Skocz do zawartości
lukpiecz

LG Spirit 4g LTE - Kilka pytań przed i po zakupie.

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy, że się same wyłączają i jakie znów animacje?

Co do ilości pamięci, przejrzałem wszystkie aplikacje, które były zainstalowane na telefonie, a z których nie korzystam i na razie nie mam zamiaru. Zablokowałem i odinstalowałem aktualizacje do Quick memo, hengouts, chroma (wolę firefoksa) i google movies, music i kilka innych i słupek RAM-u dla systemu spadł z 350-400 w okolice 250-300. Ale nadal jest coś nie tak. System pokazuje zazwyczaj koło 400MB wolnej pamięci RAM a przełączanie się pomiędzy aplikacjami, które wg zebranych statystyk sumarycznie mieszczą się w 300 kończy się ubijaniem przy przejściu na drugi plan – w narzędziach programistycznych są fajne zabawki, które na bieżąco zbierają statystyki, wpływ na zużycie pamięci raczej mają marginalny, testowałem czy system częściej ubija aplikację w tle z włączonymi czy wyłączonymi narzędziami dla programistów i nie było różnicy. Podejrzewam, że jeszcze coś dałoby się uszczknąć (chociażby wywalając usługi LG) ale niestety trzeba poczekać na roota. Plus taki, że launcher przywraca się szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

chodzi o animacje przejścia i wlaczania różnych aplikacji, po prostu same się wyłączają i otwiera sie wszystko, przełącza bez żadnych animacji.

A co właśnie do ramu to zrobiłem roota wywaliłem dużo apek w titanium backup, zainstalowałem też greenify i jest już ok. Poczekać trzeba na custom recovery, żeby zainstalować xposed gdzie można dodać moduł który podobno naprawia wyciek pamięci ale z tego co czytałem dzięki temu telefon nie dostanie jakiegoś większego kopa, moduł greenify w xposed też powinien jeszcze bardziej polepszyć pracę telefonu

Edytowane przez banarana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie się nie wyłączają, czasami przycinały i wyglądało to jakby ich nie było, ale po wyłączeniu części programów jest lepiej. Możliwe, że zainstalowałeś jakiś soft, który wyłączył Ci animacje, ręcznie można je wyłączyć z poziomu menu dla programistów (skala animacji okna, przejścia i czas trwania animatora).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niee to nie wina softu, to samo sie dzieje na dwóch różnych. Właśnie kiedy sie wyłączą to włączam je w opcjach dla programistów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kr16

Ja natomiast zauważyłem że czasem znika mi karta pamięci i muszę np kilka razy zresetować żeby pojawiła się ponownie. I przy okazji jak widzi karte sd to słabo łapie sygnał GPS, sprawdzałem na dwóch kartach sd Toshiba i goodram 16 i 32 i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tak czytam kto ma jakie problemy to się zastanawiam czy ja mam ten sam telefon. Żaden z wyżej wymienionych problemów i mnie nie występuje. Za to czasami bardzo długo wczytuje zdjęcia w galerii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najwidoczniej Ci to nie przeszkadza. Mi zazwyczaj też nie ale zdarzają się wyjątki.

PS. Nikt nie wspominał chyba o jakości dołączonych słuchawek, są krótko mówiąc beznadziejne. Mogli zaoszczędzić i nie dołączać ich w ogóle. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Co do słuchawek to ich nawet nie wypakowalem. Żenada. Co do baterii to dziś mam taki wynik. Jestem co prawda w trasie, ale dziennie 2 godz Wi-Fi, pół godz grania w pasjans, parę fotek, około 15 minut rozmów i kilka smsów. Czas ekranu to 3godz 50 minut.

post-180278-1430762792,4582_thumb.png

Edytowane przez niuniek24w
    spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    montex

Panowie, czy folia ochronna trzyma się ekranu? Słyszałem że ma zakrzywiony ekran (minimalnie a jednak) i boję się że folia będzie się odklejać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sawq2

@Montex

Folia trzyma się bez problemu :) gorzej by było z jakimś dodatkowym szkłem

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi