem z rootem, mianowicie zrobiłem trochę inaczej niż tutorialu a dokładniej zamiast z 5.0.2 przesiadłem się odrazu z 4.4.4, miałem czystego roma ,157 zmieniłem kernel na 108 żeby dograłaś biblioteki su, twrp w.szystko chodziło jak trzeba, root działa sprawdzone na Titanum Backup, prze twrp wgrałem wyżej podany rom prerooted i dograłem biblioteki su. Teraz niestety nie mam roota, brak praw RW. Co zrobić aby tego roota posiadać?

Nie prościej by było zainstalować od razu 14.4.A.0.108 a potem root przez EasyRootTool a na koniec XZ dual revovery i prerooted rom?  Mniej kombinowania z systemem i mniejsze prawdopodobieństwo że coś pójdzie nie tak. :)

Spróbuj jeszcze raz zainstalować superSU update przez recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, żeby wgrać prerooted przez DualRecovery BL musi być odblokowany ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blz997

Witam, żeby wgrać prerooted przez DualRecovery BL musi być odblokowany ?

Nie musi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hahard

Nie prościej by było zainstalować od razu 14.4.A.0.108 a potem root przez EasyRootTool a na koniec XZ dual revovery i prerooted rom?  Mniej kombinowania z systemem i mniejsze prawdopodobieństwo że coś pójdzie nie tak. :)

Spróbuj jeszcze raz zainstalować superSU update przez recovery

Może i by było prościej ale nie mogłem znaleźć nigdzie .108 dlatego tak zrobiłem, ale udało mi się zrobić to już z .157 także luzik ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xelir

Przez przypadek zainstalowany przez PhilZ Recovery, nie wiem czy to przez to, ale teraz za nic nie mogę wejść w recovery.

Jakieś porady jak to zrobić?

Jak zainstaluje na niego xz dual recovery nic się nie stanie?

/edit

Poszło elegancko :>

Edytowane przez Xelir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi