Skocz do zawartości
lukpiecz

LG Spirit 4g LTE - Kilka pytań przed i po zakupie.

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zrobiłem backup ze starej słuchawki i przerzuciłem kartę micro SD do Spirita. I znów coś nie tak. Pewnie to kolejny przypał Googla i Androida w wersji 5 (znajomy ma 4.2 i rozkład w pamięci dla tej samej apki wygląda zupełnie inaczej) ale większość apek po przeniesieniu na kartę i tak strasznie dużo przestrzeni zabiera z pamięci wewnętrznej, a z tą jest krucho (z dostępnych 8GB ponad połowę zabiera system). Druga sprawa, że chyba nie do końca poprawnie pokazuje zużyte miejsce – na podsumowaniu widnieje zajęte 2.5GB a z kalulatorem w ręku podliczyłem to co pokazuje na liście aplikacji i wychodzi niecałe 1.4GB… Czyżby brakujący 1GB to był zoptymalizowany i prekompilowany kod pod urządzenie? Nie chce mi się wierzyć ale…

Co do etui na alledrogo pojawiły się okładki Nillkina Frosted Shield i Sparkle w cenie jak prosto z fabryki (nie licząc kosztu wysyłki), moja powinna dojść jutro lub pojutrze i nie omieszkam podzielić się uwagami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sawq2

Od wczoraj posiadam Spirita, jak wcześniej było mówione wejście w chroma kończy się restartami i wyciąganiem baterii. Po przesiadce się ze starego Samsunga bateria dla mnie daje rade. Po 4h 40min świecenia na 50% pozostało mi 44% baterii. Wifi działa nonstop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się dziś lekko zszokowałem, na noc zostawiony telefon z wyłączonym WiFi i pakietem danych. Przez 7 godzin bateria zeszła 1 procent. Dziś test z włączonym WiFi i LTE. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Etui Nillkina jakoś nie urzekło mnie specjalnie. Pasuje idealnie ale sprawia wrażenie bardzo delikatnego. Spodziewałem się także gumowanego plastiku, który poprawiłby pewność trzymania i niestety również tutaj moje nadzieje były płonne, IMO trochę za dużo sobie życzą za to etui – do Kindla kupiłem za podobną kasę z bardzo podobnego plastiku, dużo bardziej masywne i z okładką na ekran, etui służy do tej pory i skutecznie chroni każdy element urządzenia, a okładka Nillkina oprócz plecków i boków nie za wiele zamortyzuje przy bliskim spotkaniu z podłogą.

PS. WiFi najwięcej energii zżera kiedy transmituje dane i kiedy szuka sieci, do której można się podłączyć. Zostaw na noc z włączonym WiFi w miejscu gdzie nie ma żadnego hotspota to zobaczysz prawdziwe oblicze tej technologi. ;)

Wracając do karty SD. Po prostu nie jestem w stanie wyjść z podziwu, że nadal w oficjalnej wersji Androida nie można wykorzystać zewnętrznej karty SD (a nie tej emulowanej) do trzymania aplikacji. Po prostu nie rozumiem sensu wprowadzania takiej funkcji, to jest jakieś grube nieporozumienie jeśli nie jakiś gruby hak na poziomie architektury systemu. Serio bez roota nadal nie da się użyć prawdziwej karty jako miejsca gdzie można przechowywać aplikacje? Trzeba mieć roota? Google you are drunk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dziś dostałem moje etui Nilkin Frost i jestem zachwycony - dobra jakość wykonania, pasuje idealnie i działa Quick Circle. Wszystko to za 27zł z wysyłką włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adko66

Aby telefon się nie restartował trzeba odinstalować całego chroma, czy da się tylko samą aktualizację odinstalować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktulizacje wystarczy wywalić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sawq2

Dzisiejsza aktualizacja chrome naprawila problem z restartami.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info, już robie aktualke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mógłby ktoś podać numer tej wersji już poprawionej? bo u mnie jest wersja 42.0.2311.109 z 22.04 i nie wiem czy to ta poprawiona a nie chcę kolejny raz wszystkiego ustawiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi