Skocz do zawartości
lukpiecz

LG Spirit 4g LTE - Kilka pytań przed i po zakupie.

Rekomendowane odpowiedzi

Sawq2

@up tak to ta wersja. :)

Moze ktoś sprawdzić czy podczas włączonej transmisji danych grzeje mu się telefon?

Bynajmniej ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sawq2 tak grzeje się, z każdym telefonem tak jest ze podczas transmisji danych się grzeje ;) w każdym razie u mnie każdy się grzał ;)

Edytowane przez pavaczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karoo.

Mam kilka pytań do posiadaczy tego telefonu:

1.Jak oceniacie jakość rozmów? Głos jest głośny i wyraźny? Jak spisuje sie mikrofon- nasi rozmówcy nie narzekają?  Telefon dobrze trzyma zasięg?Jest możliwość aby działał tylko w trybie 3G?

2.Wiele osób narzeka na tylną klapke. Czy rzeczywiście szybko zbiera rysy(kolor Titan)? Podobno telefon łatwo upuścić(jest śliski)

3.Ile wytrzymuje bateria przy umiarkowanym użytkowaniu? Sprawdzał ktos moze ile wytrzyma w trybie czuwania?

Edytowane przez karoo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m0ng0

1. Głos w czasie rozmowy jest wyrazny i maksymalnie podgłośniony jest aż za głośny. Na mikrofon jeszcze nikt z rozmowców nie narzekał. Zasieg jest ok również można ustawić tylko tryb 3G

2. Co do klapki to faktycznie rysuje się troche ze względu na kształt. Jak dla mnie nie jest zbyt śliski.

3. Bateria spokojnie może 2 dni wytrzymać przy spokojnym używaniu. W trybie czuwania nie testowałem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Pytałem się żony jak mnie słuchać,stwierdziła że dobrze. Jest opcja ustawienia tylko na 3G. U mnie zasięg LTE cały czas 3-4kreski.

2. Mam go od niedzieli i staram się uważać gdzie i jak go kładę. Też mam Titana i na razie rysek nie ma. Faktycznie jest ślisko, więc trzeba uważać, lub kupić jakiś Case.

3. Raz mi wytrzymał 46 godzin. 8 godz w nocy bez Wi-Fi i bez danych,potem cały dzień Wi-Fi na przemian z Lte i na noc samo Lte.

Nie wiem ile wytrzyma tylko w trybie czuwania bo co chwilę się nim bawię

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) Jest bardzo dobrze, zarówno jakość rozmów jak i zasięg. Przez dwa mikrofony często jadąc autem wrzucam telefon na siedzenie pasażera i rozmawiam spokojnie na głośniku.

2) Telefon jest bardzo śliski i jego chwyt jest niepewny. Ale uwaga - z moich obserwacji wynika, że są conajmniej dwie wersje obudowy tj. mój telefon jest jednym z pierwszych z dystrybucji plusa, porównywałem go z telefonem w Saturnie - tworzywo tego w Saturnie jest mniej sliskie, bardziej gumowe. Mój bardzo zbiera rysy.

3) Wyniki przedstawiane powyżej są dla mnie nie do osiągnięcia, telefon rzadko wytrzymymuje jeden pełny dzień, mniej więcej 3 razy w tygodniu musze ładować go koło 20:00 po odłączeniu od ładowarki od 8. On screen time to około 6 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Krótkie czasy pracy na baterii to może być w dużym stopniu wina Lollipopa. Na internecie można znaleźć pełno wpisów użytkowników korzystających z różnych modeli smartfonów, skarżących się na problemy z baterią po aktualizacji do androida 5.0.

Druga kwestia, która mnie denerwuje to praktycznie zerowa dostępność w sklepach (jest tylko w Media Markt i Saturnie). Smartfon jest prawie 2 miesiące na Naszym rynku (jest u chyba wszystkich operatorów gsm), a w sklepach internetowych czy stacjonarnych brak. Od LG na temat oficjalnej ceny czy dostępności oczywiście się nic nie dowiesz (oni tam nigdy nic nie wiedzą) dramat dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Electro69, z dostępnością wygląda to na umowę na dystrybucję. Po kilku tygodniach ciekawi mnie ilość artykułów, która pojawiła się w sieci, LG chyba dobrze posmarowało hajsem przed premierą za dobre słowo. :)

1. Na to co słyszę w słuchawce nie narzekam, od drugiej strony dostałem opinię, że mam lekko zmieniony głos.

2. Uchwyt jest niepewny, obudowa jest plastikowa i raczej śliska. Słuchawka jest też na tyle szeroka, że ciężko mi ją pewnie chwycić i obsługiwać jedną ręką – albo pewny chwyt i ograniczona możliwość poruszania kciukiem, albo niepewny chwyt i wygodniejsza operowanie kciukiem. Niestety sprawy nie polepsza etui Nillkina Frosted Shield – plastik sprawia na zdjęciach wrażenie gumowanego, ale w rzeczywistości jest tylko trochę mniej śliski od obudowy samego telefonu, a wystarczyłoby gdyby sam rant telefonu był gumowany albo obudowa nieco węższa. Porównując znów z moją starą Motorolą – rozmiar się liczy, jeden centymetr zmienia całkiem sporo, od pewności chwytu aż po komfort poruszania się z telefonem w kieszeni, niestety wychodzi na to, że oprócz przyzwyczajeń będę musiał wymienić portki albo nieco pogłębić kieszenie. ;)

3. Podczas typowego dla mnie używania telefon trzyma około 48h. Nie wyłączam łączności bezprzewodowej 3G/LTE, ale np. wyłączam WiFi jeśli go nie potrzebuje. Telefon większość pracy wykonuje z włączonym ekranem – mało dzwonie za to zdecydowanie więcej na nim przeglądam stron, sprawdzam maile czy natężenie ruchu w okolicy przed wyjściem do pracy/domu.

Niestety coraz bardziej irytuje mnie ubijanie aktywności co może wynikać ze zbyt małej ilości RAM. Testowałem kilka gier, przy których maczałem lub maczam nadal paluchy i część funkcji jest bezużyteczna bo telefon ubija aktywność samej gry np. przy robieniu zdjęcia systemową aplikacją czy otworzeniu aplikacji sklepu. Tak samo jest z przeglądaniem stron, czasami wystarczy na chwilę przełączyć na inną, nawet najprostszą aplikację aby przeglądarka po powrocie musiała ładować stronę na nowo. Sytuacja nieco się poprawiła po wyrzuceniu widgetu pogodynki, ale nadal IMO jest bardzo słabo, mój netbook z Win7 i taką samą ilością pamięci RAM lepiej sobie radził z wielozadaniowością i bynajmniej swap nie był w ciągłym użyciu. Macie jakieś sugestie co jeszcze można byłoby zrobić aby telefon nie ubijał tak namiętnie? Warto rozważyć zmianę launchera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zmieniłem na L Launcher - nie wiem jak jest z ubijaniem aktywności, jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało i nie zwracałem na to uwagi, ale jest nieco lepiej pod względem płynności, interfejs nie przeładowuje się tak często i co chyba najważniejsze - telefon nie łapie takich dziwnych lagów po odblokowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sawq2

Wątpie by zmiana launchera coś dała. Jestem aktualnie na nova launcher i mam podobnie. Jest to raczej problem po stronie samego andka 5.0. Mimo że system pokazuje około 400-300mb wolnego ramu i tak nie można tego wykorzystać co uwidacznia się zabijaniem wszystkich aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi