Skocz do zawartości
lukpiecz

LG Spirit 4g LTE - Kilka pytań przed i po zakupie.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

planuję zakup Spirita i mam pytanie w jaki sposób telefon informuje o np nieodebranym połączeniu czy SMS? Bo przecież nie ma diody powiadomień :(

Druga sprawa to jak sprawuje się bateria?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Na początku od razu napiszę, że nie posiadam tego modelu LG, ale też jestem zainteresowany jego zakupem.

ad.1

Co do diody to oczywiście nie ma jej tak samo jak automatycznej regulacji podświetlenia. W tym LG jest taka nowa funkcja (nie pamiętam dokładnej nazwy), która polega na tym, że jak jest wygaszony ekran to wykonujesz palcami taki sam gest jakbyś chciał zobaczyć belkę powiadomień (gry jest włączony ekran główny) i wtedy Ci się pojawia w kolorach czarno białych górna część paska z ikonami dotyczącymi zasięgu, baterią i innymi powiadomieniami tj. czy są nieodebrane połączenia, sms itd.

ad.2

Co do baterii to niestety sama pojemność "tylko" 2100 mAh, już budzi pewne obawy co do czasu działania, które niestety czytając dotychczas napisane opinie użytkowników, czy testy potwierdza, że przy takim średnim użytkowaniu to max. 1 dzień, a nawet i to nie jest takie oczywiste. Może to wina androida 5.0.1, może jeszcze to poprawią w aktualizacjach oprogramowania, ale jak na razie wynika z tego,że bateria będzie najsłabszym elementem tego modelu LG.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie, czyli z daleka nie da się zobaczyć czy coś się "działo" z telefonem... trzeba podejść i sprawdzić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amemar

co do baterii to ja jestem mile zaskoczony

okolo 2 godz rozmów,około 20 sms,parę fotek i filmików,muzyka,granie itp oraz caly czas włączone dane spokojnie 2 dni użytkowania.

Teraz po pełnym naładowaniu telefonu i rozładowaniu wstawię screen a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, a ten mrugający ekran nie ciągnie zbyt dużo baterii?? No i jak przyciski z tyłu? Da się przyzwyczaić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maddog

Ile jest wolnego ramu? Ludziska piszą że telefon laguje, czy przy wyjściu  jakiejś cięższej aplikacji interfejs się ponownie wczytuje/rysuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie można coś więcej po polsku o nim poczytać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czołem Panowie:)

Jestem autorem pierwszej i jak na razie chyba jedynej w naszym kraju "recenzji" Spirita - na konkurencyjnym portalu, więc linka nie podrzucę, ale dosyć łatwo znaleźć ją w guglach. Posiadam go już prawie miesiąc - gdybyście mieli pytania, to chętnie odpowiem. Co do tych wyżej:

1)RAMu wolnego zostaje około 300 mega i jestem mile zaskoczony tym jak telefon sobie radzi z jego czyszczeniem - nigdy nie udało mi się go jakoś specjalnie zapchać. W porównaniu do innych Androidów telefon jest dosyć żwawy i laguje akceptowalnie. Co do tego podwójnego ładowania interfejsu - mi robi w ten sposób tylko na fabrycznym widżecie pogody. Myślę, że to kwestia aktualizacji softu.

2) Do przycisków z tyłu da się przyzwyczaić, co więcej - po pewnym czasie stwierdzasz, że to fenomenalne rozwiązanie. Ekran ciągnie sporo baterii - podziwiam kogoś kto osiąga tutaj 2 dni, jak dla mnie ten wynik jest nierealny - maksimum 1 dzień, przy włączonej lokalizacji i danych. Generalnie bateria tutaj to słaby element, o czym zresztą pisałem - zazwyczaj koło godziny 16 telefon ląduje na ładowarce.

3) Telefon informuje standardowo - dźwiękiem i obrazem na SMSy:D Jest też możliwość włączenia lampy błyskowej, jako informacji o powiadomieniach.

4) Również jak kolega w wątku niżej poszukuje metody na roota, jednak czekam aż będzie coś "oficjalnego". Podobnie czekam na możliwość zakupu Quick Circle, ale na razie nie ma ich nawet w Chinach...

Edytowane przez lachon69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

1. Przyciski z tyłu - mam juz 3 telefon z przyciskami z tylu i teraz jak biorę do ręki "normalny" telefon to inne ustawienie przycisków jest dla mnie nienaturalne :) Kwestia przyzwyczajenia.

2. Lagowanie - Nakładka od LG jest lekko mówiąc cienko zoptymalizowana. Przeładowywał się widget pogody w G2, we Flex 1 i przeładowuje się też we Flexie 2 :) - zastosowanie innego launchera i problem znika na każdym z tych telefonów. 

Co do amego Spirita nie wypowiem się, bo go nie mam, ale jak widzicie pewne przypadlości są wspólne dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem większość tych ze sklepu i nie widzę, żadnego radykalnego przyspieszenia. Ten od LG jest mega funkcjonalny i to jest najważniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi